דגל ניו זילנד

הגעה, עזיבה והתניידות בניו זילנד

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
ניו זילנד
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

הגעה, עזיבה והתניידות בניו זילנד

הגעה ועזיבה
הדרך העיקרית להגיע אל מדינת האיים היא באמצעות טיסה. טיסות היוצאות מישראל אינן ישירות אלא עוברות דרך אירופה ואסיה (כמובן כתלות בחברת התעופה עימה בחרתם לטוס) והן נוחתות כעבור כ- 20 שעות ביעד המבוקש. למרות קיומם של שלושה נמלי תעופה לטיסות בינלאומיות בניו זילנד (אוקלנד, קרייסטצ'רץ' ווולינגטון), טיסות המגיעות מישראל נוחתות ברובן בשדה התעופה של אוקלנד (Auckland International Airport) הממוקם כ- 20 ק"מ דרומית למרכז העיר. מטיילים רבים "מנצלים" את עצירות הביניים בדרך אל ניו זילנד ומשלבים בטיולם ביקור במדינות אירופאיות או ביעדים שונים במזרח הרחוק כגון תאילנד והונג קונג. מעין אפריטיף למנה העיקרית.
תחבורה בתוך המדינה
טיסות: במקרה של ניו זילנד, היתרון הברור הטמון בבחירה בטיסות פנימיות- החסכון בזמן, מתגמד לנוכח החסרון המובהק והוא הנסיעה בכבישיה של אחת מן המדינות היפות בתבל. יחד עם זאת, במידה ובחרתם בטיסות פנימיות , יש לקחת בחשבון כי מחיריהן מושפעים מגורמים רבים ומשתנים בעיקר בהתאם לעונה וליעד המבוקש; טיסה מאוקלנד (Auckland)  שבאי הצפוני לקווינסטאון (Queenstown) או דנידין (Dunedin) הממקומות באי הדרומי, תעלה יותר מטיסה לקרייסטצ'רץ' (Christchurch) הממוקמת גם היא באי הדרומי. מבין חברות התעופה הפועלות בניו זילנד, חברת Air New Zealand, מגיעה אף לערים הקטנות יותר. רכישת כרטיסי הטיסה פועלת על עקרון ה"כל הקודם זוכה"; ככל שתקדימו להזמין, כך מחירי הכרטיסים יהיו אטרקטיביים יותר. 

תחבורה ציבורית : בניו זילנד מספר חברות אוטובוסים המספקות שירותים לתרמילאים ולמטיילים עצמאיים המעוניינים להגיע לכל חלקיה האטרקטיביים של המדינה. הדילים המוצעים אינם זולים; כרטיס ב- Magic Bus המעניק לנוסעים אפשרות לעלות ולרדת כאוות נפשם בכל נקודה אליה מגיע האוטובוס, עולה כ- 700 דולר ניו זילנדי ללא הגבלה עד שנה. מאידך, ניתן לרכוש כרטיסים בחברת אוטובוסים בשם Nakedbus.com בעלויות נמוכות יותר ממתחריה.

מעבורת: אמצעי תחבורה חווייתי הינו המעבורת המשמשת למעבר בין האיים וניתן להעלות אליה גם רכבים. מחירי הכרטיסים אינם זולים בעיקר אם עולים עם רכב פרטי אולם המעבר בין האיים האורך כ- 3 שעות הוא כה יפה ומאורגן עד כי אינך חש את "החור" שבכיס. המעבר הינו בין וולינגטון (Wellington) שבאי הצפוני לבין פיקטון (Picton) שבאי הדרומי המופרדים על ידי מצר קוק (Cook Strait). החוויה הטמונה בשיט מתגלמת בנופיו של המרלבורו סאונדס (Marlborough Sounds), בעל פיתולים יפיפיים של אפיקי מים כאשר מראות של דולפינים, לוייתנים וכלבי ים אינם נדירים.

השכרת רכב: נסיעות במרחב הפתוח של ניו זילנד הן מומלצות ביותר מאחר ובמידה ובחרתם להתנייד באופן עצמאי, הינכם אדונים לעצמכם ובכך תוכלו לעצור בכל פינה אשר קורצת לכם. פינות כאלו, או יותר נכון- פנינות כאלו, קיימות בכל אורכה ורוחבה של ניו זילנד. ניתן למצוא חברות רבות של השכרת רכבים אולם רצוי לערוך סקר שוק קצר לפני הבחירה הסופית. בחברת Ace הניו זילנדית ניתן למצוא מחירים סבירים להשכרת רכב החל מ- 15 דולר ניו זילנדי ליום השכרה.

רכישת רכב: כשרוכשים רכב בניו זילנד, ללא ספק מדובר ברכישת החופש המוחלט, בעיקר כאשר קונים רכבים בעלי מרחב לינה כמו מיני ואן, ההופכים למיני בית עבור המטיילים. בכל הנוגע לעלויות, מדובר באפשרות החסכונית ביותר להכרת ניו זילנד. יחד עם זאת, אם בחרתם באופציית הרכישה- מכירה של רכב, יש לקחת בחשבון כי לעתים תהליך הרכישה והמכירה, גוזל מעט זמן מטיולכם (3 ימים עד שבוע). האפשרות החסכונית ביותר היא כמובן לרכוש את הרכב שלא בעונה (בסביבות מאי עד אוקטובר) ולמכור אותו בעונה החמה (בסביבות נובמבר עד אפריל), רצוי באוקלנד מאחר והיא מהווה מעין נקודת פתיחה לטיולם של רוב המבקרים.  

נסיעות בטרמפים : כמו המדינה, כך גם האנשים. כמעט כל קיווי שתפגשו יהיה מסביר פנים ובעל מוכנות לעזור ולכן טרמפים בניו זילנד, הם אופצייה בטוחה וחסכונית. בד בבד, עליכם להצטייד באורך רוח מאחר וקיימים אזורים בהם תאלצו להמתין זמן מה עד שתראו את אורותיו המהבהבים של רכב עובר.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים