דרכון ירוק – תעודת מתחסן ותעודת מחלים, כיצד מוציאים? | אקספלורר
עוד שירותים
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
כתבת המערכת פורסמה בתאריך 18/02/21 תגובה אחת   |   5 לייקים   |   7.4K צפיות

דרכון ירוק – תעודת מתחסן ותעודת מחלים, כיצד מוציאים?

לפי המתווה של משרד הבריאות, מי שיחזיק בתעודת מתחסן / מחלים יוכל לחזור לשגרת חיים נורמלית וליהנות מה-טיסות לחו"ל שאנחנו כל כך אוהבים, אירוח בבתי מלון בישראל, אירועי תרבות ועוד. דרכון ירוק יהווה למעשה אישור מעבר בינלאומי שיאפשר לטוס לחו"ל. דרכון ירוק / תו ירוק יופץ אך ורק ע״י משרד הבריאות כתעודה ממשלתית ואין להפיץ שום תעודה דומה ע״י שום גוף ובוודאי שלא לתת הבטחה להקלות או הטבות שיקבעו באופן מרכזי.

בישראל, תו ירוק יאפשר להכנס לבתי עסק כמו קניונים, מכוני כושר, בריכות שחיה, תערוכות, בתי כנסת ואתרים ציבוריים אשר פועלים במסגרתו. התו הירוק גם מקנה פטור מבידוד לאחר מפגש עם חולה מאומת או בעת חזרה מחו"ל. 

תעודת התחסנות

תעודת התחסנות הינה תעודה רשמית אשר מעידה שהתחסנתם. התעודה תונפק למי שקיבל מנת חיסון שניה ותהיה בתוקף החל משבוע אחרי קבלת המנה השניה ולמשך חצי שנה (יכול להיות שהתוקף יוארך בהמשך).

דרכון ירוק (תו ירוק)

תו ירוק

הזכאים לתו ירוק הם:

מתחסנים החל משבוע לאחר החיסון השני

שליליים לקורונה בטווח של 72 שעות מהדגימה

תעודת החלמה

מחלימים - תעודת החלמה הינה תעודה רשמית אשר מעידה שהחלמתם. התעודת תונפק למי שהוגדר כמחלים ותהיה בתוקף עד ל30.6.2021. נכון לעכשיו, מחלימים לא זכאים לקבל חיסון נגד קורונה, אולם ההנחיה הזו צפויה להשתנות בהמשך, כך שגם מחלימים יקבלו חיסון ולאחריו דרכון ירוק חדש (תעודת מתחסן).

איזה מדינות בעולם מכבדות דרכון ירוק?

מכיוון שהמתווה עדין נמצא בגיבוש, טרם אושרו הזכויות שיוקנו מכוחו למי שיקבל אותו. נכון לעכשיו, רק מי שהחלים מקורונה ושבידיו אישור החלמה, זכאי לפטור מבידוד לאחר מגע הדוק עם חולה מאומת או חזרה ממדינה אדומה בחו"ל, כפי שמפורט בהמשך. קצב החיסונים במדינות העולם יקבע מתי והיכן יכנס לתוקף דרכון ירוק אוניברסלי בינלאומי. יש מדינות כמו יוון, קפריסין, סיישל וגם גיאורגיה שכבר הכריזו כי יאשרו כניסה לתיירים שקיבלו את שתי מנות החיסון מבלי להיות בבידוד בנחיתה. גם חברות תעופה רוצות לאמץ את מתווה הדרכון הירוק ובמקרים או קווים מסויימים יאפשרו עלייה למטוס למחזיקי דרכון ירוק בלבד.

ניתן לראות באתר משרד הבריאות את רשימת המדינות הירוקות והאדומות בעולם בקישור הזה.

 

דרכון ירוק - תעודת מתחסן

 

הנפקת (הוצאת) תעודת תו ירוק / תעודת מתחסן או תעודת מחלים (החלמה)

יש להכנס לקישור הבא באתר משרד הבריאות:

https://corona.health.gov.il/green-pass/


שם תתבקשו להקליד מספר תעודת זהות, מספר טלפון, תאריך לידה וכתובת מייל. לאחר מכן, ניתן יהיה להוריד את התעודה למחשב / טלפון ולקבל אותה במייל. מומלץ להדפיס אותה ולשמור בטלפון. בהמשך, צפויה להיפתח אפליקציה בה כל אדם שהתחסן יוכל להזין את פרטיו ולקבל באופן מיידי אישור מעבר אלקטרוני בעזרתו ניתן יהיה אפשר לטוס לחו"ל. אפליקציה זו תספק באופן דיגיטלי גם אישור תו ירוק למחוסנים ומחלימים.

אפליקצית רמזור
לפי משרד הבריאות, מיום ראשון הקרוב ניתן יהיה להוריד את אפליקציית "רמזור" לסלולרי בחנויות האפליקציות של אנדרואיד (גוגל) או אפל. לאחר ההורדה יופיע בראש המסך הראשי של האפליקציה הכפתור "הנפקת תו ירוק". לאחר הלחיצה יש למלא טופס פרטים אישיים: מספר תעודת זהות או דרכון, מספר טלפון ותאריך לידה. לאחר מכן מתקבל קוד אימות אל הטלפון שלכם במסרון SMS. יש להזין באפליקציה את הקוד שהתקבל וללחוץ "אישור". לאחר מכן יופיע התו הירוק על מסך הטלפון, ובראשו תמונת אנימציה. בכל פעם שיהיה צורך להציג את התו ניתן יהיה לגשת אליו דרך תפריט האפליקציה. משתמשים באפליקציה לא יצטרכו להדפיס את התו הירוק.

ניתן יהיה להנפיק את התו הירוק גם בשיחת טלפון למוקד "קול הבריאות" שמספרו 5400*. מבוטחי קופות חולים יוכלו לברר באתרי האינטרנט של הקופות או בטלפון:

קופ"ח כללית – טלפון 2700*

 

מכבי – טלפון 3555* 

 

לאומית – טלפון 1-700-507-507

 

מאוחדת – טלפון 3833* 


מכיוון שהחיסון לא מגן ב-100% (מידת ההגנה יכולה לנוע בין 75%-95% לפי הצהרת יצרניות החיסונים) חשוב להמשיך להקפיד על כללי ממ"ש: מסכת פה ואף, מרחק של 2 מטרים מאנשים אחרים, ושטיפת ידיים. השילוב בין אמצעים אלה לבין החיסון יאפשר הגנה מרבית נגד הנגיף.

לא פוטר מבדיקות קורונה בחזרה לישראל

כון להיום, גם מחוסנים, מחלימים, ומחזיקי דרכון או תו ירוק, חייבים בביצוע בדיקת קורונה 72 שעות לפני ההגעה לישראל ובדיקה נוספת בעת הנחיתה. במידה ושתי הבדיקות שליליות, מחזיקי דרכון ירוק יקבלו פטור מבידוד ולא ייאלצו להתפנות למלוניות קורונה.

דרכון ירוק דיגיטלי עולמי - Travel Pass

ארגון התעופה העולמי יאט"א מקדם Travel Pass (דרכון ירוק) שיאפשר לאחסן את תעודת המתחסן ותוצאות בדיקות קורונה באפליקציה אחת שתוכר ע"י חברות תעופה רבות בעולם ותפשט את תהליכי הכניסה למדינות השונות.


מגיפת הקורונה ערערה את כל עולם התעופה והתיירות בעולם. עתה, עם בוא החיסונים חלק ממדינות העולם מתחיל להפתח, אך זה קורה בקצב שונה ולכל מדינה יש דרישות שונות – חלקן דורש חיסון מלא, אחרות מסתפקות בבדיקות קורונה או דורשות בידוד.  

מה יתן לנו ה- Travel Pass

כאמור, ארגון התעופה העולמי (IATA) מבקש לעשות סדר ולהקל על הטסים בארגון המידע אשר נדרש לכניסה באפליקציה אחת עבור אנדרואיד וגם אייפון. ה- Travel Pass יהיה למעשה אישור מעבר דיגיטלי עם היכולות הבאות:
 

- ריכוז מידע על דרישות כניסה של מדינות העולם השונות.
 

- מאגר מידע וכתובות של מרכזי חיסון / מרפאות ודרכו יוכלו התיירים למצוא בקלות מרפאות בהן יוכלו להבדק לקורונה או להתחסן.
 

- האפליקציה תקבל באופן מקוון תוצאות ממעבדות קורונה ותשמור נתוני בדיקות קורונה ואישורי חיסונים באופן מאובטח תוך אימות זהות הנוסע.
 

- דרכון דיגיטלי / תעודת בריאות בינלאומית, יצירת דרכון ירוק אשר יאפשר אישור מעבר זריז ויעיל יותר, ללא ניירות מיותרים ותוך שמירה על חשאיות רפואית של המשתמש. ניתן יהיה להציג את המידע בנגיעת מכשיר בלבד (NFC) מבלי להעביר אותו פיזית לידי נציגי חברת התעופה או ביקורת הדרכונים ובכך לשמור על סטריליות (ללא מגע יד אדם).

איזה חברות תעופה יאמצו את ה- Travel Pass?

חברות תעופה רבות כבר אמצו את דרכון המסע הדיגיטלי: חברת סוויס מקבוצת לופטהנזה, אל על, סינגפור איירליינס, אמירייטס איירליינס, איתיחאד, קטאר איירווייס, קוריאן אייר, אתיופיאן איירליינס, וירג’ין אטלנטיק, קוואנטס האוסטרלית, THAI מתאילנד, ANA היפנית ועוד.

התקבלה תגובה אחת
יוסי כהן:  רגע לפני עליה למטוס, באתר של מגן קארד ניתן להדפיס את התו הירוק ואת התעודת מתחסן על גבי כרטיס פלסטיק קשיח, שירות יוצא דופן וראוי לכל מחמאה, עשו מאמץ ורצון שהכל יתבצע מהר ככל האפשר מרגע ההזמנה ועד קבלת הכרטיסים הביתה, על הצד הטוב ביותר. הדפסת התו הירוק יפה, איכותי, בגודל כרטיס אשראי.. שירות אישי, מקצועי, מומלץ ביותר ! קישור לאתר חיצוני
נכתב לפני יותר משנה
על מנת להגיב עליכם
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X