רצפה חדשה לקולוסיאום ברומא | אקספלורר
עוד שירותים
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
הכתבה מאת ליאור קורן פורסמה בתאריך 04/05/21 982 צפיות

סוף סוף נוכל לעמוד על רצפה חדשה בקולוסיאום של רומא ולהרגיש כמו גלדיאטור:


פרוייקט חדש ושאפתני של ממשלת איטליה ישחזר רצפה חדשה לקולוסיאום, כך שהמבקרים יוכלו לעמוד במרכז האמפיתאטרון – בדיוק היכן שנלחמו גלדיאטורים וחיות לפני כמעט 2,000 שנה.


כל מי שמבקר בקולוסיאום של רומא מתרשם מגודל ומורכבות המבנה. אולם, נכון להיום ישנו חסרון מהותי: המבקרים יכולים לצעוד על המרפסת שמקיפה את האמפיתאטרון, אבל לא לרדת אל הזירה עצמה.


הקולוסיאום הוא האמפיתיאטרון הגדול ביותר שנבנה אי פעם, ונחשב בימיו וגם כיום לאחת מהיצירות הגדולות של ההנדסה והאדריכלות הרומית. על פי הערכות, מספר הצופים המרבי בקולוסיאום היה בין 40,000 ל-70,000, והוא שימש לתחרויות גלדיאטורים ותצוגות קרב כגון קרבות ימיים, מסעות ציד, הוצאות להורג, שחזורי קרב היסטוריים ודרמות מיתולוגיות.
 

הדמיית של רצפת הקולוסיאום החדשה
הדמיית של רצפת הקולוסיאום החדשה


הרצפה המקורית הוסרה בידי ארכיאולוגים במאה ה-19, כשהיא חושפת את המסדרונות, החדרים והתאים התת קרקעיים בהם הוחזקו גלדיאטורים וחיות טרף לפני שעלו אל פני הקרקע לקרב עד מוות. הרצפה החדשה תהיה עשויה עץ, בשטח של 3,000 מטרים רבועים וניתן יהיה לסובב את לוחות העץ כך שיכנס אור ואוויר אל החדרים מתחתיה. שר התרבות האיטלקי, דריו פרנצ'סצי'ני הכריז על הפרוייקט שיעלה עשרות מליוני אירו ועתיד להיות מושלם בשנת 2023.
 

 

הקמת רצפת העץ תאפשר איטלקים לקיים מופעים ושחזור של אירועי העבר, כך שיש בהחלט למה לצפות.

 

 

על מנת להגיב עליכם
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X