דגל גרמניה

הגעה, עזיבה והתניידות בגרמניה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
גרמניה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

הגעה, עזיבה והתניידות בגרמניה

הגעה ועזיבה
טיסות : למרות כמות נכבדה של שדות תעופה בגרמניה, מרבית המבקרים מישראל נוחתים באחד מארבעה נמלי תעופה פופולריים, אשר שניים מהם ממוקמים בברלין (טגל ושונפלד) ואילו היתר ממוקמים בפרנקפורט ובמינכן. מידי יום ממריאות טיסות לגרמניה מנתב"ג, ביניהן טיסות ישירות האורכות כ- 4 שעות, אותן מפעילות חברות התעופה אל-על, ארקיע, ישראייר ולופטהנזה (חברת התעופה הלאומית של גרמניה). טיסות שכר ניתן לאתר בשפע ויתרונן כמובן טמון במחיר, אך שימו לב כי בטיסות אלו עלולים לצוץ עיכובים רבים ובעיות בארגון. על מנת לקבל את התמונה הגדולה, עלות כרטיס טיסה לגרמניה נעה בין 300-500 דולרים כאשר אחד הגורמים המשפיעים ביותר על העלות הוא העונה - הקיץ מביא עמו עלייה משמעותית במחירים. שימו לב כי הגעה באמצעות טיסה מיעדי אירופה שונים עשויה להיות אלטרנטיבה זולה ביותר (בהתאם ליעד המקור ולעונה) כאשר כרטיס עשוי לעלות כ- 30 אירו.

שייט : במידה ואינכם מגיעים לגרמניה מן הארץ, קיימות דרכים רבות לפקוד את חופיה באמצעות מסלולים מאורגנים מיעדים רבים באירופה. תוכלו לאתר בנקל מעבורות מאנגליה, הולנד, דנמרק, רוסיה וממגוון יעדים נוספים, המגיעות באופן קבוע לחופי גרמניה. בנוסף, סוכנויות תיירות רבות מן הארץ, מספקות חבילות של קרוזים לאירופה בכלל ולגרמניה בפרט. יחד עם זאת, באם אינכם בוחרים בשייט למען החוויה, אין מדובר באמצעי הגעה פופולרי לגרמניה ומרבית המטיילים בוחרים למעשה בטיסה.

תחבורה יבשתית : קיימות באירופה דרכים רבות להגיע מיעד אחד למשנהו באמצעות היבשה. ישנם מסלולים מאורגנים, מסודרים, ויעילים להפליא של אוטובוסים ורכבות, וכמובן ניתן גם לשכור רכב ולעבור את הגבול באופן עצמאי (שימו לב כי עליכם לבדוק את תנאי מעבר הגבול השונים בהתאם ליעדים הרלוונטיים). אחד מן הארגונים הגדולים ביותר באירופה המפעיל כ- 500 קווים בינלאומים העוברים דרך למעלה מ- 25 מדינות, הוא היורוליינס (Eurolines). למרות שלעתים ניתן להשיג כרטיסי טיסה פנים אירופים במחירים אטרקטיביים, נסיעה באוטובוס עשויה להיות פתרון נפלא לבעלי תקציב נמוך כמו גם עבור אלו אשר צריכים לנסוע בדקה ה- 90. כמו כן, מציעה יורוליינס כרטיס בשם "יורוליינס פאס" המעניק תעריף מוזל לנסיעה בלתי מוגבלת בין 40 ערים אירופיות למשך 15 או 30 ימים. מערכת הרכבות המחברת בין הערים האירופיות השונות נקראת יורוסיטי (ובקיצור: EC), כאשר לעומת מערכת האוטובוסים, הנסיעה ברכבת היא למעשה מהירה יותר ואף היא מגיעה למספר לא מצומצם של יעדים. יחד עם זאת, מדובר בנסיעה בעלויות גבוהות יותר ויש לזכור כי בעונה החמה יש להזמין מקומות מבעוד מועד.
תחבורה בתוך המדינה
רכבות בין עירוניות : תשתית הרכבות בגרמניה מפותחת מאוד ויעילה באופן יוצר מן הכלל. תחנת הרכבת הגדולה ביותר באירופה, המכילה 25 רציפים, הינה תחנת הרכבת של פרנקפורט אליה מגיעים מטיילים מכל קצוות המדינה כמו גם מיעדים נוספים באירופה. הרכבות המהירות ביותר בגרמניה אשר מהירותן מגיעה לכ- 300 קמ"ש, הן ה- InterCity Express (בקיצור: ICE). רכבות ה- ICE  עוצרות בעיקר בערים הגדולות וגם בערים קטנות המהוות ערים מרכזיות של אזור מסויים. נסיעה ברכבות הללו אינה זולה כלל אך מחירה עשוי להשתנות בהתאם למועד ההזמנה ולעונה. הנסיעה בהן נוחה ביותר ולעתים אף משתלמת יותר מטיסות פנימיות או השכרת רכב. מומלץ לברר מול חברת הרכבות הגרמנית – Deutsche Bahn (DB), על כרטיסים משולבים המעניקים הנחה משמעותית.

רכבות עירוניות :  בתוך הערים, פועלות לרוב רכבות חשמליות ותחתיות הנקראות Stadtbahn ו- U-Bahn בהתאמה. לעתים הן משולבות ואף מקשרות עם ערים חיצוניות. מערכת הרכבות העירונית מרושתת היטב וניתן לרכוש כרטיסים למספר ימים ובכך להוזיל את עלויותיהם.

אוטובוסים : נסיעות בין עירונית ועירוניות, פופולריות יותר באמצעות רכבות מאשר אוטובוסים, בשל העובדה כי מערכת הרכבות הגרמנית מפותחת ויעילה ביותר. יחד עם זאת, חברת האוטובוסים הבין-עירוניים הגדולה בגרמניה – Bus Linien Berlin, מספקת קווים לכ- 30 יעדים במדינה כאשר הפופולרי ביותר הנו הקו ברלין-המבורג. יתרונם של האוטובוסים טמון כמובן במחירים נמוכים באופן משמעותי ממחירי הנסיעה ברכבת, ובהיותם פעילים לעתים אף בלילה (עובדה החוסכת עלות של מוניות).

מוניות : מרבית המבקרים בגרמניה אינם עושים שימוש במוניות אלא אם כן מדובר בשעות הלילה בהן לא ניתן להתנייד באמצעות רכבות תחתיות וחשמליות (וגם במקרים כאלו פועלים קווי לילה של אוטובוסים). הסיבה לכך היא פשוטה – המוניות יקרות מאוד, ולכן רובם המכריע של המבקרים מעדיפים לעשות שימוש בתחבורה הציבורית היעילה להפליא, בעלויות נמוכות משמעותית מנסיעה במונית.

רכב שכור : התניידות באמצעות רכב שכור היא אמצעי פופולרי ביותר להכיר את גרמניה, בעיקר בזכות תשתית הכבישים המהירים המצויינת, כאשר האוטוסטרדות הגרמניות רכשו לעצמם שם בלתי מעורער ברחבי העולם. חברות להשכרת רכבים קיימות בשפע ומומלץ לבצע השוואת מחירים טרם ההגעה לגרמניה. יחד עם זאת, שימו לב כי מחירי הדלק יקרים מאוד יחסית למדינות השכנות (לדוגמה: אוסטריה והולנד), ובערים הגדולות קיימת מצוקת חנייה גבוהה מאוד המייקרת באופן משמעותי את עלויות אחזקת הרכב. לפיכך, מומלץ לוותר על רכב שכור בעת השהות בערים הגדולות ולהשען על התחבורה הציבורית היעילה.

טיסות : טיסות פנימיות בגרמניה לרוב אינן מהוות אמצעי תחבורה פופולרי בקרב מטיילים, זאת בשל מערכת הרכבות היעילה ביותר, המגיעה לכל יעדיה של המדינה בעלויות נמוכות מכרטיס טיסה. יחד עם זאת, ניתן לעתים לאתר כרטיסים במחירים אטרקטיביים בזכות תחרות גוברת בין חברות תעופה שונות. מתוך למעלה מ- 600 נמלי תעופה, יהיה זה נמל התעופה של פרנקפורט העמוס ביותר. ניתן להגיע ממנו לכל היעדים במדינה בפחות או יותר – שעה אחת. אחת מחברות התעופה הזולות בגרמניה היא אייר ברלין, כאשר פועלות במדינה חברות נוספות כמו  לופטהנזה וג'רמנווינגס (Germanwings).

נסיעות בטרמפים : בקרב "מרימי האגודל", גרמניה נחשבת למדינה נוחה ביותר גם בנושא הטרמפים. מומלץ כמובן לנסות ולהשיג טרמפ בתחנות השירות השונות על הכבישים המהירים, אך אל תשכחו כי אל מול היתרון הטמון באפס עלויות, אין זה תמיד בטוח לקחת טרמפ מאדם זר, ולעתים תיאלצו להמתין זמן ממושך עד שיגיע עובר אורח נדיב.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים