כל המלונות בעיר

מידע על טיול בניו יורק סיטי

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
מידע למטייל
דיווחי מטיילים מהשטח
טיולים ואטרקציות
אוכל ובילויים
שירותי תיירות
מידע כללי על ניו יורק סיטי
ניו יורק סיטי הידועה בכינויה "התפוח הגדול", מהווה מרכז מסחרי וכלכלי חשוב ביותר מהגדולים בתבל. "מלכת הכיתה" האוניברסלית משפיעה על עולם התרבות, האופנה, הקולינריה, התקשורת, הפוליטיקה, הבידור, החינוך והאמנות, בעוד מדינות רבות ברחבי הגלובוס מחקות את צעדיה. העיר מורכבת למעשה מחמישה רבעים - הברונקס, קווינס, ברוקלין, סטאטן איילנד ומנהטן, כאשר באחרונה פועם לב לבה. 

הברונקס, הרובע הצפוני ביותר בניו יורק סיטי, שוכן מעבר לנהר הארלם. זהו הרובע היחיד מבין רובעי העיר, אשר אינו ממוקם על אי. מדובר באזור המורכב ברובו מבתי מגורים ולכן אין הוא משובץ בראש סדר העדיפויות של המבקר הטירון. יחד עם זאת, מומלץ לבקר בגן החיות של הברונקס שכן מדובר בגן החיות העירוני הגדול ביותר במדינה. 

קווינס, הרובע הגדול ביותר בשטחו בניו יורק סיטי, הנו ביתם של האוכלוסיה המגוונת ביותר והשנייה בגודלה מבין רובעי העיר. הוא ממוקם בחלקו המערבי של לונג איילנד, ומורכב ממספר שכונות אשר לכל אחת מהן אופי ייחודי משלה, תוצר של רקע יושביה. במרכז קווינס, מרוכזת האוכלוסיה היהודית של הרובע, למרות שדווקא בית חב"ד, ממוקם ב-Flushing - שכונתם של הסינים והקוראנים. קווינס היא אמנם אינה מוקד המשיכה של התיירים הטריים המגיעים לעיר, אולם יש באמתחתה מספר לא מצומצם של אתרים מעניינים, חלקם תוצר של קיבוץ הגלויות המאפיין את הרובע. 

רובע ברוקלין במערב לונג איילנד ומדרום לקווינס, מכיל את מספר התושבים הגבוה ביותר מבין רובעי העיר, עם למעלה מ- 2.5 מיליון תושבים. גשר ברוקלין הידוע, מגשר למעשה בין ברוקלין למנהטן. בקיץ החם, מרבית תושבי ברוקלין רובצים להם בחופי קוני איילנד, מבקרים בגנים הבוטניים, ומטיילים בפארק פרוספקט. האוכלוסייה בברוקלין היא מעין פסיפס גדול של תרבויות כאשר באופן בלתי נמנע, אותו פסיפס אנושי הוביל להקמתן של מסעדות מצוינות, המשלבות טעמים מכל העולם. 

סטאטן איילנד הנו הרובע בעל מספר התושבים הנמוך ביותר מבין רובעי העיר, ואחד מן המקומות הפחות אטרקטיביים לביקור כשמגיעים לעיר הגדולה. סביר להניח שהמבקרים ברובע יזדרזו לחזור לאורותיה הבוהקים של מרכז ניו יורק – מנהטן, אשר בניגוד גמור למדד הפופולריות שלו, מנהטן הנו למעשה הרובע הקטן ביותר מבין חמשת רובעי העיר. אם ניו יורק סיטי, עיר האורות הידועה בעולם, בולטת בייחודיותה כמרכז התרבות, הכלכלה וכמעט כל דבר העולה על דעתכם, אזי מנהטן, היא הזרקור הממוקם במרכזה. וכיאה לכל מרכז פופולרי בעולם, השהייה בה תרוקן לכם מעט את הכיסים.

לאותו רובע קטן, מתנקזים כמעט כל אתריה המפורסמים ביותר של ניו יורק סיטי. אתרים אשר גם אלו אשר כף רגליהם מעולם לא דרכה ב"תפוח הגדול", ידעו למנות בנקל. נתחיל בנקודת התצפית הגבוהה ביותר כיום על האי ושמו מנהטן - בניין האמפייר סטייט הממוקם במרכז הרובע (Midtown). תוכלו להשקיף על הסנטרל פארק, כיכר טיימס, רחוב ברודווי, ואם תביטו דרומה ל- Downtown, תבחינו במרכז העסקים של העולם כולו. הבורסה בוול סטריט, הרחוב הידוע כגדוש באנשי עסקים עם חליפות מהודרות, המכתיבה לעולם כלכלה מהי. מאות של מוזיאונים ב- Upper West Side, פארקים ואפילו שכונת הארלם הידועה לכל, כולם מהווים מוקדי עלייה לרגל של תיירים רבים מכל קצוות תבל. 

מרכזה של העיר ניו יורק מחולק לשדרות לאורכה, ולרחובות לרוחבה. ברגע שמבינים את אותה החלוקה, ההתמצאות הופכת לפשוטה יותר. כמו כן, ההתניידות בעיר קלה למדי בזכות הרכבת התחתית, האוטובוסים ואינספור המוניות הצהובות. על אף כי מדובר במרכז תיירות עצום, עם פוטנציאל ללא מעט כייסים ונוכלים, רמת הפשיעה באזור ירדה פלאים מאז כהונתו של ג'וליאני, ראש עיריית ניו יורק בשנים 1994 עד 2001, כך שניו יורק סיטי הפכה לאחת מן הערים הבטוחות ביותר בארצות הברית.
אקלים ומזג אוויר אופייני בניו יורק סיטי
ינואר
טמפ' מקסימלית : 6°C
טמפ' מינימלית : -2°C
כמות משקעים : 89 מ"מ
ימים ללא גשם : 16
פברואר
טמפ' מקסימלית : 7°C
טמפ' מינימלית : -2°C
כמות משקעים : 65 מ"מ
ימים ללא גשם : 15
מרץ
טמפ' מקסימלית : 11°C
טמפ' מינימלית : 1°C
כמות משקעים : 108 מ"מ
ימים ללא גשם : 16
אפריל
טמפ' מקסימלית : 17°C
טמפ' מינימלית : 7°C
כמות משקעים : 101 מ"מ
ימים ללא גשם : 14
מאי
טמפ' מקסימלית : 23°C
טמפ' מינימלית : 12°C
כמות משקעים : 96 מ"מ
ימים ללא גשם : 15
יוני
טמפ' מקסימלית : 28°C
טמפ' מינימלית : 18°C
כמות משקעים : 105 מ"מ
ימים ללא גשם : 15
יולי
טמפ' מקסימלית : 30°C
טמפ' מינימלית : 21°C
כמות משקעים : 112 מ"מ
ימים ללא גשם : 16
אוגוסט
טמפ' מקסימלית : 30°C
טמפ' מינימלית : 21°C
כמות משקעים : 130 מ"מ
ימים ללא גשם : 17
ספטמבר
טמפ' מקסימלית : 26°C
טמפ' מינימלית : 17°C
כמות משקעים : 110 מ"מ
ימים ללא גשם : 18
אוקטובר
טמפ' מקסימלית : 20°C
טמפ' מינימלית : 11°C
כמות משקעים : 102 מ"מ
ימים ללא גשם : 19
נובמבר
טמפ' מקסימלית : 14°C
טמפ' מינימלית : 5°C
כמות משקעים : 90 מ"מ
ימים ללא גשם : 17
דצמבר
טמפ' מקסימלית : 8°C
טמפ' מינימלית : 0°C
כמות משקעים : 96 מ"מ
ימים ללא גשם : 17
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים