כתבת המערכת פורסמה בתאריך 22/10/23 1.0K צפיות

כפי שדיווחנו לאחרונה, וכחודש לפני הזמן שצפינו שהחדשות הטובות הללו יקרו - ישראל נכנסה למערכות של ESTA ועכשיו גם אנחנו יכולים להגיש בקשה להיכנס לארה"ב ללא ויזה.

 

מה זה בעצם אומר, איך עושים את זה ולמה זה טוב לנו? כל הפרטים:

 

יתרונותיו של טופס ESTA

הגשת בקשה דרך ESTA היא נוחה יותר, מהירה יותר, דיגיטלית וזולה יותר (עלות של 21 דולר בלבד). אין צורך לקבוע תור ולהמתין, אלא רק להיכנס לאתר הזה ולהגיש את הבקשה אונליין. את התשובה מקבלים תוך כמה שעות ולא יאוחר מ-72 שעות מרגע הבקשה.

 

חסרונותיו של טופס ESTA

האישור תקף לשנתיים בלבד ולא ל-10 שנים כמו בויזה הרגילה והוא מתאים למי שיש דרכון ביומטרי בלבד. בנוסף - הוא תקף רק לדרכון עבורו הוא התקבל, כך שאם אתם מחליפים דרכון בקרוב, קחו זאת בחשבון שכנראה תצטרכו לבקש שוב אישור.

 

איך זה עובד?

ממלאים שאלון דיגיטלי דרך האתר, בו מזינים נתונים אודות הפרטים האישיים שלנו, מידע על הדרכון, מטרת השהייה בארה"ב, מחלות, מעצרים אם היו, הרשעות עבר, היסטוריה קודמת לגבי שלילת ויזה אם הייתה, ועוד.

 

את התשובה מקבלים תוך כמה שעות ועד 72 שעות ממילוי השאלון.

 

לאחר שהתקבלה תשובה חיובית, ניתן לרכוש כרטיס טיסה לארה"ב.

 

ויזה רגילה כמו של פעם

מי שיש לו ויזה רגילה בתוקף, יוכל להמשיך להשתמש בה ולא יצטרך להוציא אישור ESTA. יש לה מגוון יתרונות, כמו אפשרות שהייה של עד חצי שנה ולא 90 ימים, היא אפשרית גם למי שאין דרכון ביומטרי והיא מהווה פתרון טוב למי שלא טס למטרת עסקים, טיול או קונקשן.

 

גם היום וגם בהמשך, ולמרות האישור החדש, מי שירצה יוכל להוציא ויזה רגילה במקום טופס ESTA.

 

סירוב או דחייה

במידה ובעבר קיבלתם סירוב או דחייה כאשר ניסיתם להוציא ויזה לארה"ב, יש להבין את הסיבה לדחייה. במידה והיא הייתה סיבה טכנית בלבד, סביר שהפעם יאשרו את הבקשה. אם הייתה סיבה אמיתית לדחייה, כנראה שגם הפעם לא יאשרו את כניסתכם לארה"ב.

 

יש הגבלה למספר הפעמים שניתן להיכנס לארה"ב עם אישור ESTA?

אין הגבלה למספר הפעמים שניתן להיכנס לארה"ב, אך בכל פעם הכניסה יכולה להיות עד 90 ימים. 

 

ילדים יכולים למלא טופס ESTA?

בעזרת ההורים או האפוטרופוס שלהם, כן, במידה ויש להם דרכון ביומטרי בתוקף.

 

 

עכשיו קל מתמיד לטוס לארה"ב!

אל תשכחו לחפש טיסות זולות לארה"ב

על מנת להגיב עליכם
X