כתבת המערכת פורסמה בתאריך 16/04/24 336 צפיות

ביום שבת ולכמה שעות בודדות, כולנו כססנו ציפורניים. ישראל סגרה את המרחב האווירי ונתב"ג הושבת ללילה שלם. תוך כמה שעות נשמנו לרווחה ונתב"ג נפתח בחזרה כבר ביום ראשון בבוקר וחזר לפעילות מלאה.

 

רוב חברות התעופה הזרות שהפסיקו את טיסותיהן בעקבות אירועי מוצ"ש, כבר חזרו או הודיעו שיחזרו, אך יש עוד מספר חברות תעופה ששוקלות את צעדיהן.

 

במקביל, יש חברות תעופה זרות נוספות שהקפיאו את הקווים שלהן מאז אוקטובר ושוקלות את חזרתן לישראל ממש בקרוב. הנה כל העדכונים, נכון לעכשיו:

 

  • חברות תעופה רבות החזירו את הקווים שלהן באופן די מיידי, ביניהן טוס, לוט, בלו בירד, אייר סיישל, אייר אירופה, אתיופיאן איירליינס, אתיחאד, פליי דובאי ועוד.
  • חברת וויזאייר וקבוצת לופטהנזה (חברות התעופה: לופטהנזה, סוויס, אוסטריאן ובראסלס) מחזירות את הטיסות שלהן לישראל החל מהיום, 16/4.
  • חברות התעופה שעוד לא החזירו את הטיסות שלהן לישראל: KLM, יונייטד, איזיג'ט, אייר אינדיה, אייר קנדה, אייר פראנס ועוד.
  • שימו לב כי הדברים משתנים מעכשיו לעכשיו ותמיד כדאי לבדוק את לוח הטיסות לפני שיוצאים מהבית לכיוון השדה. בלוח המראות ונחיתות נתב"ג תוכלו להתעדכן באופן מיידי.

המצב הבטחוני במדינה משתנה ללא הרף, אך המצב בנתב"ג נשאר יציב ברוב המקרים. מלבד מקרים נקודתיים ומאוד חריגים, הוא ממשיך לפעול כבשגרה, וחברות התעופה הזרות הבינו את זה ורובן כבר חזרו לפעילות כמעט מלאה בישראל.

 

מאז אוקטובר 2023, נשארו חברות תעופה זרות מעטות שעוד לא חזרו לטוס לישראל, וגם הן ממשיכות לשקול את חזרתן בהתאם לכל מיני גורמים ולמצב הבטחוני במדינה, ככה שהדברים משתנים מעת לעת וכרגע המצב נראה חיובי מתמיד.

 

אז מה עושים אם רוצים להזמין טיסה ולהרגיש בטוחים?

ישראלים רבים חוששים להזמין טיסה מהפחד שהיא תתבטל בעקבות המצב הבטחוני.

 

אז ראשית כדאי לדעת, שבעת הרכישה - תנאי הכרטיס (שינוי/ביטול) כתובים בטבלה מסודרת בדף פרטי הטיסה עוד לפני שמתחילים את תהליך התשלום. מעבר לכך, אם חלילה הטיסה מתבטלת ע"י חברת התעופה, היא אמורה להחזיר את עלות הכרטיס.

 

בנוסף, אם אתם רוצים שקט נפשי גם במקרים אחרים כמו עניינים אישיים, משפחתיים, זימון למילואים, אזהרות מסע ועוד - כדאי לבטח את כרטיסי הטיסה עם ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה.

 

איך יודעים באיזה חברת תעופה לבחור?

מכיוון שהדברים יכולים להשתנות בכל יום, מה שאפשר לעשות זה להסתמך על המידע הנוכחי שיש לנו בזמן נתון, לבטח את הכרטיסים ולקוות לטוב.

 

ברגע שאתם בוחרים טיסות דרך אתר אקספלורר, רק חברות התעופה הפעילות וכאלה שטסות לישראל יופיעו לכם בחיפוש ובתוצאות. חברות התעופה שהסירו את הטיסות מלוח הטיסות שלהן לא יופיעו באתר, ולכן תוכלו להרגיש בטוחים להזמין טיסה עם חברות התעופה שמופיעות בתוצאות החיפוש.

 

במקרים בהם טיסות מתבטלות לאחר ההזמנה, הלקוחות יקבלו בדרך כלל עדכון מחברת התעופה או מחברת אקספלורר (תלוי במקרה ובתזמון). זכרו שבכל מקרה תמיד מומלץ לבדוק את לוח המראות ונחיתות נתב"ג לפני היציאה לשדה התעופה.

 

אוקי, סגרנו את כל הפינות ואנחנו רוצים לטוס לחופשה. איפה מוצאים את הטיסות הכי זולות?

אם אתם רוצים לטוס ליעד מסוים, כל מה שתצטרכו לעשות זה לחפש את היעד שלכם בזכוכית המגדלת באתר אקספלורר וללחוץ על “טיסות זולות”. שם תראו את כל הטיסות הכי זולות ליעד שבחרתם.

 

אם אתם גמישים ביעד ובתאריך, חפשו טיסות זולות ותהנו ממגוון אפשרויות להמון יעדים במחירים הכי זולים שמצאנו לכם ברשת, של כלל חברות התעופה.

 

מה עכשיו? שמרו על עצמכם ותהנו!

על מנת להגיב עליכם
X