דגל צ'ילה

הגעה, עזיבה והתניידות בצ'ילה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
צ'ילה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

הגעה, עזיבה והתניידות בצ'ילה

הגעה ועזיבה
טיסות : לא קיימות טיסות ישירות מישראל לצ'ילה ולכן תאלצו לעבור בדרך באירופה או בארה"ב. אפשרות נוספת היא טיסה לאחת מהמדינות השכנות של צ'ילה ומשם לחצות את הגבול דרך היבשה. שדה התעופה הבינלאומי והמרכזי נמצא בעיר הבירה סנטיאגו. תמצאו כי מהמדינות השכנות ישנן טיסות לערים קטנות יותר הפזורות ברחבי המדינה כמו אריקה, איקיקה, טמוקו, פוארטו מונט ופונטה ארנס.

שייט : צ'ילה אומנם שוכנת לחוף האוקיינוס, אבל נכון לכתיבת שורות אלו אין חברה מסודרת המארגנת שיט מצ'ילה למדינות השכנות.

תחבורה יבשתית : צ'ילה גובלת בארגנטינה, בוליביה ופרו. דרך כל אחת מהמדינות הללו ניתן לצאת ולהיכנס אל צ'ילה במספר נקודות מעבר בתמורה לחתימה בדרכון. שימו לב כי ישנה פתקית הניתנת בביקורת הגבולות במרבית מדינות דרום אמריקה, שימרו עליה פן תאלצו להסביר איך נכנסתם למדינה ולשלם קנס.
תחבורה בתוך המדינה
תחבורה ציבורית בינעירונית : הדרך הנוחה והזולה לטייל בצ'ילה וליהנות מיופייה של המדינה היא בנסיעה בינעירונית באוטובוס. ישנן מספר חברות אוטובוס המציעות אוטובוסים בדרגות נוחות ובמחירים שונים לרב יעדי המדינה. בכל עיר תמצאו תחנה מרכזית ואליה מגיעים האוטובוסים, אך שימו לב כי משרדי החברות הללו לעיתים אינם בתחנת המרכזית אלא מחוצה לה, מרחק רחוב או שניים. מומלץ לרכוש כרטיסים ולברר מידע לגבי הנסיעות באינטרנט ומשרדי החברות השונות, עד ליממה לפני הנסיעה.

לצד האוטובוסים, ישנה חברה ממשלתית המפעילה מספר קווי רכבת מדרום לסנטיאגו. ניתן לברר פרטים על הקווים והרכבות השונות באתר האינטרנט של החברה www.efe.cl. שימו לב כי הרכבות אינן בהכרח מהירות או נוחות יותר מהאוטובוסים.

תחבורה ציבורית עירונית : בעיר הבירה סנטיאגו תמצאו מערכת משוכללת של תחבורה ציבורית הכוללת קווי רכבת תחתית ואוטובוסים המגיעים לכל יעד בבירה. בערים הנוספות בצ'ילה תמצאו כי לרוב יספיקו לכם זוג רגליים בכדי להגיע ממקום למקום. מוניות הן אפשרות תחבורה יעילה ולרוב גם אמינה, עם זאת כדאי תמיד לקבוע את מחיר הנסיעה מראש. 

רכב שכור
: חברות השכרת רכב בינלאומיות מפעילות משרדים בסנטיאגו ובערים שונות ברחבי המדינה. כמו כן ישנן חברות קטנות מקומיות המשכירות סוגים שונים של רכבים. להשכרת רכב כל שתצטרכו הוא רישיון נהיגה בינלאומי אותו מוציאים בארץ. שימו לב כי במידה ותרצו לחצות את הגבול לארגנטינה יש להצטייד בביטוח רכב מתאים, שכן הביטוח הרגיל אינו בתוקף עם חציית הגבול. 

טיסות : טיסות פנים בצ'ילה הן לא אפשרות זולה במיוחד, אך בהחלט חוסכת זמן ולעיתים זוהי גם האפשרות היחידה בכדי להגיע ליעד. מומלץ לרכוש כרטיסים מבעוד מועד שכן ככל שתרכשו בסמוך לטיסה כך היא תעלה יותר. כמו כן בדקו לגבי כרטיס הלוך ושוב כיוון שהוא לרוב זול באופן משמעותי מכרטיס בכיוון אחד. 

נסיעות בטרמפים : ניתן להרים את היד ולתפוס טרמפים ממקום למקום. כמובן שזוהי דרך התחבורה הזולה ביותר אך היא עלולה להיות מסוכנת ולא תמיד תוביל אתכם ליעדכם המדויק. לפני הכניסה לרכב וודאו את היעד של הנהג וכן היו עירנים וזהירים. 
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים