הכתבה מאת ליאור קורן פורסמה בתאריך 24/04/13 8 לייקים   |   26K צפיות
יבשת:   אירופה
מדינה:   אנגליה
עיר:   לונדון

ארמון בקינגהם – כאן גרה המלכה

 

ארמון בקינגהם - Buckingham Palace הוא מקום משכנה של מלכת אנגליה אליזבת השניה ובעלה הנסיך פיליפ, זה הבנין המפורסם והידוע ביותר בכל אנגליה והוא מהווה אטרקציה אליה מגיעים אינספור תיירים מרחבי העולם, במיוחד אל טקס החלפת משמרות של חיילי המלכה. ביקור בארמון בקינגהם הוא היעד הראשון לטיול לאחר כל הזמנה של טיסות ללונדון


 

הארמון ממוקם בעיר לונדון, במתחם המכונה City of Westminster, הוא נבנה במקום כבית משכנו של הדוכס של בקינגהאם בשנת 1705, נקנה בשנת 1761 ע"י המלך ג'ורג' השלישי עבור אשתו המלכה שרלוט ומאוחר יותר – במאה ה-19 עבר שיפוצים והרחבות רבות. המבנה הפך לארמון הרשמי של המלוכה בשנת 1837 במועד הכתרתה של המלכה ויקטוריה והאגף המזרחי המוכר שכולל גם את המרפסת ממנה מברכת את ההמונים נבנה במהלך סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20.
 

בכל שנה, מוזמנים כ-50,000 אורחים לאירועים שונים המתקיימים בתוך הארמון או למסיבות גן המתקיימות בחודשי הקיץ. הארמון אינו רכושה הפרטי של משפחת המלוכה אלא מצוי בבעלות ציבורית של אנגליה ובכל שנה מוציאה המדינה כ- 15 מיליון לירות שטרלינג עבור הוצאות האחזקה שלו ומשכורות של 450 עובדים.
 


החלפת משמרות
 

משמר הארמון עושה את מלאכתו מזה מאות שנים, עוד הרבה לפני שנבנה בקינגהם – החל משנת 1660, בתחילה בארמון Whitehall. בשנת 1689 עברו חיילי המשמר להתגורר ב- St James Palace ונשארו שם גם כאשר המלכה ויקטוריה עברה להתגורר בארמון בקינגהם בשנת 1837. מאז הם צועדים אל בקינגהם בעת החלפת משמרות.
 

על חיל המשמר מפקד קצין בדרגת רב סרן ועל יחידת החיילים בעת המשמר בארמון מפקד קצין בדרגת סגן. כובעי החיילים מכונים Bearskins ("עורות דב") והם אינם קלים, עם משקל של 665 גרמים. חלקם הינם כובעים בעלי היסטוריה של כ- 100 שנים ועברו בירושה. כאשר מזג האויר הינו קר במיוחד, ילבשו החיילים מעילים אפורים מעל המדים האדומים.
 

החלפת משמרות - ארמון בקינגהם


 

הליך החלפת המשמרות מתחיל בארמון St James בשעה 11 בבוקר, שם סוקר מפקד המשמר את החיילים, משם, מלווים בכיתת מתופפים הם יוצאים לדרכם לכיוון ארמון בקינגהם להחלפת המשמר הקיים. החיילים המחליפים נכנסים לחצר הארמון דרך השער הקדמי שמאלי (במבט מול הארמון) ולאחר טקס צבאי קצר, הם יקבלו את מפתחות הארמון ואת האחריות עליו מאת החיילים אשר מסיימים את משמרתם. תהליך החלפת המשמרות מלווה בתזמורת צבאית אשר מנגנת לצד מארשים צבאיים גם נעימות מסרטים ידועים ואפילו שירי פופ לפעמים.

כאשר המלכה שוהה בארמון, עומדים בחזית הבנין ארבעה זקיפים, אם היא לא נמצאת בבנין, כמות השומרים בחזית יורדת לשניים.
 


שעות החלפת משמרות
 

ההתחלה הרשמית של חילופי המשמרות מתקיימת בשעה 11:30, אולם אם ברצונכם לתפוס נקודת תצפית ראויה, כדאי להגיע רבע שעה לפני כן. בקיץ, עקב עומס התיירים הגדול, מומלץ להגיע אף קודם לכן. טקס החלפת משמרות מסתיים בשעה 12:00 בצהריים.
 

החלפת המשמר מתבצעת בכל ימי השבוע בין החודשים אפריל ויולי, בשאר השנה, הטקס מתקיים פעם ביומיים. בנוסף, יכול להיות שהאירוע יתבטל בגלל סיבות שונות ולכן רצוי לבדוק מראש את קיומו בתאריך הביקור שלכם, באתרים כמו זה. מומלץ לבדוק גם את תחזית מזג האויר, משום שהטקס מתבטל כאשר צפוי לרדת גשם כבד. ניתן לוודא את קיום הטקס באתר משפחת המלוכה.
 


מקומות מומלצים לצילום החיילים
 

-    בסיום טקס החלפת המשמרות, בצד שמאל של הכניסה לארמון (בכיוון הפנים לארמון).

-    ארמון St James Palace, לפני החלפת המשמרות או לאחר סיום הטקס. בארמון זה, תוכלו להצטלם לצד חייל עומד.
 

ארמון בקינגהםביקור בארמון בקינגהם 
 

רוב שטחי הארמון הינם סגורים לביקורי תיירים, אך הכניסה מותרת למספר מקומות, במהלך החודשים אוגוסט וספטמבר, פתוחים לביקור "חדרי המדינה" – State room, אלו הם חדרים אשר נועדו להרשים אורחים בפאר שלהם ונותנים למבקר טעימה מחיי משפחת המלוכה.
 

בנוסף, ניתן לבקר ב- גלריית המלכה – Queen's Gallery, זוהי גלריית אומנות מהאוסף המלכותי, בתצוגות מתחלפות, כאשר מוצגים בה כ- 450 יצירות וחפצי אומנות בכל פעם. המקום שופץ מספר פעמים – אחת מהן היתה לאחר מלחמת העולם השניה, אז נפגע המקום מפצצה גרמנית.  הגלריה פתוחה בין השעות 10:00-17:30 ומחיר הכניסה עומד על £9.50 למבוגר וחצי מזה לילדים מתחת לגיל 17 וחינם עד גיל 5 (נכון ליום פרסום הכתבה).
 

הכניסה למקומות הללו לא מתבצעת מהחזית (היכן שמתקיים טקס החלפת המשמרות) אלא מהצד השמאלי, הדרום מזרחי של הארמון, מרחוב Buckingham Gate בחלק שצמוד לארמון.  
 

ארמון בקינגהםסיפורי רוחות רפאים
 

הארמון נבנה במקום בו עמד בעבר מנזר, בכל שנה – בחג המולד, יש הטוענים כי במרפסת האחורית מופיע נזיר עטוי שלשלאות ברזל ולבוש בצבע חום אשר מת בתא עונש באותו מנזר ומאז חוזר לרדוף את מי שהעניש אותו, זאת למשך דקות קצרות עד שהוא נעלם. בשלב מאוחר יותר בהיסטוריה של הארמון, מזכירו של המלך אדוארד השביעי התאבד לאחר גירושיו, הוא עשה זאת ע"י יריה מאקדח במשרדו ומאז, צוות הארמון שומע מדי פעם צליל יריית אקדח שמגיע מכיוון אותו חדר בקומה הראשונה.
 


הגעה אל הארמון בתחבורה ציבורית
 

ניתן להגיע עם רכבת תחתית (Tube), יש שתי תחנות קרובות יחסית, האחת היא Green Park ו- Victoria Station. תחנה שלישית מרוחקת יותר היא St. James.

ניתן להגיע למקום גם במסגרת סיור מאורגן, אולם גם אז, האוטובוס אינו מורשה להגיע קרוב מאוד לארמון, כך שהדבר כרוך בהליכה קצרה.

על מנת להגיב עליכם
X