דגל קוסטה ריקה

הגעה, עזיבה והתניידות בקוסטה ריקה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
קוסטה ריקה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

הגעה, עזיבה והתניידות בקוסטה ריקה

הגעה ועזיבה
טיסות : בכדי להגיע לקוסטה ריקה מישראל תצטרכו לעבור דרך אירופה או דרך ארה"ב. הטיסה דרך ארה"ב מעט קצרה יותר וכוללת פחות עצירות ביניים, אולם לצורך הטיסה נדרשת ויזה לארה"ב. מי שכבר נמצא באיזור, יכול להגיע לקוסטה ריקה בטיסה דרך ערים שונות בארה"ב (מיאמי, ניו-יורק וכו'), דרך ערי הבירה של מדינות מרכז אמריקה השכנות, דרך מקסיקו ודרך מספר יעדים באיים הקאריביים. קיימות גם טיסות סדירות בין מדינות דרום אמריקה לקוסטה ריקה (בד"כ עם עצירת ביניים בפנמה).

שייט : לא קיימת תנועת אוניות סדירה לקוסטה ריקה בפרט ולמדינות מרכז אמריקה בכלל. לעיתים ניתן להצטרף לקרוזים שיוצאים ממיאמי בדרכם למדינה. קרוזים שכאלה יוצאים לעיתים מקוסטה ריקה למספר יעדים באיים הקאריביים. אם אתם נחושים להצטרף לאחד מהקרוזים הללו, תצטרכו לברר פרטים נוספים בסמוך למועד הנסיעה שלכם. מספר חברות תיירות מקוסטה ריקה מארגנות הפלגות קבועות למספר איים ויעדים מיוחדים כגון איי הגלאפגוס.

תחבורה יבשתית : קוסטה ריקה גובלת בפנמה בדרום ובניקרגואה בצפון. את שני מעברי הגבול ניתן לעבור בדרך היבשה בין אם באופן עצמאי או ע"י תחבורה מסודרת. חברת Tica Bus מפעילה קווים סדירים בין כל מדינות מרכז אמריקה, וניתן לנסוע מקוסטה ריקה לכל אחת מערי הבירה של המדינות באיזור ולהגיע עד למקסיקו. דרך נוספת לעבור בין המדינות היא באמצעות שאטלים שמארגנות חברות תיירות במדינה. מידע על השאטלים תוכלו למצוא בכל אחד ממשרדי הנסיעות בערים הגדולות.
תחבורה בתוך המדינה
תחבורה ציבורית : מי שמתכנן להתנייד במדינה באמצעות התחבורה הציבורית, יצטרך לתכנן את המסלול שלו בצורת כוכב (בגלל שדרכים רבות לא עבירות ע"י רכבים שאינם 4X4, יהיה צורך לחזור מספר פעמים במהלך הטיול לעיר הבירה סן חוזה, ולצאת משם ליעד הבא).  התחבורה הציבורית בקוסטה ריקה מסודרת, זולה, אמינה ומגיעה לכל מקום ברחבי המדינה. לנסיעות הארוכות מומלץ להזמין מקום יום לפני. את חלק מהנסיעות הארוכות ניתן לעשות בשעות הלילה. בקישור הבא ניתן למצוא מידע מלא על לוחות הזמנים של האוטובוסים במדינה.

רכב שכור : כמעט כל הרכבים השכורים בקוסטה ריקה הם רכבי 4X4 שיכולים לעבור בדרכים שהתחבורה הציבורית לא מגיעה אליהם.  מי שישכור רכב יחסוך את הצורך לחזור לסן חוזה בכדי לעבור בין האיזורים השונים של המדינה. למעשה, מעבר בסן חוזה עם רכב ידרש רק בנסיעה בין הצד הקאריבי לשאר חלקי המדינה. מכיוון שעלויות השכרת רכב יקרות במדינה, ניתן לשכור אותו רק לצד הפסיסי ולצפון המדינה, שכן בצד הקאריבי, הרכב כנראה יעמוד בחניה בזמן שאתם תבלו בים.

טיסות : החברות המקומיות NatureAir ו- Sansa מפעילות טיסות סדירות בין עיר הבירה, סן חוזה, ורוב הערים הגדולות במדינה. מי שמגיע לזמן קצוב, אינו מוגבל בתקציב הטיול ורוצה להספיק לראות כמה שיותר אתרים, יכול להתבסס על טיסות בין היעדים המרכזיים.

נסיעות בטרמפים : תרבות הטרמפים בקוסטה ריקה אינה מקובלת במיוחד, בעיקר הודות לתחבורה הציבורית המסודרת והזולה. עם זאת, באיזורים המרוחקים יותר ניתן לתפוס טרמפים קצרים, בעיקר לנקודות שנמצאות מחוץ לעיר ואין אליהן תחבורה ציבורית מסודרת.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים