בדיקת אנטיגן במקום PCR לחזרה לישראל | אקספלורר
עוד שירותים
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
כתבת המערכת פורסמה בתאריך 25/11/21 4 לייקים   |   2.3K צפיות

ההחלטה אושרה: מעתה, ניתן לבצע בדיקת אנטיגן ולא בהכרח PCR לפני טיסת החזור לישראל. ההחלטה מהווה הקלה מסויימת על החוזרים לישראל, בזכות מחיר זול יותר של הבדיקה ומהירות התשובה שמתקבלת.


נכון לעכשיו, כל החוזרים בטיסות לישראל מחויבים בביצוע בדיקת קורונה, מכל מדינה בעולם ובכל סטטוס חיסוני (מחוסנים, מחלימים לפני יותר מ-3 חודשים ובלתי מחוסנים). רק מי שהחלים לפני פחות מ-3 חודשים לפני תאריך החזרה, פטור מבדיקה זו (יש להציג אישור החלמה מתאים).


הבדיקה נקראת באנגלית: Antigen Test ויכולה להופיע גם בשם המלא RAPID LATERAL FLOW ANTIGEN.


ההבדל העיקרי, בין שתי הבדיקות, מלבד המחיר הזול יותר של האנטיגן הוא שיש לבצע את הבדיקה זמן קצר יחסית לפני הטיסה חזרה, מקסימום עד 24 שעות לפני הטיסה ולא 72 שעות כפי שנדרש בבדיקת PCR. בכמה בדיקת האנטיגן זולה יותר? לדוגמה, באיטליה מצאנו אותה במחיר 20 אירו לאדם, זאת לעומת 50-90 אירו לבדיקת PCR.


בחלק מהיעדים בחו"ל, ניתן לבצע גם בדיקת אנטיגן מהירה בשדה התעופה. אבל קחו בחשבון שאם התוצאה תהיה חיובית, תצטרכו להכנס לבידוד ולחזור מייד למלון או מקום שהיה אחר המאושר ע"י המדינה בה אתם נמצאים.


את בדיקת האנטיגן בחו"ל יש לעשות רק במעבדות מורשות ששולחות תוצאת בדיקה במייל בפורמט שמתאים לטיסה. בדיקות ביתיות אינן קבילות לצורך זה.


בכל מקרה, מדובר כאן רק על הבדיקה שיש לעשות לפני החזרה לישראל. לאחר שנוחתים בבן גוריון, על כל הנוסעים לעבור שוב בדיקה בשדה והפעם רק מסוג PCR.

 

 

על מנת להגיב עליכם
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X