כתבת המערכת פורסמה בתאריך 20/07/23 493 צפיות

כפי שדיווחנו לכם כאן באקספלורר לפני מעל לחצי שנה, ישראל בדרך לפטור מויזה לארה"ב.

 

בחודשים האחרונים נעשו מאמצים כבירים והתקדמנו במספר צעדים משמעותיים בדרך אל הפטור, וכעת אפשר כבר להגיד שאנו קרובים מתמיד.

 

אתמול (19.7.23) נחתם הסכם הדדיות בין ישראל וארה"ב, לפיו יוכלו פלסטינאים עם דרכון אמריקאי להיכנס לישראל כתיירים עם אשרה ל-90 ימים. פלסטינאים המהווים איום על ישראל, וגם אם יש להם דרכון אמריקאי, לא יוכלו להיכנס למדינה.

 

הצעדים שנעשו לפני כן כללו בין היתר את ההודעה כי ישראל עומדת בדרישות ארה"ב לפטור מויזה, חוק העברת המידע, הטמעת המערכות ועוד.  

 

היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל צחי הנגבי: היום מדינת ישראל התקדמה בצעד משמעותי נוסף במסגרת מועמדותה לתכנית הפטור מאשרת כניסה לארה"ב".

 

משרד ראש הממשלה: “יישום הנוהל מחזק את הקשרים הבלתי ניתנים לערעור בין שתי המדינות ותורם במישרין לביטחון ישראל. זהו ציון דרך רב חשיבות, המקרב אותנו לעמידה מלאה בתנאים של ממשלת ארה”ב בנוגע למועמדות לתכנית הפטור".

 

מה יתן לנו הפטור מויזה?

תכנית הפטור מויזה לארה"ב מאפשרת לישראלים לטוס לארצות הברית לצרכי עסקים או תיירות לתקופה של 90 ימים ללא הצורך הויזה.

 

הישראלים שיהיו זכאים להשתמש בפטור יצטרכו להגיש בקשה אלקטורנית לשהייה בארצות הברית (ESTA), צריך שיהיה להם דרכון ביומטרי הכולל שבב אלקטרוני, ללא עבר פלילי או בעייתי בארה"ב ושסיבת נסיעתם למטרת עסקים, תיירות או מעבר למדינה אחרת.

 

 

מתכננים טיול לארה"ב?

תתחילו לתכנן את הטיסה מעכשיו וחפשו טיסות זולות לארצות הברית

על מנת להגיב עליכם
X