הדרכון הירוק של ארגון התעופה העולמי | אקספלורר
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
הכתבה מאת ליאור קורן פורסמה בתאריך 22/04/21 1.5K צפיות

אתם משתוקקים לטוס ומגלים שבעידן הקורונה זה ממש לא פשוט: לכל מדינה יש דרישות כניסה משלה והתהליך דורש איסוף מסמכים וניירות שונים. גם התהליך בשדה התעופה לא ממש נעים או סטרילי ודורש מאיתנו לבוא במגע עם נציגי מדינות וחברות תעופה ולמסור אישורים ותשובות מיד ליד.


אז מה עושים? ארגון התעופה העולמי יאט"א מקדם Travel Pass (דרכון ירוק) שיאפשר לאחסן את תעודת המתחסן ותוצאות בדיקות קורונה באפליקציה אחת שתוכר ע"י חברות תעופה רבות בעולם ותפשט את תהליכי הכניסה למדינות השונות.


מגיפת הקורונה ערערה את כל עולם התעופה והתיירות בעולם. עתה, עם בוא החיסונים חלק ממדינות העולם מתחיל להפתח, אך זה קורה בקצב שונה ולכל מדינה יש דרישות שונות – חלקן דורש חיסון מלא, אחרות מסתפקות בבדיקות קורונה או דורשות בידוד.  

מה יתן לנו ה- Travel Pass

כאמור, ארגון התעופה העולמי (IATA) מבקש לעשות סדר ולהקל על הטסים בארגון המידע אשר נדרש לכניסה באפליקציה אחת עבור אנדרואיד וגם אייפון. ה- Travel Pass יהיה למעשה אישור מעבר דיגיטלי עם היכולות הבאות:
 

- ריכוז מידע על דרישות כניסה של מדינות העולם השונות.
 

- מאגר מידע וכתובות של מרכזי חיסון / מרפאות ודרכו יוכלו התיירים למצוא בקלות מרפאות בהן יוכלו להבדק לקורונה או להתחסן.
 

- האפליקציה תקבל באופן מקוון תוצאות ממעבדות קורונה ותשמור נתוני בדיקות קורונה ואישורי חיסונים באופן מאובטח תוך אימות זהות הנוסע.
 

- דרכון דיגיטלי / תעודת בריאות בינלאומית, יצירת דרכון ירוק אשר יאפשר אישור מעבר זריז ויעיל יותר, ללא ניירות מיותרים ותוך שמירה על חשאיות רפואית של המשתמש. ניתן יהיה להציג את המידע בנגיעת מכשיר בלבד (NFC) מבלי להעביר אותו פיזית לידי נציגי חברת התעופה או ביקורת הדרכונים ובכך לשמור על סטריליות (ללא מגע יד אדם).

איזה חברות תעופה יאמצו את ה- Travel Pass?

חברות תעופה רבות כבר אמצו את דרכון המסע הדיגיטלי: חברת סוויס מקבוצת לופטהנזה, אל על, סינגפור איירליינס, אמירייטס איירליינס, איתיחאד, קטאר איירווייס, קוריאן אייר, אתיופיאן איירליינס, וירג’ין אטלנטיק, קוואנטס האוסטרלית, THAI מתאילנד, ANA היפנית ועוד.

כיצד משיגים דרכון קורונה דיגיטלי בינלאומי?

את הדרכון ניתן להוריד לטלפון בקישורים הבאים, יש לקחת בחשבון כי ניתן יהיה להשתמש בו רק אם חברת התעופה בה אתם טסים תומכת בו:

דרכון דיגיטלי לאייפון

גרסת אנדרואיד צפוייה בהמשך.

מידע על הדרכון הדיגיטלי באתר IATA

על מנת להגיב עליכם
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X