הכתבה מאת דודו זיידנר פורסמה בתאריך 04/07/16 11 לייקים   |   10K צפיות
יבשת:   אסיה
מדינה:   יפן

בחלק הראשון של הטיול ליפן קיבלנו עצות להתארגנות לטיול ביפן, מידע לגבי טיסות ליפן, אוכל, תחבורה, כסף והתמצאות כללית. שם גם התחלנו את הטיול עם פירוט על תשעת הימים הראשונים. ועכשיו להמשך המסלול:

 

טיול ביפן - חלק ב'

זה המקום להתייחס לאוטובוסים בקיוטו, כאן הם אמצעי תחבורה יעיל, תדירות גבוהה ומאוד נוחים. אפשר לקנות כרטיס יומי שנקרא "איצ'י ניצ'י" אצל הנהג, להעבירו בפעם הראשונה אצל הנהג ואח"כ רק להציגו ואפשר לשלם על כל נסיעה, התשלום במזומן - במדויק  ובמטבעות בלבד ונעשה ע"י השלכת המטבעות למכונה מיוחדת שנמצאת ליד הנהג. אם אין לכם כסף קטן, אפשר באותה מכונה לפרוט שטרות של 1000 ין. אל האוטובוס עולים מדלתות אחוריות ויורדים מהדלת הקדמית.

את הערב סיימנו בסמטאת פונצ'וטו 先斗町 - Pontochō, הנמתחת לאורך גדת הנהר וכוללת המוני מסעדות קטנות, חגגנו שם על אוקונומיאקי, כל אחד בטעמו שלו. 
 

 

  
בקיוטו רואים הרבה מאוד (באופן יחסי לשאר האזורים שטיילנו בהם) נשים נערות צעירות לבושות בתלבושות מסורתיות ולדבריהן "כי זה כיף"... 
 יום עשירי (קיוטו)

יום זה הוקדש למקדשי צפון מזרח קיוטו ובראשם מקדש הכסף, Ginkakuji - 銀閣寺, Silver Pavilion ולאחריו מסלול הפילוסופים ועוד מקדשים שונים.  
 


בצהריים ארוחת קובה ואחרי שיטוט  בפארק מריויאמה (פריחת דובדבן) Maruyama Park - 円山公園, Maruyama Kōen. את הערב סיימו בסמטאות רובע Gion. 


יום אחד עשר (קיוטו)

התחלנו את היום בטיול של חצי יום להימגי Himeji (姫路) is, לראות את הטירה הכי גדולה ביפן. Himeji Castle - 姫路城, Himejijō. טיפסנו אל ראשה, הסתובבנו בגנים, קינחנו בגן מדהים הנמצא בסמוך לטירה וחזרה לקיוטו.
 


משם נסענו למקדש Fushimi-Inari המרשים, המקדש כולל מספר מבנים יפים ומסלול של מספר קילומטרים של שערי טורי המובילים את המאמינים אל פסגת ההר דרך מספר נקודות אמונה שונות. להסתובב שם בחושך זו חוויה מדהימה. המקדש נמצא ממש בפתח של תחנת JR בשם זה ומאוד קל להגיע אליו. 
 יום שנים עשר (קיוטו)

את הבוקר פתחנו בסיור מודרך בארמון הקיסרי של קיוטו, Kyoto Imperial Palace - 京都御所, Kyōto Gosho.  את הסיור צריך להזמין 3 חודשים מראש ולהביא את ההזמנה אתכם 20 דקות לפני מועד תחילת הסיור, הסיור באנגלית וללא תשלום, מעניין ויפה. ההזמנה נעשית באתר.  מהארמון נסענו לצפון קיוטו לראות את המקדש המוזהב Kinkakuji (金閣寺, Golden Pavilion), 09:00-17:00, במחיר 400 ין.
 


משם ל-Arashiyama, פרבר כפרי בו זורם נהר עם שבילי טיול, רחובות קטנים עם דוכני אוכל וכמובן קניות... 
 יום שלושה עשר (הירושימה)

Ana Crowne Plaza Hiroshima, שני חדרים זוגיים גדולים ומרווחים + חדר אחד לבודד שמעשן, לילה אחד במחיר 400$.
הגענו להירושימה עם הרכבת, משם בקרונית רחוב (Street Car)  מספר 1 אל הצומת בה נמצא המלון, זורקים את המזוודות והולכים עשר דקות ברגל אל פארק השלום. בפארק השלום אנדרטאות רבות, מוזיאון ובניין אחד שנותר עומד לאחר הפצצה ושומר לדיראון עולם. הביקור "חזק" ועושה קצת כבד על הנשמה.
 


משם נסענו לנמל ממנו מפליגים לאי מיאג'ימה בו נמצא מקדש מפורסם ושער טורי ענק (16 מטר) הממוקם כך שבשעת הגיאות הוא בתוך הים ואילו בשיא השפל אפשר להגיע אליו ברגל.
 

 


האי חמוד, משוטטים בו איילים חופשי, יש רכבל לפסגה ומסלולי טיול מהפסגה דרך פארק יפיפה עד למקדש.  
 

 

 


בילינו שם עד שעות הערב, משם נסענו לראות את טירת הירושימה, אוכל ולישון.
 יום ארבעה עשר (אוסקה)

ANA Crowne Plaza Osaka, שני חדרים זוגיים גדולים ומרווחים + חדר אחד לבודד שמעשן, שני לילות במחיר 1,257$.
לפני המעבר לאוסקה, התחלנו את הבוקר הגשום בסיור במפעל המכוניות של מאזדה, הסיור אינו עולה כסף אך מחייב רישום מראש באתר

צריך להיות שם 10 דקות לפני הסיור ולטעמי החלק המעניין היה פס הייצור בו עובדים אנשים (ולא רובוטים כמו שחשבתי), לראות אותם עובדים בחצי ריצה זה משהו שמסביר למה הם הגיעו לאן שהגיעו.
 


משם חזרנו למלון דרך קצת קניות, טקסי (המוניות זולות ביחס לארץ) לרכבת ושמנו פעמינו לאוסקה.


יום חמישה עשר (אוסקה)

ביקור בטירת אוסקה Osaka Castle - 大阪城, Ōsakajō בגשם טורדני:
 

יפן

 
לאחר מכן, ערכנו קצת קניות ב- Osaka Station City בערב, לקראת השקיעה הגענו אל תצפית The Floating Garden Observatory במחיר  700 ין. פתוחה בין השעות 10AM-10:30PM, נמצאת בקומפלקס Shin Umeda City ברובע Kita. 

לראות את אוסקה מלמעלה, ומשם לסיום הטיול ברובע הבילויים והקניות שינשאיבישי.
 יום שישה עשר (חזרה הביתה)

הזמנו דרך המלון Big Taxi שייקח אותנו בנוחות לשדה התעופה (שעה נסיעה), בשדה רגע לפני ביקורת הדרכונים יש עמדה של פקיד מכס אליו מביאים את הדרכון והוא אוסף את טפסי דיווח הרכישות פטורות המכס שרכשתם במהלך הטיול. לנו אמרו שנידרש להציג בפניו את הקניות אבל לא קרה לנו ולא ראינו אף אחד שהתבקש להציג את הרכישות פיזית. זהו, לצערנו הסתיים הטיול המדהים ועכשיו 12 שעות טיסה לאירופה.


סיכום ועוד כמה טיפים חשובים

1. חייבים חבילת גלישה בטלפון על מנת להיעזר ב-Google Maps, לא פעם מצאנו את עצמינו עם כתובת במקום שאין אף אחד שיכול לכוון או שלא הכירו וה-Google Map הוליך אותנו בבטחה.
2. לקחת חבילת שקיות ניילון של סנדוויצים לטובת נשיאת האשפה.
3. התקעים ביפן הם מסוג A, מתח רשת ביפן 120VAC, צריך מתאמים ובדקו שהמכשיר שלכם או המטען מתאימים למתח הזה! (בישראל זה 220V).
4. צריך הרבה כסף מזומן, בהרבה מאוד מקומות מקבלים רק מזומן! את ההמרה אפשר לעשות בסניפי בנקים (פעם ביום בלבד) אחרי מילוי טופס מתאים או בשדה התעופה (בשער חליפין קצת פחות טוב) וכן במלונות גדולים בערים מרכזיות.
5. ביפן אין שעון קיץ, בתקופת שעון הקיץ בישראל יש הפרש של 6 שעות קדימה, ובתקופת שעון חורף 7 שעות קדימה (כאשר בישראל השעה 12:00 השעה ביפן 18:00 או 19:00 בהתאמה)
6. קידומת חיוג בינלאומית של יפן היא 81.


שורה תחתונה

יפן היא יעד מדהים, אין מה לפחד מפני קשיי ההתמצאות, עם הכנה טובה ותושייה סבירה אפשר לטייל בה בכיף ולהיות מכל המישורים. 
אוכל  לסייע למי שמתלבט, ניתן לפנות אלי בהודעה באתר, תהנו! דודו זיידנר

על מנת להגיב עליכם
X