דגל סין

הגעה, עזיבה והתניידות בסין

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
סין
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

הגעה, עזיבה והתניידות בסין

הגעה ועזיבה
טיסות : הדרך הפופולרית ביותר להגיע לסין היא באמצעות טיסה דרך מגוון של יעדים באירופה והמזרח הרחוק, או בטיסת אל על ישירה מתל אביב לבייג'ין. לסין שדות תעופה בינלאומיים רבים כשהעיקריים מביניהם ממוקמים בערים שנחאי, שיאן, וכאמור - בייג'ין. נמל התעופה הבינלאומי באחרונה, "בייג'ינג קפיטל", הוא נמל התעופה הגדול ביותר בסין ובאסיה בכלל. לשנחאי שני נמלי תעופה, כשהעיקרי, "שנחאי פודונג" (Shanghai Pudong), ממוקם במזרח העיר, ואילו השני, "שנחאי הונגקיאו" (Shanghai Hongqiao), ממוקם במערב העיר. עלות טיסות סדירות לבייג'ין נעה בין 700 דולרים ל- 1,200 דולרים וצפונה, כאשר הטיסות הישירות הן היקרות יותר.

תחבורה יבשתית : דרך הגעה נוספת לסין היא דרך היבשה, בעזרת אוטובוסים בינלאומיים היוצאים ממדינות שכנות כדוגמת ויאטנם (דרך מעבר הגבול ה- Friendship Pass ומעבר הגבול בעיירהHekou  שבדרום סין), נפאל (דרך טיבט, סמוך להר אוורסט המרשים, ורק באמצעות סוכנות נסיעות) ולאוס (בין היתר, באמצעות נסיעת אוטובוס של למעלה מ- 30 שעות מלואנג פרבאנג שבלאוס לעיר הסינית קונמינג). לחוויה מעט שונה, ניתן גם לעלות על הרכבת הטרנס-סיבירית (המסילה הארוכה בעולם החוצה את סיביר לרוחבה, מרוסיה עד לסין), בקו ה"טרנס-מונגולי" האורך כמעט שבוע ימים ממונגוליה ועד לבייג'ין. 

שייט : ניתן גם להגיע לסין באמצעות שייט מיפן לשנחאי או מדרום קוריאה ליעדים שונים בסין כמו צ'ינגדאו, טיינג'ין, ודאליין.
תחבורה בתוך המדינה
טיסות פנים : סין היא המדינה הרביעית בשטחה בעולם, ולכן טיסות פנימיות הן לעתים בלתי נמנעות בקרב המבקרים הקצרים בזמן בכדי להכיר את רוב פניה. טיסות הפנים בסין אורכות כשעתיים בממוצע ומהוות את כלי התחבורה העיקרי להתניידות בין חלקיה המרוחקים, ויש הרבה מהם. בהתאם לכך, לסין נמלי תעופה בכל עיר גדולה ודומיננטית, המחברים בין אתרי התיירות המרכזיים שבה. עלות כרטיסי הטיסות הפנימיות סבירה ביותר, וברגעים האחרונים היא אף יורדת וכוללת מבצעים והנחות כמעט בכל פעם. טיסה ישירה מבייג'ין לגואנגזו למשל, האורכת כשלוש שעות, עשויה לעלות בסביבות ה- 180 דולרים (כ- 1,100 ¥), ואילו טיסה ישירה מגווילין לשנחאי למשל, האורכת כשעתיים ורבע,  עשויה לעלות בסביבות ה- 70 דולרים (כ- 430 ¥). טיסות להונג קונג ומקאו נחשבות לטיסות בינלאומיות, ולכן המחירים עולים בהתאם. ניתן להזמין כרטיסי טיסה באמצעות אתרים סיניים באינטרנט (האתרים Elong ו- Ctrip) ודרך סוכנויות מקומיות שלוקחות מחירים מעט יותר גבוהים. חברת תעופה פופולרית בסין היא חברת Air China.

רכבות בינעירוניות : למי שמעדיף נסיעה יבשתית, רכבות הופכות להיות הפתרון היעיל והנוח ביותר להתנייד למרחקים ארוכים, למטיילים ולמקומיים כאחד. פרישת תשתית הרכבות רחבה מאוד, לוח הזמנים מדויק, ותנאי הנסיעה נוחים למדי ובמחירים טובים. יחד עם זאת, אין זה קל לעתים לרכוש כרטיסים מאחר והביקוש גבוה מאוד, לכן מומלץ לדאוג לרכוש כרטיס יציאה מהעיר אליה הגעתם עוד ביום הגעתכם (בעיקר בעונות העמוסות כמו ראש השנה הסינית). 

ישנם מספר סוגים של רכבות ומחלקות. הרכבות השונות מחולקות לקטגוריות באמצעות אותיות ומספרים, כשרכבות האקספרס הן המהירות והנוחות יותר (כמו הרכבות בקטגוריה Z). יתר הרכבות ישנות יותר ופחות, ובחלקן נוסעים הרבה מקומיים בדחיסות וללא מזגן. המחלקות נעות בין אלו בהן הנסיעה היא בעמידה ועד כאלו בהן תוכלו לישון בפרטיות, כשעלות הכרטיסים עולה בהתאם. תבררו היטב לפני הרכישה על תנאי הנסיעה, אם יש או אין מזגן, מהי מידת הצפיפות, והאם יש מיטות. אל תשכחו לקחת איתכם צידה לדרך ואולי אפילו מצעים לאלו הנוסעים ברכבות הלילה. בכל הרכבות תמצאו מים חמים להכנת "מנות חמות" וכדומה. 

מחלקה מומלצת בקרב מטיילים לנסיעות הרכבת הארוכות, במחירים זולים יחסית, היא מחלקת ה- Hard Sleep, בה בכל תא בקרון ישנן שש מיטות (3 מיטות קומות בכל צד). המחלקה הנוחה ביותר (וכן היקרה ביותר), היא מחלקת ה- Soft Sleep ובה בכל תא שתי מיטות קומותיים. למי שמעדיף לשבת, לא מומלץ להתפשר על ה- Hard Seat אלא לרכוש כרטיסים למחלקת ה- Soft Seat ובה כסאות מרופדים די נוחים. כרטיסים לנסיעה בעמידה לא מומלצים כלל, ולכן לא שווים את החיסכון.

אוטובוסים בינעירוניים : נסיעה באמצעות אוטובוסים מיעד אחד לאחר היא ללא ספק הדרך הזולה ביותר להתנייד בסין, אבל לא תמיד הנוחה ביותר, תלוי במרחק הנסיעה, בחברה ובעונה. למרחקי נסיעה ארוכים, האורכים למעלה מ- 10 שעות, מומלץ יותר לנסוע ברכבת, בעיקר כשמדובר בעונת גשמים ואז השילוב שבין תנאי הכבישים באזורים מסויימים, ונהגים לא זהירים, עשוי להיות מסוכן. אוטובוסים למרחקים ארוכים היוצאים מן הערים הגדולות בחופה המזרחי של סין, יספקו לרוב מיזוג אוויר ומושבים די נוחים, לעומת אוטובוסים באזוריה הכפריים שידועים כישנים יותר. עלות נסיעה האורכת כ- 7 שעות עשויה לעלות בסביבות 20 דולרים (כ- 120 ¥). ישנם גם אוטובוסים ליליים בהם ניתן לישון בתנאים סבירים במהלך הנסיעה. אחד מן היתרונות באוטובוסים הוא שהם מקיימים עצירות בעיירות ובכפרים, כך שניתן להגיע באמצעותם למקומות הנידחים יותר של סין. קחו בחשבון ששלטי התחנות כתובים בסינית, ואל תתביישו בתחנות אוטובוס רבות להתמקח על עלות הכרטיסים. 

השכרת רכב : לתיירים שאין להם רישיון נהיגה סיני, לא ניתנת האפשרות לשכור רכב, מה שאומר שלא תמצאו תיירים רבים נוהגים בכבישיה של סין. כן ישנה אפשרות לשכור רכב עם נהג דרך סוכנויות נסיעות ומלונות. וגם כאן, אל תתביישו להתמקח על המחיר.

תחבורה ציבורית : בתוך הערים הגדולות ניתן למצוא רכבות תחתיות שהשימוש בהן יעיל וזול. כמו כן ישנה מערכת של אוטובוסים אבל היא לרוב מסורבלת להבנה והנסיעה צפופה ודחוסה. מטיילים רבים מעדיפים דווקא להתנייד במוניות בשל מגבלות השפה שהופכות את השימוש במערכת הרכבות והאוטובוסים העירוניות למורכב יותר. נסיעה במונית עולה בין 3-5 דולרים (בסביבות 15-30 ¥), אך אם תרצו להרגיש קצת כמו מקומיים, ניתן גם לשכור אופניים במחירים שפויים ולהתנייד באמצעותם בקלות בעיירות ובכפרים. 


נסיעות בטרמפים : למרות שבסין אין איסור מיוחד לטרמפים, נסיעה בטרמפים אינה מומלצת כמעט באף מדינה בשל הסיכונים הברורים שעשויים להיות כשעולים לרכבו של אדם זר. אלו שבוחרים לעלות עושים זאת לרוב בעיקר בשביל להגיע למקומות נידחים ביותר אליהם לא מגיעה התחבורה הציבורית. אם כבר עליתם, קחו בחשבון שהתקשורת עם הנהג עשויה להיות בעייתית מאוד אם אתן לא יודעים סינית, ושסביר להניח שהנהגים ירצו מכם תשלום עבור הנסיעה. 
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים