דגל יוון

הגעה, עזיבה והתניידות ביוון

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
יוון
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

הגעה, עזיבה והתניידות ביוון

הגעה ועזיבה
טיסות : בין החברות שמפעילות קווי טיסה סדירים בין ישראל ויוון ניתן למצוא את אל-על, ישראייר, מאלב ועוד. הטיסות הסדירות יקחו אתכם לאתונה, כרתים ולאיים הגדולים (ומשם טיסת המשך לשאר היעדים במדינה). בעונה המתויירת יותר ניתן למצוא גם טיסות צ'ארטר  וחבילות נופש כוללות ישירות לאיים הקטנים יותר. ניתן גם להגיע מיוון מרוב הערים המרכזיות שבמדינות אירופה השונות.

שייט : ניתן להגיע ליוון גם בדרך הים. הפלגות יוצאות לרוב מנמל חיפה והן יקחו אתכם לאתונה או לכרתים. ניתן גם לצאת לקרוז שיקח אתכם לסיבוב בין האיים השונים ויתן לכם להסתובב מספר שעות בכל אי שבמסלול.

תחבורה יבשתית : ליוון מעברי גבול עם טורקיה, בולגריה, אלבניה ומקדוניה. ניתן לעבור את הגבול בין המדינות באמצעות תחבורה יבשתית, אולם זוהי אופציה מאוד לא פופולרית שכן רוב המטיילים שמגיעים למדינה עושים זאת במסגרת טיול קצר יחסית שאינו משלב מדינות נוספות.
תחבורה בתוך המדינה
תחבורה ציבורית : התחבורה הציבורית בין האיזורים בחלק היבשתי של יוון ובחצי האי פלופונס, כוללות מערך של אוטובוסים ורכבות בתנאים טובים שמגיעים לכל היעדים באיזורים הללו. לפני שקונים כרטיס לאוטובוס, מומלץ לבדוק את המסלול שלו כיוון שחלק מהאוטובוסים עושים מסלול ישיר ליעד בעוד אחרים מבצעים עצירות רבות במהלך המסלול.

תחבורה בתוך הערים הגדולות : באתונה וסלוניקי קיימות רכבות תחתיות שבהחלט ניתן להתבסס עליהן כאמצעי התחבורה העיקרי בין מקומות שונים בתוך העיר. אופציה נוספת היא להתנייד באמצעות מוניות שאמנם יביאו אתכם עד לפתח המלון אבל ייקרו את עלויות הטיול.

תחבורה באיים : אפשרויות ההתניידות באיים (בין איזורים שאינם נמצאים במרחק הליכה) כוללות את מערך המוניות המקומי ומספר כלי תחבורה שניתן לשכור במקום (אופניים, קטנוע, אופנוע או רכב שכור).

רכב שכור : הפיתרון של שכירת רכב מתאים בעיקר למי שרוצה לעשות טיול לאורך המדינה או למי שמגיע לאי מסויים ורוצה להתנייד בתוכו. אם אתם מגיעים לטיול באחת ממהערים הגדולות מומלץ להתבסס על התחבורה הציבורית שהיא נוחה וזמינה ולוותר על רכב שכור שידרוש מכם להתעסק בבעיות של ניווט, פקקים ומציאת חנייה.

טיסות : ביוון קיימים שדות תעופה מקומיים כמעט בכל עיר מתויירת ובכל אחד מהאיים. מאתונה ניתן לטוס לכל אחד מהיעדים במדינה ומכל יעד ניתן לטוס אל אתונה. ניתן לטוס גם ישירות בין איים שנמצאים בסמוך זה לזה. טיסות בין יעדים קטנים המרוחקים זה לזה, ידרשו בד"כ עצירת ביניים באתונה או בעיר גדולה אחרת.

שייט : ניתן להגיע אל האיים במעבורות ימיות שיוצאות בד"כ באתונה או מאיים סמוכים לאי שאליו רוצים להגיע. השייט במעבורת הוא אמנם ארוך משמעותית מטיסה, אולם המחיר שלהם נמוך משמעותית.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים