טיסות
מלונות
השכרת רכב
המציאון - טיסות זולות
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
פורסם ע"י דודו זיידנר בתאריך 09/10/13  (ביקר ביעד ביולי 2013 בטיול זוגי) 5 לייקים   |   836 צפיות

אחרי שחזרנו אני ואשתי מטיול של שלושה שבועות באסלקה (יולי 2013), הנה טיפים ודגשים לתכנון הטיול: 

מזג אוויר: בשלושת השבועות של הטיול זכינו הן לימי שמש מ-20 מעלות צלסיוס ועד 30 מעלות והן לימים סגריריים מ-12 מעלות צלסיוס ועד 19 כשבמעבר הפנימי היו באופן יחסי יותר ימי גשם (Ketchikan, Juneau, Gustavus) מאשר בחלק היבשתי, אם כי לא נחסך מאתנו חמסין או גשם בכל אחד החלקי הטיול. בגדול, מעיל טוב וגופיה טרמית הספיקו מעל ומעבר. סנדלים, מכנסיים קצרים וגופיה ישלימו את המלתחה לימים חמים.

אוכל: תשכחו מהדיאטה בטיול הזה!!  אמריקה כמו אמריקה, המנות הסטנדרטיות גדולות, הרבה פחמימות. יש לי חוב אישי שנאגר מהטיול, 3 ק"ג חדשים שעכשיו מנהלים נגדי מלחמת חורמה ומסרבים לעזוב את המארח שלהם. בתור אחד שלא מתפעל מדגים ומאמין במשפט שטבע חברי הקרניבור ירון בן פורת: "הדג הכי טעים הוא פרה!" למדתי על בשרם של דגי אלסקה שיש מקום להתחשב בסלמון המקומי ובהליבוט. אין, אני מצהיר!, אין כמו ההליבוט הטרי. מדובר בדג "עם בשר", טעים, רך, מדהים  ו....יקר באופן מודגש. אפילו בעת הזמנת פיש אנד צ'יפס יש הבדל של כמה דולרים בעת הזמנת הליבוט.

דלק: בנהיגה היבשתית הוזהרנו בכל מקום למלא דלק בכל הזדמנות משום שאין בין נקודות היישוב היכן למלא דלק. ברור שזו הדרך הנכונה, אבל נתקלנו כמעט בכל דרך בתחנות קטנות "בין היישובים". המקום היחיד שלאורכו לא הייתה תחנה או יישוב או משהו היא דרך הנוף Denali Highway. 

ציפורים / עופות: בלי סוף! המון עיטי דגים בכל מיני גדלים וצורות, פאפינים, עורבים ענקיים ועוד מיני ציפורים שלא ידענו לזהות.

מעבורות: השתמשנו מידי פעם ב-Alaska Marine Highway שהוא שירות מעבורות (עם / בלי רכב) מיישוב ליישוב בתוך המעבר הפנימי. יש לזכור שבחודשי הקיץ צריך להתייצב במשרד שעה לפני ההפלגה אם אין רכב או שעתיים אם יש רכב.  אפשר להוסיף תא להעביר את הזמן בנמנום או בלי תא, על כל מעבורת יש יותר ממקום אחד לשבת בכורסא ולנמנם בנוחות אבל אי אפשר להיזרק ולישון ממש. בחלק מהמעבורות ראינו שעל הסיפון העליון ישנים בשקי שינה אבל בגדול זה נראה לי קר להחריד ומיועד לנוסעים בהפלגות ארוכות שנדרשים לחסוך מאוד בהוצאות. מידע נוסף: קישור

נהיגה: הכבישים מסודרים להפליא, מרחקים גדולים מאוד, הקפדה רצינית על עמידה בחוקי התנועה -  אלסקה זה לא המקום להרביץ מהירות בגלל קנסות ללא רחמים.

שמירה על הטבע: הטבע כל כך יפה ומפעים שבאופן טבעי כולם שומרים על הטבע, כחיזוק דעו שהרשויות רגישות מאוד לנושא, קנסות בגין השלכת פסולת מרכב עלולים להגיע אף ל-5,000$ ואין רחמים.

טוטמים (TOTEM): פוגשים אותם בכל מקום, בכל הצורות והגדלים.  

