דגל אוסטרליה

הגעה, עזיבה והתניידות באוסטרליה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
אוסטרליה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

הגעה, עזיבה והתניידות באוסטרליה

הגעה ועזיבה
טיסות : מאחר ומדובר באי עצום ומבודד, רוב המבקרים מגיעים אל היבשת באמצעות טיסה. ניתן לטוס אל אוסטרליה דרך טיסות מאירופה אשר עוברות במזרח הרחוק. בגלל הריחוק מישראל, טיסה ממוצעת יכולה לארוך בין יום ליומיים, כולל עצירות משנה. מי שנמצא באזורים אחרים בעולם, יכול לטוס לאוסטרליה ישירות מן המזרח הרחוק או מארצות הברית. יש לקחת בחשבון כי הטיסות לאוסטרליה כרוכות בעלויות גבוהות למדי, גם כן בשל הריחוק מן הארץ.

שייט : ניתן להגיע דרך הים ממדינות שכנות כגון אינדונזיה או ניו זילנד. מטיילים נועזים, יוכלו להצטרף באוסטרליה אל צוות של יאכטה המשייטת בין איי אינדונזיה או האוקיינוס השקט וכך לזכות בחוויה של פעם בחיים תמורת עבודה על הסיפון או תשלום.
תחבורה בתוך המדינה
תחבורה ציבורית : באוסטרליה קיימת רשת יעילה של אוטובוסים המגיעה לכל קצוות היבשת. ניתן למצוא מידע באתר של חברת האוטובוסים Greyhound, כמו גם לרכוש כרטיסים משולבים לתקופה של יום או יותר. תחבורת רכבות קיימת בערים מלבורן, סידני ובערים גדולות נוספות, ואף ניתן להגיע מסידני אל פרת' במערב עם קו ה- The Indian Pacific (פירוט על קווי הרכבות ניתן למצוא כאן). עקב גודלה של היבשת, יש לקחת בחשבון כי נסיעות באוטובוסים ורכבות עלולות להמשך שעות ארוכות ואף ימים.

רכב שכור : ניתן למצוא דלפקי השכרת רכב של החברות המוכרות, בכל הערים הגדולות. מומלץ לבצע מעין סקר שוק קצרצר טרם ההשכרה שכן לעתים תמצאו פערים משמעותיים במחירי ההשכרה בין החברות השונות. כמו כן, ככל שתקדימו לשכור, כך העלות עשויה להצטמצם.

קניית רכב : מטיילים המגיעים למדינה לתקופה ארוכה יחסית יכולים לשקול לקנות רכב עם ההגעה ולמכור אותו לקראת העזיבה. אין ספק שזוהי אופציה משתלמת מאוד מבחינה כלכלית, אולם יש לקחת בחשבון את הזמן שנדרש להשקיע בתהליך הקנייה והמכירה. שימו לב כי בכל מדינה באוסטרליה יש את החוקים שלה בנוגע לנושא העברת הבעלות ולכן הקפידו לבדוק את כל הכללים הקשורים בזה. בכל מקרה, אל תקנו רכב לפני שלקחתם אותו לבדיקה אצל מכונאי מקומי.

טיסות : חברת התעופה הלאומית Qantas מפעילה טיסות פנים המאפשרות לנוע בין ערים מרכזיות וגם חלק מעיירות האאוטבק. המחירים לטיסה נעים בין סכום העומד על עשרות בודדות של דולרים ועד למספר מאות. העלויות כמובן תלויות בעונה ובמועד רכישת הכרטיסים. כלל האצבע הוא "כל הקודם זוכה" ולכן ככל שהקדמתם להזמינם, כך מחיריהם יהיו יותר אטרקטיביים. 

נסיעות בטרמפים : הרמת האגודל מקובלת למדי באוסטרליה, אם כי יש לקחת בחשבון כי באיזורים הנידחים אתם עלולים להמתין לטרמפ שעות ארוכות מאוד ואף מורטות עצבים. שימו לב כי באכסניות נוער או בהוסטלים המיועדים לתרמילאים, ניתן לאתר באמצעות לוח המודעות מטיילים נוספים המעוניינים לקחת עמם טרמפיסטים, על מנת להקל על הוצאות הדלק והמזון. מדובר באלטרנטיבה מצוינת המעניקה את ההזדמנות להכיר מטיילים נוספים.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים