הכתבה מאת ליאור קורן פורסמה בתאריך 11/07/21 6 לייקים   |   4.0K צפיות

קפריסין היא יעד נוח לחופשה בימי קורונה, בזכות טיסה קצרה מישראל ודרישות כניסה לא מסובכות לישראלים (מחוסנים במיוחד). אז מה זה אומר בפועל לטוס לקפריסין? מה צריך להכין לפני שמזמינים טיסות לקפריסין ואיך עובר תהליך הטיסה חזרה לישראל בתקופת הקורונה?


לפני שטסים לקפריסין

נכון למועד פרסום הכתבה, ישראלים מחוסנים אינם נדרשים לבצע בדיקת קורונה לפני הגעה לקפריסין. גם ילדים עד גיל 12 פטורים מבדיקה זו. נערות / נערים בגילאים בין 12-18 שלא חוסנו נגד קורונה, מתבקשים לבצע בדיקה עד 72 שעות לפני ההמראה.
 

אז מה צריך לעשות לפני ההמראה? יש להכנס לאתר ממשלת קפריסין, למלא טופס ולצרף אליו את תעודת ההתחסנות שלכם. יש ליצור חשבון משתמש עם שם וסיסמה בקישור הזה. שימו לב שלאחר הרישום הראשון, נשלח אליכם מייל עם קישור אקטיבציה וכל עוד לא תלחצו עליו, לא תוכלו להתחבר לאתר ולקבל את האישור. מספר דקות לאחר מילוי הטופס ואקטיבציה, קיבלתי למייל שלי תעודת Cyprus Flight Pass ובה יש ברקוד וגם רשום בכותרת Clearance to Fly.

 

הדפיסו את האישור והביאו אותו לשדה התעופה.
 

אל על פאפוס קפריסין
מטוס אל על חונה בשדה התעופה של פאפוס קפריסין

 

צ'ק אין אונליין

לכל חברת תעופה יש מדיניות צ'ק אין משלה, חלקן מחייבות לעשות מראש (באינטרנט למשל) ואחרות מאפשרות רק בשדה. בכל מקרה, בתקופת הקורונה, גם אם בצעתם צ'ק אין מוקדם באינטרנט, חובה לעבור בדלפק הצ'ק אין בשדה התעופה.

 

הזוג הצעיר שעמד לפני בתור, התווכח ארוכות עם נציגת חברת התעופה וויז אייר, אולם זה לא עזר להם: הם נשלחו כלאחר כבוד אל דלפק אחר בשדה ובו נאלצו לשלם קנס של 80 אירו על כך שלא עשו צ'ק אין אונליין לפני ההגעה לשדה. מומלץ לעשות צ'ק אין באפליקציה של וויז אייר ולהציג אותו בטלפון. כאמור, זה לא יפתור אתכם מעמידה בתור לצ'ק אין בשדה כי נציגי החברה צריכים לבדוק את כל האישורים שדורשת מדינת היעד (לדוגמה, בדיקת PCR שלילית בחזרה לישראל וכו').
 

מטוס וויז אייר בשדה התעופה של לרנקה


שליחת בקבוקים / נוזלים במזוודה?

שדה התעופה בישראל הוא אולי היחיד בעולם שמאשר להעלות בקבוקים גדולים יותר למטוס בהשוואה לשדות אחרים. לעומת זאת, בחזרה לישראל, ניתן להביא בטרולי בקבוקים עד 100 מ"ל בלבד (שמפו / בושם / יין / שמן זית / אלכוהול נוסף וכו' עד 10 בקבוקים לנוסע). בקבוקים גדולים יותר יש לשלוח במזוודה / טרולי לבטן המטוס.  

 

מרגישים קורונה בקפריסין?

נכון לעכשיו, האווירה נעימה ונינוחה ברחובות קפריסין, ביחס לשנים "רגילות", תנועת התיירים דלילה יחסית.  

בבתי המלון והמסעדות בהן ביקרנו, הצוות עטה מסיכות ובאופן כללי, נשמרה רמת ניקיון גבוהה. בבתי המלון, כשאתם נכנסים לאולם הבופה בארוחת בוקר / צוהריים / ערב, תדרשו לשים מסיכה, כך שיש לנשוא אתכם בתיק מספר מסיכות מבעוד מועד.

 

לפני שחוזרים לישראל

מדינת ישראל דורשת מכל אזרח שחוזר אליה (ולא משנה מאיזו מדינה בעולם) לעבור בדיקת קורונה החל מ-72 שעות לפני ההמראה ופחות. הבדיקה חייבת להיות מסוג PCR. במקרה שלנו, הבדיקה נעשתה ע"י חברה שהגיעה למלון וכללה את עונג המטוש שנדחף לאף ולפה. התוצאה הגיעה למייל לאחר מספר שעות. הקפידו לוודא שכתובת המייל שלכם נכונה! אחרת תמתינו בחוסר וודאות ותאלצו להתקשר ולהשלים את הפרטים.
 

מדינת ישראל דורשת גם בדיקת קורונה שנייה שתבוצע לאחר הנחיתה בשדה התעופה בן גוריון בארץ הקודש. מומלץ מאוד להזמין תור מראש דרך האינטרנט (התשלום יהיה מופחת – 80 ש"ח במקום 100 ש"ח). כמה זמן תמתינו בשדה לבדיקה? זה תלוי מאוד בעומס וכמות הטיסות שנחתה בזמן מקביל לשלכם. זה יכול לקחת 10 דקות וגם שעה.  
 

נכון לעכשיו, בלתי מחוסנים (ילדים ומבוגרים בלתי מחוסנים או מחלימים) נדרשים לבידוד בחזרה לישראל של 14 יום או 10 ימים עם שתי בדיקות קורונה.

 

בסופו של דבר, נושא הקורונה לא פגע מאוד בחווית הטיסה והחופשה בקפריסין. אם תתכוננו מראש באופן מסודר – זה ידרוש מספר דקות של מילוי טפסים וקביעת בדיקת קורונה לחזרה, זה לא יפגע בחוויה. תוסיפו לכך את הטיסה הקצרה מאוד לקפריסין.

רוצים לקרוא עוד על חופשה בקפריסין? קראו את טיול המלונות בקפריסין שעשינו לאורך החוף.

 

על מנת להגיב עליכם
X