כתבת המערכת פורסמה בתאריך 22/11/23 לייק אחר   |   753 צפיות

זאת לא הפעם הראשונה שחברת התעופה אתיופיאן איירליינס מודיעה על החזרת הקו אדיס אבבה-ת"א מאז ה-7 באוקטובר, אך נראה שהפעם זה יקרה באמת: הקו ישוב לפעול החל מ-1 בדצמבר.

 

רוב חברות התעופה הזרות הודיעו על ביטול הטיסות שלהן אל ומישראל כבר בשעות ובימים שלאחר אותה שבת שחורה, כשהן מאריכות את הביטול עוד ועוד, חלקן גם מספר חודשים קדימה. חברת אתיופיאן איירליינס לא מיהרה לבטל את הקו והמשיכה לטוס עוד מספר שבועות לישראל, אך בסופו של דבר ביטלה גם היא את הטיסות שלה אל ומישראל.

 

מאז, הודיעה החברה על החזרת הקו שלה לישראל, אך מספר ימים לאחר מכן חזרה בה והפעם היא מודיעה שוב: קו אדיס אבבה-ת"א ישוב לפעול החל מחודש דצמבר במתכונת של 5 טיסות שבועיות. מדובר על בשורה של ממש כיוון במעבר לטיסות הישירות לאדיס אבבה, אתיופיאן מפעילה טיסות המשך למגוון רחב של יעדים ברחבי העולם (בעיקר באסיה ובאפריקה) במחירים אטרקטיביים במיוחד.

 

נשיא המדינה הרצוג קרא לחברות התעופה הזרות לחזור לטוס לישראל, אך כעת נראה כי רוב חברות התעופה רק מאריכות את ביטול הטיסות שלהן. דבריו של נשיא המדינה יצחק הרצוג: “מפה אנחנו מוציאים קריאה לחברות התעופה הזרות להתחיל לנחות בארץ, לדרוש את זה מהן. הגיע הזמן שנראה אותן פה, הגיע הזמן להתחיל להניע את גלגלי המשק במטרה לעורר את הפעילות הכלכלית והמשקית כדי לחזק את הקשרים הכלכליים של ישראל”.

 

חברות התעופה הזרות שעדיין טסות לישראל נכון להיום: בלובירד, פליי דובאי, אתיחאד, ג'ורג'יאן איירוויז, אזימוט איירליינס, רד ווינגס, האיינאן איירליינס, אוזבקיסטן אייר.

 

חברות התעופה הישראליות המשיכו לטוס אל ומישראל לאורך כל התקופה והן ממשיכות לעשות זאת גם כעת, ביתר שאת, עם הוספת קווים ויעדים על פי ביקוש.

 

אל על וסאן דור (חברת הבת של אל על) טסות מישראל ליעדים: וורשה, קרקוב, קישינב, לרנקה, טביליסי, סלוניקי, וינה, דובאי, ונציה, מילאנו, נאפולי, רומא, בוסטון, לוס אנג'לס, מיאמי, ניו יורק, סופיה, לונדון, ברלין, מינכן, פרנקפורט, יוהנסבורג, אמסטרדם, בודפשט, אתונה, ברצלונה, מדריד, ליסבון, פורטו, פראג, פריז, זאגרב, בוקרשט, מוסקבה, ציריך ובנגקוק.

 

ישראייר טסה מישראל ליעדים: אתונה, לרנקה, באקו, ורנה, בטומי, קישינב, ורנה והחל מדצמבר היא תטוס גם לרומא, ברצלונה, דובאי ובודפשט.

 

ארקיע טסה מישראל ליעדים: ורשה, קישינב, בלגרד, אתונה, לרנקה והחל מדצמבר היא תטוס גם לבטומי ולטביליסי.

 

 

אם תכננתם לטוס לאפריקה וחיכיתם לקו הזה,

זה הזמן להתחיל לחפש טיסות זולות לאדיס אבבה

על מנת להגיב עליכם
X