דגל תאילנד

הגעה, עזיבה והתניידות בתאילנד

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
תאילנד
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

הגעה, עזיבה והתניידות בתאילנד

הגעה ועזיבה
טיסות : בשל היותה של תאילנד יעד מאוד פופולרי, ישנן הרבה חברות תעופה שיש להן טיסות סדירות אליה מישראל. עם אל-על תוכלו לטוס בטיסה ישירה אך בשביל לקבל מחיר הוגן תצטרכו לבצע הזמנה זמן רק לפני מועד הטיסה. אופציות זולות יחסית כוללות את חברות התעופה של ירדן, טוריקה, אוזבקיטסן ואתיופיה. ניתן להגיע לתאילנד גם עם חלק גדול מהחברות האירופאיות, אולם המחירים עלולים להיות מעט יותר יקרים. אם אתם נמצאים כבר במזרח הרחוק, תשמחו לגלות שכמעט מכל מקום ניתן לטוס לבנגקוק, שמהווה צומת תחבורה עיקרית, במחירים סבירים.

שייט : ניתן להגיע לתאילנד בדרך הים ממדינות שכנות אולם אופציה זו אינה פופולרית במיוחד כיוון שקיימים אמצעי תתבורה נוחים וזמינים בהרבה.

תחבורה יבשתית : לתאילנד גבולות יבשתיים עם לאוס, קמבודיה, בורמה ומלזיה. בין תאילנד לכל אחת מהמדינות קיימים מספר מעברי גבול ומומלץ לבדוק באיזה מעבר כדאי לבחור בכדי להגיע ליעד הרצוי. המעבר היבשתי בין המדינות באיזור נפוץ מאוד וניתן להגיע עם תחבורה ציבורית אל מעברי הגבול עם כל אחת מהמדינות השכנות ולעבור אותם עצמאית (למעט מלזיה, שלא ניתן להכנס אליה עם דרכון ישראלי). קיימות בתאילנד חברות אוטובוסים שמפעילות קוי נסיעה מסודרים בין ערים גדולות במדינה ובמדינות השכנות. ניתן גם לארגן באמצעות חברות התיירות המקומיות הסעות מסודרות (שאטלים) שיעבירו אתכם את הגבול ויקחו אתכם ליעד הרצוי במדינה בצד השני.
תחבורה בתוך המדינה
תחבורה ציבורית : מערך האוטובוסים בתאילנד מצויין ותוכלו להגיע איתו לכל מקום במדינה (חוץ מלאיים שבכדי להגיע אליהם תצטרכו בכל מקרה מעבורת או טיסה). קיימים אוטובוסים ברמות שונות וכדאי לבדוק טוב באיזה אוטובוס אתם בוחרים לנסוע. לנסיעות הארוכות מומלץ להזמין כרטיסים לפחות יום מראש בגדי להבטיח את מקומכם על האוטובוס.

רכבות : בתאילנד קיימת רשת רכבות מפותחת שיכולה להוות תחליף ראוי לאוטובוסים למעבר בין חלק מהאיזורים במדינה. ברכבות ישנן שלוש מחלקות ברמות שונות כשרק המחלקה הראשונה ממוזגת (בשאר המחלקות קיימים מאווררים). מומלץ להזמין כרטיסים מבעוד מועד, במיוחד לנסיעות הארוכות.

נסיעות בתוך העיר : בערים הגדולות בהם נדרש לעבור בין איזורים שונים ישנם מספר אמצעים להתניידות. אוטובוסים עירוניים מגיעים בתדירות גבוהה ובשעות היום ניתן להשתמש בהם אם אתם מחפשים פיתרון בעלויות נמוכות. מוניות זמינות וגובות מחירים סבירים וגם הן אופציה מקובלת בהחלט. בעלי לב חזק יכולים להעזר בשירותי הטוק-טוקים (מאין אופנוע תלת-גלגלי עם גגון ומקום ישיבה מאחור). הם אמנם יעילים למדי, ביחוד בשעות העומס, אולם הם נוטים לנהוג כמו מטורפים במהירויות גבוהות למדי.

רכב שכור
: הרעיון של שכירת רכב בתאילנד אינו פופולרי במיוחד. מדובר במרחקים גדולים ובחלק מהאיזורים הדרכים אינן במצב מזהיר. אופציה נוספת שקיימת (ואינה יקרה משמעותית משכירת רכב רגילה) היא לשכור רכב עם נהג צמוד שיקח אתכם לאן שתרצו במדינה. בעלי רשיון מתאים יכולים להשכיר אופנוע ולעשות חלקים מהמדינה על שני גלגלים. אם בכל זאת החלטתם לשכור רכב ואתם מתכוונים לצאת מאיזור שסביב בנגקוק, מומלץ לשכור רכב 4X4 כדי שתוכלו להגיע לכל מקום.

טיסות : המעבר בין איזורים שונים במדינה באמצעות טיסות הוא פיתרון יעיל ומעשי שמתבטא בחיסכון משמעותי של זמן שמתבזבז על נסיעות. קיימים שדות תעופה מקומיים כמעט בכל עיר גדולה בתאילנד ובאיים המרכזיים. האיזורים שאליהם ניתן לשקול טיסות הם בין בנגקוק לצפון ובין בנגקוק לאיים השונים. ניתן גם לשקול לקחת טיסות בין האיים עצמם אם רוצים לעבור בין איים המרוחקים זה מזה.

נסיעות בטרמפים : באיזורים המרוחקים בהם לא קיימת תחבורה סדירה ניתן לתפוס טרמפים אולם מומלץ לעשות זאת בנסיעות קצרות בלבד, בקבוצה של אנשים ולשים לב טוב עם מי אתם עולים על הרכב.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים