הכתבה מאת ליאור קורן פורסמה בתאריך 21/09/15 6 תגובות   |   57 לייקים   |   54K צפיות
יבשת:   אירופה
מדינה:   אוסטריה
עיר בירת המחוז:   זלצבורג

זלצבורג וטירול - ביחד או לחוד?

גם לאחר ביקור במקומות רבים בעולם, אוסטריה התגלתה כמקום יפה ומוצלח לטיול וכיעד מתאים מאוד לטיול במסגרת משפחתית, עם אטרקציות להורים וילדים יחדיו. בטיולי משפחות באוסטריה לתקופה של שבוע - שבועיים, רבים נוהגים להגיע לצד המערבי של המדינה, אל חבל זלצבורג וטירול. האם כדאי לעשות בטיול אחד את שני המחוזות או להתמקד בחבל ארץ? המסקנה שלי היא: בחבל זלצבורג באם יודעים לנצל את האטרקציות הנמצאות בו יש בהחלט מה לעשות בעשרה ימי טיול מלאים. אם אתם רוצים שאופי הטיול יהיה לחוץ יותר ועם נסיעות ארוכות, אז אפשר לצרף את טירול, רק קחו בחשבון את המשמעות. לטירול אפשר לייחד טיול משלו. אנחנו הזמנו טיסות לוינה והחלטנו להתמקד בחבל זלצבורג.

מה מאפיין את חבל זלצבורג (זלצבורגלנד)? נופי הרים (הרי האלפים) ירוקים, שופעי יערות וכרי דשא טבעי, כבישים מפותלים באיכות טובה, רכבל תחת כל הר רענן, מים בשפע, אנשים נחמדים ומנומסים, שקט ורוגע תמידי, סדר וניקיון ללא בדל לכלוך. האוסטרים מאורגנים ומסודרים, גם על הכביש לא תשמעו צפירות עצבניות וזה גם לא המקום ״להרביץ״ מהירות בכבישים ההרריים וגם האוטוסטרדות מכילות עד שני נתיבים בלבד לכיוון במקסימום. האזור הוא כפרי, עם שלל עיירות קטנות וכפרים, כאשר גם העיר המרכזית – זלצבורג אינה ענקית ומצליחה לשמור גם על אווירה סימפטית.
 

אוסטריה


טסנו לשם עם שתי ילדות בגילאים 4 ו-8, המטרה היתה להחליף אווירה ואוויר, לשטוף את העיניים בנוף רענן ולספק חוויות לכל המשפחה ואכן המטרה הזו הושגה בטיול באוסטריה. כמה אתרים יש בחבל זלצבורג? אם החלטתם לרכוש את כרטיס זלצבורגלנד (על כך בהמשך), הרי שהוא בעצמו כולל כ- 190 אתרים ועליהם יש כאלו נוספים שאינם נכללים בו. המטרה שלנו בפירוש היתה ליהנות מנופי הטבע והפעם פחות מהעיר ואכן, חוץ מביקור של יום אחד בזלצבורג, שהינו לאורך כל התקופה באזור הכפר וההרים. בסיכום של עשרה ימים, עלינו 8 פעמים על רכבל, בילינו בשלושה פארקי מים, נכנסנו לשתי מערות, גלשנו בשתי מגלשות הרים ולבסוף חזרנו עם רוגע וחיוך – הקטנים וגם הגדולים במשפחה.

אומרים שמראה עיניים קובע יותר מהכל, לכן הכנתי סרטון וידאו המציג את המקומות, הנופים והחוויות שעברנו בדרך:


היכן לישון?

ראשית, למחוז זלצבורג קצר יותר להגיע משדה התעופה של מינכן בדרום גרמניה ולא דרך וינה שנמצאת בצד המזרחי של אוסטריה. ממינכן יש אוטוסטרדה מהירה ואל תשכחו לרכוש לפני המעבר לאוסטריה מדבקת Vignette שנדרשת עבור נסיעה באוטוסטרדות, אחרת תחטפו קנס לא נעים. כל מדבקה כזו מספיקה ל- 10 ימים והיא עולה 8.7 אירו. 

קביעת מיקום הלינה ברלוונטית למרחקי הנסיעה אותם תצטרכו לעבור כל יום בדרך לאטרקציות התיירותיות. אנחנו בחרנו ללון בעיירה חבל זלצבורג Altenmarkt im Pongau שנמצאת במרחק של עד שעה – שעה וחצי נסיעה מכל האטרקציות בהן תכננו לבקר. ישנו במקום לאורך כל התקופה – מה שאפשר לנו לעשות טיול כוכב מבלי לארוז ולפרוק מזוודות במהלך החופשה. מקום הלינה נקרא Hornergut – זוהי חווה הממוקמת על צלע ההר מעל העיירה, עם נוף מקסים, כרי דשא מסביב ויער מאחור, פרות רועות באחו, ארנבות בחצר וסוסה בשם סיטה. בעלת הבית מרגרט התגלתה כאדם חביב ביותר, שמחה לעזור בכל עת.
 

אוסטריה


בעיירה נמצא פארק מים ומעיינות תרמיים מקורה Erlebnis Therme Amade (כלול בכרטיס או 20.9 אירו בלעדיו). יש בו שלוש מגלשות – אחת מאתגרת במיוחד עם נפילה אנכית אליה ולופ. יש בתוכו גם בריכת גלים וכמה בריכות חיצוניות מחוממות. מתאים מאוד גם לימי גשם, אבל אז סביר להניח שיהיה מאוד צפוף בפנים. 


כרטיס זלצבורגלנד 

מחיר כרטיס זלצבורגלנד (שנת 2015) עומד על 62 אירו למבוגר עבור 6 ימים (76 ל-12 יום) ו- 31 אירו לילד מגיל 6 (לשישה ימים) או 38 אירו לשמונה ימים. הבת הקטנה בגיל ארבע לא היתה צריכה לשלם בשום אתר כמעט (מלבד אחד הפארקים בו גבו שני אירו עבור הכניסה). את הכרטיס ניתן לרכוש כמעט בכל צימר או מלון או באתר הרשמי. כרטיס זלצבורגלנד כולל בתוכו גם את כרטיס זלצבורג שמוגבל לעיר בלבד (הסבר בהמשך). 


הר דכשטיין

הר הדכשטיין נמצא בצד המזרחי של מחוז זלצבורג, יש כמה אטרקציות מפורסמות המקושרות אליו, אולם כל אחת מהן נמצאת במיקום שונה לגמרי. הוא שוכן בתחום של שלוש מדינות - אוסטריה עילית, שטיריה ורק חלקו המערבי נמצא בחבל זלצבורג (לכן הכרטיס לא מכסה את האטרקציות המרכזיות בו). הפופולרית מבין האטרקציות היא אולי תצפית חמשת האצבעות שנמצאת בצד הצפוני של ההר – לא רחוק מעיירת האגם המפורסמת האלשטט. כאן, אפשר לעלות ברכבל אל מערת קרח, מערת הממותה הגדולה ואם תרצו להמשיך ברכבל למעלה אל תצפית חמשת האצבעות. בנוסף, יש את אתר Gosau Dachstein West  שאינו נמצא על ההר עצמו, אלא מערבית לו ומספק תצפיות ושבילים טיולים רבים (הרכבל שלו כן נכלל בכרטיס). מערת הקרח פחות גודלה מזו שבוורפן, אבל היא מעניינת מאוד. מסלול ההליכה כולל מאות רבות של מדרגות, קר בפנים (סביב אפס מעלות ופחות), חשוך בחלק מהמקומות והקטנה שלנו בת הארבע לא ממש נהנתה שם, קחו זאת בחשבון.
 

מערת הקרח דכשטייןSky Walk

אנחנו הגענו גם אל הצד הדרומי של ההר (ביום טיול אחר), יש כאן כמה אטרקציות חדשות יחסית ובהחלט יחודיות. בראשן עומד הגשר התלוי - Sky Walk – בגובה 2,700 מטרים מתנוסס גשר כבלים המיועד לחסרי פחד גבהים שחוצים אותו מעל נוף אדיר של הרי אוסטריה. בסופו של הגשר, יש מדרגות זכוכית שנקראות Stairway to Nothingness ואכן הם מדרגות לשום מקום שמסתיימות מעל תהום פעורה לאמיצי לב. ממשך צמוד להן, ישנה כניסה למערת קרח שאמנם קטנה יחסית ביחס למערות המפורסמות באוסטריה, אבל היא הכי ידידותית לילדים מבינן וכוללת תצוגת פסלי קרח המוארים בצבעים שונים.
 

דכשטיין


אל ההר עולים עם רכבל גונדולה גדול. טיפ: הזמינו כמה ימים מראש מקום ברכבל לכיוון מעלה ואחר כך לכיוון מטה, אחרת תמתינו שעתיים בתור. עושים את זה באתר אינטרנט של האתר. לאחר ביצוע ההרשמה שאינה כרוכה בתשלום (את הכרטיס קונים בנפרד בקופות במקום), תקבלו במייל אישור, תצטרכו להראות אותו בכניסה! הדפיסו אותו מראש או הציגו אותו בסמארטפון. רוב המבקרים עולים בשעות הבוקר, החל מהשעה אחת בצהריים, מחיר כרטיס מוזל קצת. בקרון הרכבל יש גם מרפסת על הגונדולה, אבל מספר המקומות בה מאוד מצומצם ורק מי שעומד ראשון בתור יעלה עליה.
 

הגשר התלוי


בקופה, רוכשים כרטיס משולב לגונדולה, גשר כבלים עם מדרגות לשום מקום ומערת קרח. מומלץ לתכנן זמן שהייה של שעתיים שלוש למעלה עם הילדים. פסגת דכשטיין עדיין מושלגת באמצע אוגוסט, זהירות, יש קרח מחליק. אפשר לעשות שעה הליכה בשלג, אל תשכחו להביא בגדים חמים. חשוב: לעלות להר רק ביום עם ראות טובה, בדקו באתר האינטרנט תחזית מזג אוויר יום לפני. 

בדרך לדכשטיין בצד הדרומי,  עצרנו במגלשות הרים נחמדות. מחיר הכרטיס 8 אירו למבוגר פלוס ילד עד גיל 8. כאן תוכלו לראות וידאו שצילמנו במהלך הגלישה המסחררת, עם נוף מקסים של ההר, חוויה לילדים:


אגם האלשטאט - Hallstätter See

בדרך לאגם, עצרנו ב- Cable Car Hornbahn, עלינו להר בקרוניות רכבל צהובות ולמעלה יש את Bruno's Mountain World: גן משחקים לילדים, רכבת ומתקני שעשועים (עם נמלה ענקית מעץ שהפכה לאטרקציית צילום כאשר הילדים ישובים עליה). הנופים מקסימים וביום נאה אפשר לעשות הליכה על השביל של בערך 20 דקות לנקודה הגבוהה במקום עם תצפית מרהיבה לקרחון של הר דכשטיין. אם מגיעים מכיוון מערב, אפשר לעצור עוד קודם לכן ולעשות את מגלשות אבטנאו (אורכן  כ- 2 ק"מ), מומלץ בהחלט.

האלשטט היא אולי עיירת האגם הכי מפורסמת באוסטריה ולא בכדי. המקום מקסים ביופיו, שורת בתי עץ צמודה לגדת אגם המוקף בצוקים תלולים. יש כאן שפע של ברבורים לבנים וברווזים. עשינו שייט של שעה בסירה חשמלית (20 אירו). בעיירה עצמה יש כיכבר מרכזית חביבה עם כמה מסעדות ובתי קפה מסביב, אל תשכחו לבקר את בית הגולגולות ליד הכנסייה – שם נהגו לשים את המתים בגלל חוסר מקום לקבורה רגילה. עלולה להיות בעיית חניה בחניוני העיירה, פעם אחת מצאנו בהם מקום, אבל בפעם אחרת חנינו בחניון הממוקם בערך 600 מטר אחרי המקום לכיוון דרום, מחיר 15 אירו כולל שאטל שיוצא כל חצי שעה, ממתינים לו על הכביש הראשי ביציאה מהחניון.
 

האלשטאט


מעל העיירה, אפשר לראות מסילה של רכבת אנכית (פניקולר) העולה אל מכרות המלח הקדומים. סיור במכרות המלח בהאלשטט מספק הזדמנות להכנס אל תוך האדמה – אל מכרות המלח הקדומים ביותר, בפנים לובשים סרבלים לבנים וגולשים במגלשות עץ.

מצפון להאלשטאט, נמצאות העיירות St. Wolfgang ואחריה גם St. Gilgen - שם ניתן לעלות על רכבל לגובה 1,500 מטרים עם תצפית מרהיבה על שבעה אגמים, מחזה מקסים ביום עם ראות טובה.


מעבר ההרים גרוסגלוקנר

לפני הטיול, קראתי בלא מעט מקומות כי מדובר ביום טיול ארוך שמכביד על הילדים שבחבורה ולכן קצת חששתי, אבל זה עבר בכיף בסופו של דבר.

הרבה תלוי במזוג האוויר ביום זה ולכן מומלץ לוודא שהיום שמשי ולא גשום וחשוך. הגרוסגלוקנר הוא הכביש הגבוה ביותר באוסטריה (מגיע לגובה של כמעט 2,600 מטרים) עם 48 ק"מ של פיתולים. נקודת ההתחלה היא גן החיות האלפיני שנמצא ליד הכפר Ferleiten בצמוד לנקודת האגרה בכניסה לכביש ההרים. גן החיות מכיל כ-200 חיות, בכניסה ניתן לרכוש שקית נייר חום עם אוכל לחיות במחיר של אירו אחד – מומלץ לכל ילד. ההליכה נינוחה במסלול מעגלי – כאשר לקראת סוף צד אחד של גן החיות יש שטח אליו נכנסים דרך שער ובו מסתובבים איילים אלפיניים בצורה חופשית. הבילוי במקום ארך כשעה וחצי ובסיומו הילדות רצו אל פארק שעשועים קטן שנמצא ליד הכביש, עם מספר מתקני ״עינויים״ שמחיר כניסה לכל אחד מהם היה אירו אחד (הכל בשימוש והפעלה עצמאיים). יש כאן למשל מגלשה עם סירה שמזנקת לתוך מים, חלק מהמתקנים חופשיים לשימוש (למשל טרמפולינה ואומגה). לאחר סיום הבילוי במקום, מתחילים בנסיעה דרומה אל ההרים. 
 

גרוסגלוקנר


בכניסה לכביש, צריך לשלם אגרה של כ- 30 אירו לרכב (אחרי הנחה של 4 אירו למחזיקי הכרטיס), תקבלו גם מפת אטרקציות ותיאור נקודות העצירה לאורך הדרך. הכביש מתחיל לעלות בפיתולים לגובה רב, כאשר בדרך רואים חבורות של אופנוענים, רוכבי אופניים, מכוניות ספורט ועוד. יש נקודות עצירה ותצפית לאורך הכביש ומראה הנוף מרהיב לעין.

הנקודה הגבוהה ביותר של הכביש (2,571 מטר) היא Edelweisspitze, זוהי נקודת תצפית אליה מגיעים בכביש מרוצף אבנים בפיתולים הדוקים במיוחד. למעלה יש חניון פתוח קטן, הרבה רוח וקור, אבל גם מראה מרהיב של עשרות פסגות הרים בגובה של יותר מ- 3,000 מטרים.

היעד האחרון לביקור במסלול הכביש הוא קרחון פרנץ יוזף שמהווה אחת מנקודות הביקור המרשימות בכביש גרוסגלוקנר, הוא נמצא לצד ההר הגבוה באוסטריה (3,798 מטר). זהו הקרחון האחרון באלפים המזרחיים. יש כאן מרכז מבקרים עם מוזיאון אלפיני ומוזיאון מכוניות קלאסיות, מסעדה. יש מתחת למגרש החנייה פניקולר המוריד את המטיילים קרוב יותר לקרחון (10 אירו לכרטיס, חצי מחיר למחזיקי זלצבורגלנד קארד), אבל מלמטה, הדרך הרגלית ארוכה לקרחון שנסוג בשנים האחרונות, כך שזה לא טיול קצר או מהיר. 
 

קרחון פרנץ יוזף


את הדרך חזרה אפשר לעשות באותו מסלול, או להמשיך עוד דרומה ולאחר מכן מערבה, אל העיירה Mallnitz. שם, בכל שעה יוצאת רכבת מכוניות עולים עם הרכב על הרכבת, יורדים רגלית וצועדים לקרון נוסעים שנמצא מקדימה. הנסיעה קצרה (כרבע שעה) ורובה עוברת בתוך מנהרה מתחת להרים. בסיום הנסיעה, יוצאים בעיירה Bad Gastein ונהנים מחוויה וגם מקיצור נכבד של הדרך. מחיר הנסיעה: 17 אירו לרכב. משם המשכנו צפונה אל Bad Hofgastein ונכנסו אל פארק המים המקורה (עם מרחצאות חמים) Alpentherme Gastein שהיה המפואר והמרשים מבין כל אלו שביקרנו בהם. כרטיס הכניסה כלול בזלצבורגלנד כארד ו- 24.5 אירו בלעדיו. החזרה באותו יום לצימר היתה מאוחרת (סביב 22:00-23:00).


טירת וורפן ומופע ציפורי טרף -  Erlebnisburg Hohenwerfen

טירת הוהנוורפן היא אחת המפורסמות באוסטריה ומומלץ להגיע אליה בעיקר עבור מופע הציפורים. הטירה נמצאת לצד האוטוסטרדה לזלצבורג ואפשר לטפס אליה בשביל או לעלות בפניקולר (שאינו כלול בכרטיס הכניסה). המופע מתקיים רק בתאריכים ספציפיים בשנה ולכן צריך לוודא מראש. הוא מתרחש על הדשא בחצר הטירה והמשתתפים בו לבושים בגדים אוסטריים, הוא נפתח בתרועת חצוצרות ולאחר מכן משוחררות לאוויר ציפורי טרף כמו בזים ולאחר מכן נשרים מגודלי כנף. הילדים ואנחנו התרשמנו מהמחזה ולמעשה, זוהי האטרקציה המרכזית בטירה. לאחר מכן, עלינו לחצר הפנימית המרכזית, יש שם כמה אטרקציות ושמחקים מסורתיים לילדים ומכאן מתחיל גם הסיור לחדרי הטירה, אם כי הוא ארוך ופחות מתאים לילדים קטנים.
 

טירת וורפן


הטירה נמצאת לא רחוק ממערת הקרח Eisriesenwelt שמתאימה לביקור בימי גשם (ואז יש תורים גדולים), אבל בגלל מסלול ההליכה והמדרגות המרובות, זה פחות מתאים לילדים קטנים. הביאו גם בגדים חמים, קר בפנים וכל הסיור אורך בערך ארבע שעות.


המלצות נוספות

בעיירה פלכאו, עלינו על הרכבל Jetstar 1+2 (כלול בכרטיס), שימו לב שבאמצע המסלול, מחליפים רכבל למספר 2. זהו רכב פתוח – ספסל לארבעה עם מעקה (יש גם אפשרות לכיסוי פלסטיק מלא במקרה של גשם). הנסיעה הרגועה ברכבל פתוח נעימה מאוד. לאחר מכן, נסענו בעיירה אל פארק מתנפחים, יש שם גם מזחלות הרים במחיר 13.5 אירו לשני כרטיסי ילד ומבוגר. כאן הקטנים קופצים במתקנים השונים וההורים יכולים משהו בבית הקפה הסמוך.
 

Jetstar 1 + 2קניון ליכטנשטיין

נקיק Liechtenstein נמצא ליד סנט יוהן אים פונגאו. צועדים בין קירות נישאים ומעל למים שוצפים, כאשר חלק ממסלול ההליכה חצוב בתוך הסלע, יש גם מדרגות, אבל ניתן לצעוד גם עם ילדים קטנים. בסוף המסלול (שחוזר באותו הנתיב) מגיעים לתצפית על מפל. מקום יפה וקריר בקיץ. שימו לב כי יש כמה מגרשי חניה בדרך לכניסה, ככל שתיסעו יותר, כך תצטרכו ללכת פחות ברגל אל הכניסה, הכביש צר וצפוף, היזהרו מהרכבים היורדים.
 

קניון ליכטנשטייןWagrain ופארק גרפנברג

כאן בילינו בפארק מים Erlebnisbad Wasserwelt שמתאים במיוחד לימים שמשיים (אם כי חלק ממנו מקורה). יש כאן כמה מגלשות סגורות ופתוחות, גן משחקים לילדים ואפשר לבלות 4 שעות בכיף (כלול בכרטיס, 15 אירו כניסה). 

מעל העיירה, יש כמה רכבלים, אחד מהם הוא Flying Mozart והאחר Ski Amade מוביל מעלה אל פארק שעשועים גרפנברג. עולים לפארק עם קרוניות רכבל אדומות (מסלול ארוך למדי) וכאשר מגיעים למעלה – לגובה של 1,700 מטרים, מתגלים כמה מתקני שעשועים לילדים. אבל זוהי רק ההתחלה: בצד שמאל, אפשר לראות אגם קטן ועליו שתי רפסודות הנמשכות בחבל. מצידו השני של האגם יש מגלשת מתכת ארוכה – משעשעת בהחלט. מתחתיה, יש פארק חבלים בין העצים. אבל גם זה לא הסוף: ממשיכים במורד ההר בשביל ואם תהיו סבלניים מספקי, תגיעו אל קיר טיפוס וכמה דקות אחריו אל מקום שעשועים נוסף עם נדנדות ענק ומתקני שיווי משקל. אחרי משחקים של שעה ותחנונים מצד ההורים, המשך הליכה למטה יביא אתכם אל מתקן אומגות.
 

פארק גרפנברג


אחר כך, צריך לחזור בעלייה אל הרכבל, אבל נוף ההרים מסביב מטריף והאוויר נקי כל כך. כולנו אהבנו את המקום שמשלב סוג של טרק לגדולים עם מתקני חוויה לקטנים. אפשר לבלות כאן בכיף ארבע שעות לפחות. 
 

פארק גרפנברגזלצבורג

עיר הבירה של המחוז היא זלצבורג. זה המקום היחיד בו נתקלנו בבעיות חניה. העיר קטנה, צפופה ובנויה מתחת להר סלע, לכן חלק ניכר מחניוני הרכב מצויים מתחת לאדמה. מדרחוב העיר הראשי Getreidegasse כולל שלל חנויות ומסעדות, במרכזו נמצא מוזיאון בית מוצרט ולהפתעתנו החיובית, הבנות גילו התעניינות בתולדות חייו של הגאון שהחל לנגן בפסנתר וכינור כבר בגיל חמש. מרשים לראות כיצד מתייחסים האוסטרים לגיבורי תרבותם ומשמרים בלהט את חייהם. 
 

בית מוצרט


מאחורי המדרחוב נמצאת הקתדרלה הגדולה של העיר וממעל צופה טירת הוהנזאלצבורג אליה עולים עם פניקולר ומקבלים תצפית יפייפיה על כל העיר. בזלצבורג נמצא מוזיאון הטבע והמדע לילדים ואפשר לבלות בו שעות. קחו בחשבון שהוא נסגר בשעה חמש אחה"צ. יש בזלצבורג כמה בתי קפה נודעים, כמו Café Tomaselli שהוקם בשנת 1703. שווה להגיע לכאן על מנת ליהנות מהאווירה. מלצר אחד לוקח הזמנה למשקאות ומלצרית אחרת מגיעה עם מגשה גדוש פרוסות עוגה, ממנו בוחרים את המבוקשת. לא כל העוגות טעימות, אבל החוויה שווה.
 

זלצבורג


בעיר זלצבורג, נמצא גם ארמון הלבורן. המבנה לכשעצמו אינו גדול ומרשים במיוחד, אבל הגן יפה ובעיקר מגיעים כאן על מנת לעשות את סיור המזרקות. הארכיבישוף שבנה את הארמון היה איש בעל חוש הומור מפותח וכבר לפני 400 שנה תכנן מתקני מזרקות מורכבים ומרשימים, כמו למשל שולחן אירוע עשוי אבן שיש במושבים שלצדו פתח ממנו משפריצים מים, המושב היחיד שלא נרטב היה של הארכיבישוף עצמו...  המדריך היה מצחיק, הילדים ואנחנו נהנו וחיפשנו למצוא כל הזמן מהיכן עלולים להגיע המים. מומלץ להביא בגדי החלפה לילדים כי יש סיכוי לא רע שהם ירטבו. בסמוך לארמון, נמצא גם גן החיות של זלצבורג.
 

ארמון הלבורן


אם רכשתם כרטיס זלצבורגלנד קארד, יש לכם 24 שעות של נסיעה חופשית באוטובוסים של העיר וכניסה חופשית למקומות כמו הארמון, גן חיות, הטירה ועוד. שווה בהחלט. 24 השעות מתחילות להיספר מרגע השימוש הראשון בכרטיס בתחומי העיר (ללא קשר לאטרקציות האחרות במחוז).

היריעה קצרה מלהכיל את כל אטרקציות זלצבוג בכתבה אחת, אם יש לכם שאלות, מוזמנים לשאול בתגובות. בנוגע למחירי אוכל במסעדות: מנת שניצל יכולה לעלות סביב 12.5-15 אירו, מנת ילדים בין 7-8 אירו, עוגה 4-7 אירו (המחירים נכונים ליום פרסום הכתבה).
 

זלצבורג


זה לא הסוף, מחוז זלצבורג חופן בתוכו עוד שלל אטרקציות ומקומות טיול, על מקומות כמו סכר קפרון, כמו גם פסגת Kitzsteinhorn תוכלו לקרוא בכתבה נוספת.

התקבלו 6 תגובות
ג'וזפין משיח:  הי ליאור, יופי של טיול. האם ניתן לקבל את תוכנית הטיול? אנחנו טסים באוגוסט ל-12 ימים, עם ילדה בת 6. נחיתה בוינה והתוכנית לשהות את מירב הזמן בחבל זלצבורג. את היומיים האחרונים להקדיש לוינה. תודה.
נכתב לפני 7 שנים
ליאור קורן:  היי ג'וזפין, הכתבה כתובה לפי סדר הטיול שעשינו, כל אטרקציה היתה ביום טיול משלה.
נכתב לפני 7 שנים
ג'וזפין משיח:  הי ליאור, לגבי מקום הלינה ב- hornergut altenmarkt. האם הוא מרוחק מאוד ממרכז העיירה ויש לנסוע מרחק רב? האם יש בעיירה altenmarkt סופרמרקט גדול לקניית מצרכים? תודה.
נכתב לפני 7 שנים
ליאור קורן:  מקום הלינה נמצא מעל העיירה, על צלע הר עם נוף מרהיב. המרחק הוא בערך 10 דקות נסיעה למרכז העיירה ויש בה 2-3 סופרמרקטים לקניות.
נכתב לפני 7 שנים
ג'וזפין משיח:  הי, יש לנו כ-9 ימים בחבל זלצבורג. האם כדאי לשלב 2 מקומות לינה שונים, להתחיל באזור altenmarkt והשני באזור Kaprun? הטיסה שלנו היא לוינה וחזרה לארץ מוינה, כך שלחזור מאזור Kaprun יהיה עוד יותר ארוך. מה המלצתך?
נכתב לפני 7 שנים
ליאור קורן:  לאזור קפרון, אתם יכולים לעשות שתי גיחות (שני ימי טיול) עם נסיעות ארוכות יותר מ- altenmarket. אנחנו, למשל, עשינו את גרוסגלוקנר ביום אחד וזה עבר יפה מאוד גם מבחינת הילדות.
נכתב לפני 7 שנים
על מנת להגיב עליכם
X