טיסות
מלונות
ביטוח נסיעות לחו"ל
המציאון - לטוס בזול
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
פורסם ע"י ערן ברימן בתאריך 20/07/17  (ביקר ביעד ביוני 2017 בטיול תרמילאים) 6 לייקים   |   926 צפיות

אתחיל בהקדמה קצרה: 

  • האיים ממוקמים בצפון האוקיינוס האטלנטי איפשהו בין נורבגיה ואיסלנד, כשתכלס הם יותר קרובים לסקוטלנד
  • סך הכל איי פארו מונים 18 איים. אם אני זוכר נכון, אחד לא מיושב בכלל, אבל גם אלה שכן מיושבים, לפעמים מדובר רק על מספר קטן של אנשים… האיים המרכזיים מחוברים באמצעים גשרים ומנהרות וככל שמתרחקים מהמרכז ככה יותר סביר להניח שיש צורך במעבורת כדי לעבור בין אי לאי.

איך מגיעים: 

יש טיסות סדירות מדנמרק, איסלנד ונורבגיה כל השנה ל-Vagar, ובקיץ גם מעוד מקומות באירופה.
 

מזג אויר: 
 

בניגוד למצופה, מזג האויר לא קר מדי. הממוצע בקיץ הוא 13 מעלות ובחורף 3 מעלות. הסיבה למתינות היחסית בניגוד למשל לאיסלנד או סקוטלנד היא זרם הגולף שעובר באיזור ומביא אויר חם.

התכנון של היה לטייל באיי פארו שבוע כשכמעט כל יום אני ישן במקום אחר. לדעתי זה היה מוצלח מאוד. מתחילים בלילה באי Vagar שם ממוקם שדה התעופה ולפחות 2 מהלוקיישנים היותר מצולמים באיי פארו - האגם הכי גדול באיים (ועם אשליה אופטית) ומפל שנופל לתוך האוקיינוס.

משם המשכתי ל-Mykines אי שניתן להגיע אליו במעבורת (ללא רכב) או במסוק, אז עשיתי כיוון אחד ככה ואחד ככה :). המיוחד באי הזה, חוץ 
מזה שהוא מאוד יפה זה לראות puffins ציפור חמודה במיוחד שחיה בכל האוקיינוס האטלנטי הצפוני.

אחרי שביליתי לילה שם חזרתי ל-mainland, 2-3 איים מרכזיים שדי קרובים אחד לשני ומחוברים ביניהם בגשרים ומנהרות כך שהנהיגה חלקה. אחד הדברים המיוחדים באיי פארו הוא שאין עצים! כלומר הכל מאוד ירוק אבל הנוף "חלק" לגמרי, כשהכל מכוסה דשא! עוד דברים נחמדים הם הבתים עם גגות הדשא, כפרים קטנים וציוריים, פיורדים יפים, וכבישים מהממים! אה כן, יש גם לא מעט כבשים, ותכלס זה מקור השם... התרגום של פארו בשפה המקומית זה כבשים :)

על מנת להגיב עליכם
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
X