רכיבה על אופניים בעמק הלואר | אקספלורר
עוד שירותים
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
פורסם ע"י ערן ברימן בתאריך 26/12/14  (ביקר ביעד בספטמבר 2014 בטיול תרמילאים) 5 לייקים   |   1.6K צפיות

כבר כמה זמן שאמא שלי זורקת לי מדי פעם שנעשה טיול אופניים בצרפת. יש בצרפת מספיק איזורים שאפשר לעשות בהם טיולים כאלה אבל בחרנו להתמקד בעמק הלואר Loire Valley. מה שעבד לטובתו זה הקרבה היחסית לפריז, כלומר נסיעה לא ארוכה מדי ברכבת, וחבל ארץ שטוח. הרכיבה מתבצעת לאורך שביל שנקרא Loire a Velo (או "לואר באופניים").

לקחנו בבוקר רכבת מפריז ל-Tours, עיר גדולה בחבל הלואר. תוך שעתיים וחצי הגענו וקפצנו למשרד התיירות שהיה ממוקם לא רחוק מתחנת הרכבת. קיבלנו קצת אינפורמציה מהנציגה שם, על האיזור, המסלולים וכו'. כמובן שאמא שלי יצאה משם עם ערימת ניירת שרובה לא רלוונטי. "שיהיה".

יום 1: רכיבה רגטעה של שעתיים ל-Villandry, הטירה האחרונה שנבנתה בעמק. הטירה הזאת מפורסמת בעיקר בזכות הגנים שלה. שלא תבינו לא נכון, גם הטירה עצמה יפה וגם הגנים בשאר הטירות יפים, אבל פה, זה ה"סמל המסחרי" שלה.

יום 2: היום רצינו לרכב לאחת הטירות היפות בעמק, שנונסו Chenonceaux. קצת מאתגר, בכל זאת 30 ק״מ (ללא בירבורים) לכל כיוון אבל רגע, בשביל זה באנו לא ? היום הרכיבה היא בין כרמים, אז ראינו הרבה ענבים וגם אכלנו כמה בדרך. הגענו וזאת באמת טירה מהממת ! עם הקשתות האלה על הנהר, הצריח כמו באגדות, והגנים היפים. אז תחשבו, מגיעים למקום, שמיים כחולים, גנים מטופחים כאלה, ארמון על נהר … מה עוד צריך ?!

מפת טירות בחבל לואר

יום 3: עשינו צ׳ק אאוט ויצאנו לכיוון אמבואז, עוד טירה מפורסמת. איך שעולים על האופניים, התחת מתחיל לכאוב כי בכל זאת אנחנו רוכבים יומיים רצוף :( הפעם, מרחק קצר יותר מבימים הקודמים, משהו כמו 20 ק״מ. התחלה הייתה כמו ביום הקודם, רק שהפעם ממשיכים כל הדרך על הנהר, כל הזמן מנסים למצוא תא השלטים של "Loire a velo". זה מה שעשינו ואכן הגענו. זאת הייתה הדרך הכי יפה וכיפית … מכל הימים. כל הדרך על הנהר, מישור, שביל סבבה כזה, עוברים גם בכרמים, כמעט ואין אנשים.

הגענו לאמבואז ונכנסנו לטירה. מצחיק אותי שלכל מלך הייתה קפלה בארמון אבל כנראה שככה זה היה אז … שם גם ראינו את הקבר של דה וינצ׳י. נכנסנו לחלק העיקרי של הטירה וראינו הרבה חדרי שינה עם מיטות מינימי כאלה (הם היו כל כך נמוכים ?! זה נראה לא נוח בעליל …), הרבה שטיחי קיר וזהו בערך. מחוץ לארמון שוב גנים יפים כאלה, היו מלא ״כדורים״ (שיחים גזומים) בכל מיני גוונים של ירוק.

אז איך אני מסכם את הטיול בלואר ? ביום הראשון ב-Villandry היו את הגנים הכי יפים. ביום השני ב-Chenonceaux הייתה את הטירה הכי יפה וביום השלישי ב-Amboise הייתה את הדרך הכי יפה.

את הטיול עשינו ביולי 2014 ואני ממליץ עליו בחום למי שחובב רכיבה על אופניים. תמונות ומידע נוסף ניתן למצוא בבלוג שלי.

טירה בעמק הלואר
טירה בעמק הלואר
עמק הלואר בצרפת
על מנת להגיב עליכם
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X