כתבת המערכת פורסמה בתאריך 22/10/23 4.1K צפיות

אנחנו כבר שבועיים בתוך הלחימה, ונראה שזה יקח עוד זמן ואנחנו נצטרך ללמוד לנהל שגרה לצידה. איך השגרה הזו תיראה, מה זה אומר על התיירות, איך בכל זאת טסים לחו"ל בזמן מלחמה ומה יהיה אחרי שכל זה יגמר?

 

הרבה מאוד שאלות ולא על כולן התשובה וודאית, אבל ננסה לעשות לכם סדר.

 

אילו חברות תעופה מפעילות טיסות ל/מ ישראל?

התשובה לשאלה הזו משתנה באופן מהיר מכיוון שחברות התעופה השונות משהות ומבטלות טיסות באופן זמני, לרוב לכמה ימים או שבועות, חלקן מודיעות שלא יהיו טיסות עד סוף החודש או החודש הבא, לעיתים הן מחזירות את הטיסות, לעיתים מאריכות את הביטול והדברים משתנים כל הזמן. נכון להיום, יש מעט מאוד חברות תעופה זרות המפעילות טיסות ל/מ ישראל (פליי דובאי, אתיחאד, היינאן איירליינס, טוס, בלובירד), אך מאוד יכול להיות שאם המצב יימשך לאורך זמן, נראה את חלק מחברות התעופה מחזירות חלק מהטיסות גם בזמן המלחמה.

 

לעומתן, חברות התעופה הישראליות: ישראייר, ארקיע ואל על (וסאנדור איתה) המשיכו לאורך השבועיים האחרונים להפעיל את הטיסות המתוכננות והוסיפו עשרות טיסות חילוץ ל/מ יעדים שונים בעולם. בימים הקרובים מסתמן שנראה צמצום טיסות גם דרך החברות הישראליות, מכיוון שבאופן טבעי גם הביקוש יורד.

 

האתר שלנו מתעדכן באופן תדיר, אך לעיתים השינויים קורים כל כך מהר או שלוקח זמן עד שחברות התעופה מעדכנות את הנתונים, קחו זאת בחשבון כשאתם מחפשים טיסות.

 

רוצים לדעת הכל לפני כולם? לכל העדכונים בזמן אמת תוכלו לעקוב אחרינו באינסטגרם

 

בוטלה לי הטיסה או שאני רוצה לבטל את הטיסה עקב המצב, מה עכשיו?

תשובה זו משתנה בהתאם לחברת התעופה ולתנאי הכרטיס והביטוח שלכם. בחלק מהמקרים תקבלו את כספכם בחזרה, בחלק אחר של המקרים תקבלו זיכוי עבור טיסה אחרת או שתוכלו לבטל את הטיסה עם קנס יחסי או בלי לקבל תשלום בכלל.

 

במידה ואתם לקוחות של חברת אקספלורר, תוכלו לראות את פרטי הטיסה שלכם דרך מערכת ניהול ההזמנה באתר או לקבל מענה אישי ופרטני מהצוות שלנו, דרך יצירת קשר.

 

לאילו מדינות לא כדאי לטוס כרגע?

רבים מהישראלים בוחרים לטוס לחו"ל בתקופה זו ותוהים אלו מהיעדים בטוחים.

 

אם מתייחסים לאזהרות המסע של המל"ל ומשרד החוץ, לא כדאי לטוס למצרים (כולל סיני), ירדן, מרוקו, טורקיה, איחוד האמירויות, מלזיה, אינדונזיה, האיים המלדיביים ובנגלש, ואם להיות יותר כלליים: “בשל התמשכות המלחמה, בימים האחרונים מזוהה החמרה משמעותית נוספת במחאות נגד ישראל במדינות שונות בעולם, בדגש למדינות ערביות במזרח התיכון, זאת לצד גילויי עוינות ואלימות כנגד סמלים ישראלים ויהודים”.

 

אל שאר היעדים בעולם ניתן לטוס תוך שיקול דעתכם ותוך עירנות מוגברת והצנעת סממנים ישראלים ויהודים. מכיוון שחלק גדול מהטיסות מ/ל ישראל בוטלו, יכול להיות שתצטרכו לעשות מסלולים ארוכים יותר הכוללים קונקשן, ויש להתעדכן בכל השינויים שקורים מעת לעת.

 

מה יהיה ביום שאחרי?

כטבען של מלחמות, בסוף הן נגמרות, והחיים חוזרים למסלולם. ניסיון העבר מלמד אותנו שלאחר תקופה מסוימת הדברים חוזרים לשגרה, וכך גם הנסיעות לחו"ל, הטיולים והחופשות, לעיתים גם ביעדים שכרגע נראים לנו מאוד בלתי אפשריים.

 

גם אם כרגע אתם נשארים בארץ, קחו לכם את הזמן הזה בשביל לתכנן את החופשה הבאה שלכם, נסו להעסיק את עצמכם במחשבות חיוביות על טיולים בעולם, זה יכול להיות קרש הצלה עבור מי שאינו יכול לטוס כרגע.

על מנת להגיב עליכם
X