טיולים / סיורים מקומיים: זהו ענין מסודר מאוד, כל מה שתואם אכן מתבצע, מה שמתבטל עקב מזג האוויר אינו מחויב ואין משחקים מלוכלכים, גם הנחות - יוק.

גמישות לשינויים: הלו, אמריקה, אין דבר כזה גמישות לשינויים. האמריקאים לא מבינים מה זה לאלתר שינוי "אד הוק" ולא מסוגלים לחשוב שאפשר אחרת. קחו בחשבון שקשה מאוד אפילו להחליף פעילות / ימים עם אותה חברה ולכן כדאי לתכנן במדויק ומראש.

דיג: דייג אוהב דגים?  תלוי. מה שבטוח שלדוג דגים "גדולים" באלסקה (ולא רק מעל סירה) צריך רישיון. הרישיון כולל רישיון "רגיל" ועוד בול של King Salmon למקרה שתדוגו כזה. לא ניתן לדוג בלי הרישיון ובעל הסירה לא יאפשר לדוג בלי כזה רישיון. הכל בפיקוח עצמי, גם גודל הדגים שמעלים לסירה, גם כמות הדגים וכמובן שימוש אך ורק בעזרים מותרים.

עלויות: בגדול, חדר ללילה נע בין 100-250$ תלוי במקום ובאיכות. אפשר גם ללון באוהלים אם ממש רוצים, רק אז צריך להביא אותם או לקנות אותם במקום. יש מגוון עצום של טיולים, טיסות והפלגות במחירים שנעים בין 100$-500$ לאדם כתלות בפעילות (טיסה בהליקופטר יקרה מאוד, שיט לחצי יום 300$, קיאקים 100$ וכדומה).

הפלגות / אוניות תיירים:  המלונות הצפים מכילים 3,000-5,000 תיירים, המשמעות היא שכשמפלצת כזאת עוגנת (ולפעמים 3-4 ביחד) במזח של עיר או אחת במזח של עיירה קטנה – כל הטיולים נמכרו מראש ואי אפשר לעלות על שום טיול מקומי. על כן, בעת התכנון (ולפני הזמנת טיסות, מעבורות ומלונות) צריך לבדוק עם המקומיים האם אפשר להירשם לטיולים בתאריכים המתוכננים.

תכנון הטיול: להבדיל מהתכנון הסטנדרטי "מבחוץ פנימה" שבו קובעים את מועדי הטיסות הבינלאומיות, אח"כ מתחילים לרדת לטיסות פנים, מעבורות, מלונות וטיולים, כאן צריך לוודא ראשית את הימים והשעות של הטיולים, המעבורות, המלונות, טיסות הפנים וטיסות בינלאומיות "מבפנים כלפי חוץ". 

הציפור הלאומית של אלסקה: הציפור הלאומית של אלסקה היא היתושה צמאת הדם. כל כניסה לשטח מיוער – ויש לא מעט כאלו – מביאה ענני יתושים שעטים על כל חלקה גלויה וטובה. חייבים אמצעי לפיזור הפגנות יתושים! ניתן לרכוש מקומית תרסיסי שונים ואם השהות המתוכננת ארוכה (טרקים של שעות רבות) אני ממליץ לרכוש כובע עם כילה. שמעתי שם בדיחה מקומית שבאלסקה יש רק שני סוגים של יתושים, האחד, קטנים כל כך שיכולים להיכנס דרך רשת חלון והסוג השני, גדולים כל כך שיכולים לפתוח את הדלת ולהיכנס.

דב ישן באלסקה
על מנת להגיב עליכם
כתבות על ארה"ב - אלסקה
שאלות על ארה"ב - אלסקה
הכתבה מאת דודו זיידנר פורסמה בתאריך 10/10/13 8 תגובות   |   10 לייקים   |   7.6K צפיות
טיול באלסקה - ארץ נוף וטבע אלסקה היא ארץ יחודית, טיול בה משלב נופי בראשית של ים וקרחונים, כמו גם הרים ויערות מלאי בעלי חיים שרואים בעיקר בסרטים. איריס ודודו בחרו לטייל באלסקה בדרך המשלבת שיט, טיסות ונסיעות מגוונות, הצליחו לדוג דגי ענק וחזרו עם תמונות מרהיבות של בעלי חיים כמו דובים טורפי דגים, לוויתנים בים וגם נשרים בשמיים. ...המשך קריאה
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
X