איך לשרוד את תורי הענק בנתב"ג | אקספלורר
עוד שירותים
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
הכתבה מאת ליאור קורן פורסמה בתאריך 29/11/21 תגובה אחת   |   2 לייקים   |   1.4K צפיות

תקופת הקורונה תזכר לנוסעים בעיקר בגלל רשימת הדרישות הארוכה שיש לכל מדינה בכניסה אליה והמחקר שנדרש כדי להבין את הדרישות לפני הזמנת כרטיסי טיסה לחו"ל.


מי שאחראי ליישם את ההנחיות של כל מדינה היא חברת התעופה איתה טסים למדינה. כתוצאה מכך, נגרמים תורי ענק בשדה התעופה, כי כל נוסע חייב להציג את כל המסמכים שעונים לדרישות.


אז, כיצד נוכל כולנו לעזור בייעול וצמצום התורים בשדה? זה יהפוך את השהייה והתהליכים בשדה לנוחים ונסבלים יותר.


הגעתם לשדה התעופה, ראשית יש לעמוד בתור של מתשאלי הבטחון, לאחר מכן, עוברים לתור חדש - לדלפקי הצ'ק-אין, שם כל נוסע צריך להראות את כל הניירות והטפסים לקראת הנסיעה - טופס נוסע נכנס למדינת היעד, תעודת קורונה, בדיקת קורונה אם יש צורך וכרטיס טיסה כמובן.  

 

מה קורה אם לא התכוננתם לאותו רגע מראש? מתחילים לחפש במיילים של הטלפון, או באפליקציה אחת, שנייה ושלישית, ואולי הדפסתם את זה בכלל? האם התדפיס נמצא בתא הקדמי של הטרולי או בתוך ערימת הבגדים במזוודה? ואם חלילה שכחתם למלא טופס כניסה למדינה אז צריך לעשות את זה במקום – מה שכמובן גוזל זמן יקר נוסף. ואם שכחתם לעשות בדיקת קורונה שמדינת היעד דורשת? כנראה תאלצו להפסיד את הטיסה... 


מומלץ לשמור את המסמכים באופן מסודר בטלפון וגם לעשות גיבוי מודפס בתיקייה מסודרת לכל הנוסעים. כדאי מאוד לסדר את סט המסמכים כך שראשונים בערימת המסמכים יהיו אלו אשר צריך להציג בשדה התעופה ולאחר מכן המסמכים שצריך להציג לאחר הנחיתה ביעד בחו"ל. האם חובה להדפיס? יש מסמכים שאפשר להציג בטלפון, כמו גם קוד QR של התו הירוק, אבל מה יקרה אם חלילה יגנב הטלפון או יהרס? כדאי בהחלט לעשות גיבוי מודפס.
 

תורי ענק בנתב"ג


צ'ק אין? היום יותר מתמיד חשוב לעשות צ'ק אין מוקדם באינטרנט (בחברות תעופה שמאפשרות את זה). א. זה אומר לחברת התעופה שאתם מתכוונים להגיע לטיסה. ב. חלק מהחברות מאפשרות להעלות את המסמכים הרלוונטים בצ'ק אין האינטרנטי. זה עדיין לא יפתור אתכם מלעמוד בתור בשדה לדלפק הצ'ק אין, אבל זו עוד "שכבת ביטחון" רצויה. 
 

מסמכי יציאה לחו"ל


מה נדרש ביציאה מישראל לחו"ל

אם יש לכם תו ירוק, יש לוודא אם נדרשת בדיקת קורונה ע"י המדינה אליה טסים.

אם אין לכם תו ירוק, לפני היציאה לחו"ל יש לעשות בדיקת קורונה כדרישת ישראל.

תו ירוק בינלאומי

טופס PLF  

טופס נוסע יוצא. כאשר מדינת ישראל מגדירה מדינות אדומות, על היוצאים מישראל למלא טופס הצהרה שהם לא מתכוונים לטוס לאותה מדינה אדומה.  


מתי כדאי להגיע לשדה לפני הטיסה?

מומלץ להגיע לשדה בישראל לפחות 3-3.5 שעות לפני ההמראה, אם אתם מתכננים להשאיר את הרכב בחניון טווח ארוך, אז יש להוסיף על כך כ- 20-30 דקות נוספות.

 

מה נדרש בחזרה לישראל

בדיקת קורונה (לנוסעים ששהו בחו"ל מעל 72 שעות), ניתן לעשות בדיקת PCR או אנטיגן:
PCR - עד 72 שעות ופחות לפני הטיסה.
אנטיגן - עד 24 שעות ופחות לפני הטיסה.
טופס נוסע חוזר לישראל (48 שעות).

הזמנת בדיקת קורונה לנחיתה. זה יחסוך לכם כסף (מחיר הבדיקה עומד על 80 ש"ח בתשלום מראש או 115 ש"ח בשדה) וגם התור יהיה קצר יותר (ללא צורך לעמוד בתור ראשונים בקופות).

התקבלה תגובה אחת
רענן קריב:  איך לצמצם תורים? איך לקצר המתנה? לטוס בסוף השבוע. רצו בששי בערב/לילה.
נכתב לפני 7 חודשים
על מנת להגיב עליכם
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X