צ'ק אין לטיסה

צ'ק אין זכור אצלנו כתור ארוך לדלפק בשדה התעופה, אבל בימינו, רוב חברות התעופה פותחות צ'ק אין אינטרנטי שעות או ימים לפני הטיסה. לא כל חברות התעופה מאפשרות לבצע צ'ק אין מוקדם לטיסה, אבל אצל רובן זה אפשרי ורצוי מאוד לעשות אותו. את הצ'ק אין עושים באתר האינטרנט של חברת התעופה או דרך האפליקציה למובייל.

מדוע כדאי לעשות צ'ק אין עוד לפני ההגעה לשדה?

מילוי הצ'ק אין אומר לחברת התעופה שאתם מתכוונים להגיע לטיסה. במקרים נדירים בהם יש אוברבוקינג (רישום יתר) לטיסה, הסיכוי שלכם שלא לעלות לטיסה קטן מזה שהגיע לשדה התעופה מבלי לעשות צ'ק אין.

צ'ק אין בשדה עלול לעלות כסף

יש חברות תעופה (למשל ריינאייר וגם וויז אייר) בהן הגעה לשדה התעופה ללא Boarding Pass תעלה לכם כסף רב, כך שתשלום למשפחה בשדה יכול לעבור את ה-1,000 ש"ח! חבל לשלם סתם.

קיצור דרך

מגיעים לטיסה עם טרולי בלבד? בחלק משדות התעופה, תוכלו לגשת מייד לביקורת דרכונים ובידוק בטחוני, זאת מבלי לעמוד בתור ארוך בדלפק הצ'ק אין. (זה תלוי בשדה וחברת תעופה).

מתי נפתח הצ'ק אין המוקדם?

לכל חברה יש זמנים משלה, צ'ק אין יכול להפתח 23 שעות לפני ההמראה ובחברה אחרת גם 30 יום לפני.

ומה אם מגיעה לי בחירת מושב חינם בצ'ק אין?

יש חברות תעופה שמאפשרות לבחור מושב ללא תשלום רק כאשר הצ'ק אין האינטרנטי נפתח. אבל, שימו לב כי בשלב הזה, הצע המושבים יכול להיות מצומצם מאוד. וזאת למה? כי עד הצ'ק אין, החברה אפשרה לרכוש בחירת מושבים בתשלום ובנוסף, מרגע שנפתח הצ'ק אין יכול להיות שהקדימו אתכם, כך שמושבים רבים במטוס כבר נתפסו. מעבר לכך, יכול להיות שרק חלק מהשורות במטוס (בדרך כלל במיקומים הפחות טובים) מוקצות למושבים הללו. לכן, מומלץ לא לחכות לרגע האחרון לפני הטיסה, כי אז יורד הסיכוי לתפוס מושב במיקום סביר במטוס.

מה צריך למלא בצ'ק אין?

בתהליך הצ'ק אין יש להכניס את פרטי הדרכונים של כל הנוסעים בהזמנה (מספר דרכון, תוקף, אזרחות וכו'). כאמור, בחלק מההזמנות (תלוי במדיניות חברת התעופה ותנאי כרטיס הטיסה הספציפי שרכשתם) ניתן יהיה גם לבצע בחירת מושבים לנוסעים. בסיום התהליך, יונפק לכם אישור עלייה – Boarding Pass אותו יש להדפיס או לשמור בטלפון (תלוי בחברת התעופה).  

שימו לב למידע על צ'ק אין בכרטיס הטיסה שלכם מאקספלורר

המידע המלא על צ'ק אין נמצא בכרטיס הטיסה שקיבלתם מאקספלורר. נא לקרוא את המידע שכתוב בכרטיס ולמלא אחר ההוראות. בכרטיס תוכלו לראות את מספר ההזמנה שצריך להכניס בצ'ק אין. בחלק מהטיסות צריך למלא גם כתובת אימייל וגם היא תהיה כתובה בכרטיס באותו מקום. בכרטיס יהיה גם קישור ישיר לדף הצ'ק אין באתר חברת התעופה.

 

X