דגל טנזניה

הגעה, עזיבה והתניידות בטנזניה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
טנזניה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

הגעה, עזיבה והתניידות בטנזניה

הגעה ועזיבה
טיסות : הדרך הפשוטה ביותר להגיע מישראל לטנזניה היא עם חברת היט עם חברת אתיופיאן איירליינס שעושה עצירת ביניים באדיס אבבה באתיופיה. רבים מפספסים את הפרט החשוב שהטיסות לטנזניה מבצעות עצירת ביניים בשדה התעופה בקילימנג'רו (האיזור שממנו יוצאים לרוב טיולי הספארי) לפני שהיא נוחתת בדאר-א-סלאם. אם אתם מתחילים את הטיול בטנזניה בספארי, שדה התעופה בקילימנג'רו הוא המקום לנחות בו. מי שממשיך לזנזיבר, יכול לבצע עצירת ביניים בקילימנג'רו ולאחר מספר ימים לעלות על טיסת המשך לדאר-א-סלאם ומשם לזנזיבר. אם אתם כבר נמצאים באפריקה, ניתן להגיע לטנזניה בטיסה מכל ערי הבירה של המדינות השכנות וגם מיוהנסבורג שבדרום אפריקה.

שייט : אין תנועה ימית סדירה לטנזניה מאף אחת מהמדינות באיזור.

תחבורה יבשתית : ניתן לעבור מטנזניה למדינות השכנות (קניה, מוזמביק, אוגנדה, זמביה, מלאווי) דרך מעברי הגבול היבשתיים אליהם ניתן להגיע באמצעות התחבורה הציבורית. אל ערי הבירה של המדינות השכנות ניתן להגיע גם באמצעות אוטובוסים / רכבות שיוצאים מדאר-א-סלאם. אם אתם מתכננים לעבור למדינות השכנות דרך מעברי הגבול היבשתיים, מומלץ מאוד שתכינו ויזות מבעוד מועד או לכל הפחות תוודאו באופן מוחלט שניתן להוציא את הויזה במעברי הגבול עצמם.
תחבורה בתוך המדינה
תחבורה ציבורית : לזכות התחבורה הציבורית בטנזניה ניתן לומר שבסופו של דבר ניתן להגיע איתה לכל מקום במדינה במחירים זולים למדי. אבל אל תצפו לאוטובוסים נוחים למדי שכן רוב צי האטובוסים במדינה נע בין גרוע לגרוע ממש.  מומלץ מאוד שלא להתפתות לרכוש כרטיסי אוטובוס זולים במיוחד כי סביר שתמצאו את עצמכם תקועים במשך שעות ארוכות בתוך אוטובוס מאמצע המאה הקודמת מלא עד אפס בנוסעים מקומיים.

רכב שכור
: האופציה של שכירת רכב לא ממש קיימת בטזניה. את הספארי תעשו גם ככה עם נהג צמוד ומדריך ואל איזורים אחרים במדינה לא תוכלו לנהוג באופן עצמאי (אין סוכניות להשכרת רכבים ואי אפשר ממש להסתדר בדרכים). אופציה שכן קיימת היא לשכור את המדריך והנהג מהספארי למספר ימים נוספים כשתמורת הסכום המתאים הם יקחו אתכם לאן שרק תרצו.

טיסות : מספר חברות מקומיות מפעילות טיסות פנימיות בין כל יעדי הטיול הפופולרים במדינה כולל טיסה מדאר-א-סלאם לטנזניה. כדאי מאוד לקחת בחשבון את אופציית הטיסות הפנימיות כיוון שהמחירים שלהן זולים למדי ומשתלמים יותר מאופציות התניידות אחרות.

שייט : מעבורות סדירות יוצאות מספר פעמים ביום על הקו שבין דאר-א-סלאם וזנזיבר. כדאי לדעת שהמחיר שתשלמו בעבור כרטיס למעבורת זול רק במעט מטיסה פנימית בין היעדים.

נסיעות בטרמפים : במדינה בה האוכלוסיה המקומית כל כך ענייה ורובה לא דוברת אנגלית, מומלץ להמנע לחלוטין מנסיעה בטרמפים.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים