הכתבה מאת סיון לי סרבר פורסמה בתאריך 18/08/22 5.1K צפיות

מונדיאל 2022 מתוכנן להיערך בקטאר בנובמבר הקרוב. מה זה אומר עבור הישראלים המעוניינים לרכוש כרטיס ולצפות במשחקים מקרוב?

השנה יהיה זה הטורניר הראשון שיתקיים בעולם הערבי והוא יהיה גם הראשון שאינו מתקיים בחודשי הקיץ בעקבות הטמפרטורות הגבוהות בקטאר בחודשים הללו. המונדיאל בקטאר ייערך בין התאריכים 21/11/22-18/12/22 בשמונה אצטדיונים הפזורים בחמש ערים קרובות זו לזו, כאשר הגמר ייערך באצטדיון הבינלאומי בלוסייל.

 

האיצטדיון האייקוני לוסייל

 

קטאר יכולה להחשב כיעד בעייתי עבור הישראלים, אך לאחר שבועות של עבודה מאומצת מול פיפ"א, התאחדות הכדורגל הבינלאומית, הבשיל סיכום רשמי כי אוהדי הכדורגל הישראלים יוכלו להיכנס לקטאר ולצפות במשחקים כמו כל אוהד אחר. יאיר לפיד, מי שהיה שר החוץ בזמן שהסיכום מול פיפ"א אושר, אמר אז כי האהבה לכדורגל ולספורט מחברת בין אנשים וכי הוא מחכה לפתיחת התחרות. גם שר הבטחון בני גנץ אמר כי הוא מקווה שביקור הישראלים בקטאר יביא לחיזוק ההיכרות בין האזרחים של שתי המדינות.

 

כך יוכלו הישראלים להגיע לקטאר ולהשתתף במונדיאל 2022
 

מהרגע שפורסם כי בשנת 2022 יתקיים בקטאר טורניר הכדורגל החשוב ביותר בעולם, החלו לעלות שאלות כיצד יוכלו ישראלים להיכנס לקאטר על מנת לצפות במשחקי המונדיאל. בשנת 2009 נותקו היחסים הכלכליים ששררו בין קטאר לישראל אך בשנים האחרונות נראה שיש שיפור ביחסים מאחורי הקלעים. נכון לעכשיו רכשו כ-15 אלף ישראלים כרטיסים למונדיאל בקטאר וההערכה היא כי כ-30 אלף ישראלים יטוסו לקטאר על מנת להשתתף בחגיגת הכדורגל הגדולה. כרטיסים לנונדיאל ניתן לרכוש במנוע הכרטיסים החדש שהושק לא מזמן אצלנו באתר.

 

גם ישראלים יוכלו להיכנס לקטאר ולצפות במשחקים

 

אם רכשתם כרטיסים לאחד ממשחקי המונדיאל, תוכלו להגיע ולצפות במשחקי המונדיאל 2022 שיתקיימו בקטאר ללא חשש. פיפ"א הוציאה הודעה רשמית כי ישראלים יוכלו לטוס לקטאר ולצפות במשחקים עם אשרת כניסה למדינה. כך עושים זאת: רוכשים כרטיס למשחק, פותחים כרטיס אוהד (Fan ID) אונליין הנקרא גם Haaya Card והוא יאפשר את הכניסה לאצטדיון, את אפשרות הלינה בקטאר ואת הגישה לתחבורה הציבורית ללא עלות. את הכרטיס מנפיקים אונליין והוא מתקבל תוך מספר ימים ומהווה גם את אשרת הכניסה למדינה.

 

איך טסים מישראל לקטאר לשמחקי המונדיאל
 

בשבועות האחרונים ניהל משרד החוץ מגעים מול קטאר על מנת לאפשר טיסות ישירות, אך כעת נראה כי הישראלים יוכלו להגיע לקטאר רק דרך מדינה שלישית ולא באופן ישיר. האפשרות הנוחה ביותר להגיע לקטאר היא דרך איחוד האמירויות ומשם לתפוס טיסת המשך לדוחה. אפשרות נוספת היא דרך טורקיה וההערכה היא שלקראת המשחקים נראה עוד ועוד חברות תעופה שמגדילות את תדירות הטיסות שלהן לדוחה. כרגע שתי האפשרות הטובות ביותר הן:

 

-  טיסות של חברת TUS מישראל לדוחה עם עצירה לתדלוק (ללא ירידה מהמטוס) בלרנקה.

-  טיסות של חברת אתיחאד עם קונקשן באבו דאבי (מה שאפשר לבצע עצירה באבו דאבי בהלוך או בחזור ולשלב אותה כחלק מחוויית הטיול).

מחירי הטיסות של שתי החברות מתחילים סביב $700-$750 בהתאם לתאריכים ולתפוסת המקומות במטוסים. מי שרכש כרטיסים לאחד ממשחקי המונדיאל, כדאי שיזמין טיסות כמה שיותר מהר כי ככל שהן יתמלאו, המחירים יעלו בהתאם.
 

 

טיסה למונדיאל 2022

 

רוצים לטוס לקטאר לחווית המונדיאל?
לחצו כאן לרכישת כרטיסים למונדיאל

עוד לא סגרתם טיסה לקטאר?

לחצו כאן לחיפוש טיסות לקטאר

 

מקומות לינה בקטאר
 

מונדיאל 2022 בקטאר ייערך ב-8 איצטדיונים הקרובים זה לזה ולכן רוב התיירים שיגיעו בתקופת המונדיאל ילונו במספר מצומצם של מלונות באזור גיאוגרפי קרוב. במרץ האחרון פתחה קטאר את האפשרות להזמין מקומות לינה לאוהדי המונדיאל אשר רכשו כרטיסים למגוון אפשרויות לינה: מלונות, דירות, וילות, כפרי נופש ואף מגורים בספינות שייט אשר יגיעו במיוחד לקראת המאורע. אפשרות נוספת היא ללון במדינה שכנה כמו דובאי ולטוס לקטאר (כשעת טיסה) בשביל לצפות במשחקים.

 

מתכננים לשלב את הטיסה למונדיאל עם טיול בדובאי?

בואו לקרוא מה יש לעשות בדובאי בקישור הזה.

על מנת להגיב עליכם
X