הכתבה מאת דודו זיידנר פורסמה בתאריך 10/10/13 8 תגובות   |   10 לייקים   |   9.8K צפיות
מדינה:   אלסקה
שייכת ל:   ארצות הברית

אלסקה! רק שם המקום הביא מחשבות מרגשות על הנופים הצפויים לנו, קרחונים, בעלי חיים, שלג, ים ומי יודע מה עוד...

אלסקה הייתה מאז ומתמיד יעד עתידי לטיול רציני, נשיונל ג'יאוגרפיק ותכניות טלוויזיה כמו "הצפון הרחוק" ואחרות גירו לנו את התיאבון להצפין ולגלות האם יש באמת מקום כזה. אחרי שבדקנו קצת את אופי הטיולים הבנו שיש שני סוגים מקובלים, האחד שייט על ספינה גדולה עם עצירות בתוך המעבר הפנימי, והשני טיול רכוב יבשתי המתחיל ונגמר באנקוראג' / פיירבנקס. כמובן שיש עוד אופציות עם / בלי חבל יוקון בקנדה וכן הלאה. כהרגלנו, החלטנו בסוף על שילוב ומכאן ה"גם וגם". 

להלן תיאור הטיול, המסלול, דגשים ורשמים וכמובן מעט תמונות שנועדו לנסות ולהעצים את חווית הקריאה:

  
Ketchikan (נקודת ההתחלה)

זוהי היא העיר הדרומית בארכיפלג הנקרא המעבר הפנימי. מדובר בארכיפלג של מאות קילומטרים המנוקד באיים רבים, ולאורכו נמצאים מספר יישובים קטנים המתבססים על דייג ומעט תיירות ובקצהו ממוקמת בירת אלסקה Juneau. לעיר עצמה טסנו דרך London ו-Seattle ונחתנו אחרי 26 שעות מסע בטרמינל קטנטן הנמצא על איוממנו עברנו לעיר במעבורת שהייתה מתוזמנת עם נחיתת המטוס. ככלל, אנחנו בארצות הברית, הכל מתוזמן כמו באמריקה והחששות על "לפספס" מעבורת כי הטיסה לא נחתה בזמן וכדומה התבדו, הכל מתקתק. התאכסנו במלון Best Western Landing Hotel הנמצא 200 מטרים ממזח המעבורות.

פעילויות במקום: טיסה מעל שמורת Misty Fiords: השמורה, כשמה כן היא, אמורה להיות עטופה בערפילים תמידיים וכוללת נופים מדהימים ממטוס או מסירה, טסנו כשעה וחצי, בדרך נחתנו באגם חלק להתרשם מהשקט של להיות בשום מקום. מידע נוסף: קישור.  
 

Ketchikan


הפלגה אחה"צ לשמורת Misty Fiords במטרה לראות את  כלבעלי החיים הימיים ו"לגעת" מקרוב בגיאוגרפיה המרשימה של השטח. מידע נוסף: קישור.
 

Ketchikan


המקום הכי יפה ב- Ketchikan הוא ללא ספק Street Creek הממוקם על גדות נחל והבתים תלויים מעל הנחל.   
 

Ketchikan


   
Wrangell, Alaska

אל Wrangell הגענו בהפלגה של מספר שעות במעבורת. המארחים שלנו אספו אותנו מהמעבורת ולקחו אותנו לביתם, B&B נחמד ביותר בשם Alaskan Sourdough Lodge המרוחק כ-1.5 ק"מ ממרכז העיירה. נהנינו כל יום ללכת ברגל שמסביבנו בכל ירוק, שקט ומופלא. כאן נתקלנו לראשונה ב"ציפור הלאומית של אלסקה" (ראו בהמשך בטיפים). 
 

Wrangell


פעילויות: צפייה בדובים Anan Creek Bear Watching: "הטיול" של הטיול! הפלגת בוקר של שעה, תדריך קצר של הריינג'רים, הליכה של 200 מטר והופ, אנחנו על דק תצפית מגודר בגדר נמוכה עד כדי גיחוך שמצדה השני במרחק של 5 מטרים בערך זורם לו פלג נחל. בנחל מדלגים דגי סלמון כלפי מעלה - על הסלעים ובתוך המים עומדים דובים ומנסים לתפוס דגים. מידע נוסף: קישור.
    
דב גריזלי נהנה מדג סלמון:
 

Anan Creek Bear Watching


דוב שחור בהמתנה:
 

Anan Creek Bear Watching


דב חום תופס דג סלמון:
 

Anan Creek Bear Watching


מידי פעם יש הצלחה והדובים לוקחים את השלל, אוכלים חלקים ממנו – בד"כ את השומן - ואת השאר משאירים במים. או אז עטים על השאריות ניצי דגים, עורבים בגודל של פוני ועוד בעלי כנף. זוהי פעילות אינטנסיבית שאפשר לראות ולצלם שעות רבות. קיבלנו גם בונוס: לאחר שעתיים של סביאה וזלילה אחד הדובים (פו) התעייף, הלך לעץ לא רחוק, טיפס בזריזות לגובה של כ-10 מטרים והלך לנוח. מוסר השכל: אם דוב רודף אחריך – אל תטפס על עצים.  
 

Anan Creek Bear Watching


המשך פעילויות Wrangell : חוף הפטרוגליפים  Petroglyph Beach State Park: קילומטר וחצי ממזח המעבורת, שקט, נחמד ומעניין. מידע נוסף : קישור.
 

Petroglyph Beach State Park

 
שיט לאורך נהר Stikine: הפלגה של מספר שעות לאורך הנהר עם עליה לחוף במקומות שונים.  הטיול נקרא Stikine River Adventure. מידע נוסף: קישור.   
 

Stikine

 

Stikine


את Wrangell עזבנו במעבורת, ברוס המארח לקח אותנו באמצע הלילה 03:45 למזח המעבורות לקראת הפלגה ב-05:00.

 
Petersburg 
 
זוהי עיירה מנומנמת על שפת הארכיפלג שהחיים בה סובבים דיג ומעט תיירות בקיץ. התאכסנו ב-B&B נחמד המנוהל ע"י שני פנסיונרים (כהכנסה נוספת לפנסיה) המרוחק קילומטר ממרכז העיירה Waterfront Bed & Breakfast. ב- Petersburg העברנו את יום העצמאות האמריקאי עם תחרויות ילדים בנמל, מצעדים של כל התושבים ובונוס בצורת מזג אויר נחמד באותו יום.

פעילויות: דיג הליבוט: מאחר ושכירת סירה ליום עולה 900$ הצטרפתי כשלישי לזוג ששכר סירה ויצאנו ליום שלם בים יחסית רגוע לדוג סלמון והליבוט. שעתיים ללא דג הביאו את הקפטן להכריז על "מספיק סלמונים, עוברים להליבוט". הפלגנו לאזור בו הים עמוק, עגנו באמצע שום מקום ודגנו. את הדג הראשון שהוצאתי (הליבוט של 3 ק"ג) הקפטן פשוט ניער מהקרס בחזרה אל תוך המים תוך כדי הסבר לטירונים שפחות מ-60 ס"מ – אסור להוציא. מסתבר שיש חוקים קשוחים מאוד החלים על הדיג ופיקוח הדוק המלווה בקנסות גבוהים למי שמחפף את החוקים. לאחר מספר שעות של תפיסת דגים "קטנים" מידי שמחתי להיאבק 15 דקות נטולות נשימה בדג הליבוט של 15-17 ק"ג.  
 

דג ליבוט

 

כלב ים


שייט לצפייה בלווייתנים Humpback Whales: הפלגה של שעה, כיבוי מנוע, שקט... ופתאום, תמיד מאחור, רעש חזק של נשיפת אוויר של לוויתן, אתה מסתובב מהר ואופס אין כלום או שיש אחד רחוק/ זה דומה לרצון להגיע לאופק, Cכל פעם שהקפטן מפליג לכיוון שבו ראינו שיירות של  לווייתנים עוברים – הם עברו בו ברגע למקום רחוק עוד יותר. בסופו של דבר, הצלחנו לראות מעל עשרים לווייתנים במרחקים שונים. על פי הקפטן זה נחשב יום מאוד מוצלח. רק אחד היה קרוב ממש - כמו שרואים בסרטים. הלווייתנים מסוג זה נוהגים מידי פעם לחבוט עם סנפיר במים  לפעמים לקפוץ ממש מתוך המים - ענין מרשים מאוד. חישבו על משהו בגודל של אוטובוס דו מפרקי מגיח כלפי מעלה מפני הים ונופל בחזרה תוך השפרצת כמויות ענקיות של מים סביבו.    
 

לוויתן


הפלגה אל Leconte Glacier Bay: זוהי הפלגה בת מספר שעות לאורך הנהר עד למפרץ קטן למרגלות קרחון כאשר מסביב גושי קרח ענקיים וגם יותר קטנים עם עליה לחוף במקומות שונים, בדרך רואים בעלי חיים כמו כלבי ים, לוטרות ועופות רבים.    
 

Leconte Glacier Bay

 

Leconte Glacier Bay

 

Leconte Glacier Bay

 

Leconte Glacier Bay

  
טיולים רגליים: ניתן לבלות את הזמן שנותר בכל יום בטיולים רגליים על פי הכושר של כל אחד והרצון לפעילות רגלית. לא לשכוח לקחת ציוד מתאים (הרבה שתיה, בגדים לכל מזג אויר, קצת אוכל, מפה!), לא לשכוח לומר למארחים או במלון לאן בדיוק הולכים ומתי צפויים לחזור ולא לשכוח כשהולכים ביערות למחוא כף מידי פעם להודיע לדובים שאתם בסביבה. להלן קישור לאחד מאתרי השבילים באזור זה ובכלל באלסקה: קישור.

יער גשם אופייני, מסלול רגלי בשמורת Mendenhall, כ-4 שעות בקצב איטי:
 

Mendenhall

 

Mendenhall

 
ל- Juneau הגענו בטיסה של 40 דקות מ-Petersburg, לקחנו רכב שכור ונסענו לשמורת קרחון Mendenhall. בשמורה תצפית לקרחון ולמפל גדול שלידו ומספר מסלולי הליכה של 3-4 שעות שנהנינו ללכת במזג אויר קפוא.  
 

Juneau


קרחון Mendenhall בקצה מסלול ההליכה למפל:
 

Juneau


למחרת הייתה מתוכננת לנו אחת מפסגות הטיול, טיסה בהליקופטר לקרחון שנמצא ע"י העיר ועליו יש מחנה של כלבי מזחלות, שעה וחצי טיול על המזחלת עם הכלבים וחזרה. אך, מזג האוויר "הרג" לנו את התכניות, כל היום ירד גשם עם עננים נמוכים וערפל. הטיול נדחה מהבוקר לצהריים ובסוף אחר הצהריים למועד האחרון האפשרי ולבסוף בוטל. את היום העברנו ב-Down Town כמו אלפי התיירים שהגיעו בספינות הענק לעיר. 


Gustavus 
  
בחרנו לטוס ב"מכסחת דשא" קטנטונת במזג אוויר גשום וסוער לאי Gustavus (מידע נוסף). על האי לודג' אחד גדול ומבודד ומספר B&B קטנים: 
מומלץ לא לשכוח להביא כל מה שצריך משום שבאי אין ממש איפה לקנות - הכל מרוחק מהלודג' ברמה של "אי אפשר להגיע".

פעילויות: שיט לווייתנים TAZ Whale Watch Tour: בכל המדריכים והאתרים שנעזרנו בהם כתוב שהאזור הספציפי סביב הפארק הוא המקום הטוב ביותר לראות לווייתנים, אבל.... כשהים רוגש מאוד קשה לעמוד על הסיפון והלווייתנים מעדיפים להשאר במעמקי הים כך שהשייט הזה היה בסופו של דבר מייגע וקשה, מצאנו עצמנו שמחים יותר לחזור ליבשה מאשר לראות לוויתן (מרחוק, כמה בודדים בלבד).  

לילה בלודג': בסופו של דבר זו הייתה חוויה נהדרת, אין מקום אחר לאכול אז ציפינו לאוכל סטנדרטי ונתקלנו במסעדה עם מטבח משובח והמון אלכוהול. החדרים משקיפים למפרץ, עם מעט יער וזה מקום נהדר לרוגע ושקט.

הפלגה בפארק הקרחונים Glacier Bay Boat Tour: למחרת בבוקר, לקראת הפלגה של יום שלם בפארק הקרחונים, יצאה שמש ישראלית והים הפך עורו ונהיה בריכה של דרדקים, שטוח וצלול.  הפלגנו לאורך מפרצים, קרחונים, לווייתנים, אורקה, כלבי ים, לוטרות, פאפינים, דובים על החוף ואפילו זכינו לראות זאב על החוף.        
 

Glacier Bay Boat Tour

 

Glacier Bay Boat Tour

 

Glacier Bay Boat Tour

 

Glacier Bay Boat Tour


בערב טסנו בחזרה ל-Juneau, הפעם לשמחתנו במטוס נורמלי של 10 נוסעים ובמזג אוויר קיצי.

   
Haines
 
המעבורת ל- Haines יוצאת ב-07:00, מכיוון שאנחנו עם רכב צריך להתייצב שם ב-05:00, יצאנו לדרך ב-04:45. הגענו ל-Haines, מצאנו את הצימר ששכרנו בחצר בית פרטי בשולי היער BEACH ROADHOUSE, שקט, מרווח, בעלי הבית חברותיים. Haines הוא ישוב קטן, עם Main Street נטוש, כמה מסעדות, פאבים,כמה מארגני טיולים ומשטרה. אפשר להכיר את הישוב בנסיעה של 10 דקות לכל היותר כולל גיחות לשבילי טיולים בסביבה.
 
פעילויות צפייה בדובי גריזלי בערוץ צ'ילקוט: נוסעים לשמורת צ'ילקוט ונוסעים לאט לאורך כביש הגישה תוך בחינת הנהר הזורם לצד הכביש בתקווה לראות דובים מנסים לתפוס סלמונים. לאור העובדה שבעונה זו כמות הדגים קטנה יחסית – לא זכינו לראות שם דובים. בכל זאת, המקום יפיפה, בסוף הכביש מגיעים לאגם צילקוט עליו אפשר לשוט או לדוג על גדותיו (לא לשכוח רישיון דיג).

ראפטינג על נהר צ'ילקאט Chilkat Bald Eagle Preserve Raft Trip: לא להתבלבל! יש אגם עם שם דומה (הפעילות הקודמת) והם נמצאים בכיוונים שונים, כמו בכל ראפטינג, לוקחים אותנו ברכב במעלה הזרם, יורדים לנהר עם הציוד ומגלים שזה נהר רדוד מאוד, עד כדי כך שמידי פעם הסירה לא יכולה לשוט והמדריך הגברתן צריך לרדת מהסירה ולמשוך אותה עד לקטע שבו ניתן לשוט. לאורך השיט שחוצה את השמורה המשמשת בית גידול לעיט הקירח רואים את הציפורים המדהימות הללו בעת חיפוש דגים או בניסיונות תעופה של פרטים צעירים. בהמשך הנהר נהיה מעט עמוק יותר והזרימה מתגברת, אין ממש אשדים כך שזה "לכל המשפחה" לגמרי.
 

Chilkat Bald Eagle Preserve Raft Trip

 
 קייקים בפיורד (מידע נוסף): התחלנו את הבוקר הסגרירי בחשש גדול, בכל זאת, איך יהיה שייט של כמה שעות במזג אוויר קר על ים רוגש?...
עד שתודרכנו, התלבשנו, נסענו עם המדריכה והקייקים והורדנו אותם למים התחלף מזג האוויר מחורף ישראלי לקיץ ישראלי, 27 מעלות, ים שטוח כמו ראי. שמחנו והתחלנו בשיט, לאחר שעתיים הסבירה לנו המדריכה שהכל אחלה ומזג אוויר פנטסטי אבל אנחנו בפועל מפסידים את החוויה של לקייק באלסקה עם הים הרוגש והגשם והרוח. 

עוד לא אמרנו "לא רוצים, טוב לנו" והשמיים כוסו בעננים שחורים, גשם זלעפות החל לרדת והים התחיל לזוז בעצבנות מה. חצי שעה הספיקה לנו ותפילותינו נענו, מישהו החזיר את המצב לקדמותו ואת שארית המסע עשינו באווירה ישראלית נהדרת.

 
Denali National Park

הנסיעה ל-Denali לקחה יומיים, יום אחד דרך יוקון קנדה עד Tok שהוא ישוב קטנטן עם תחנות דלק, מוטלים ומסעדות ואנשים שמפעילים אותן ויום שני מ-Tok ל-Denali תוך מעבר בדרך נופית מדהימה הנקראת Denali Highway.
 
הדרך הנופית אינה סלולה ומהווה מקור לא אכזב לתקרים. לאורך הנסיעה ראיתי מידי פעם רכבים עומדים על מגבה ואנשים מחליפים את הגלגל, זה כמובן לא הוסיף מרגוע לנהיגה אבל בוודאי גרם לנהיגה מאוד זהירה וארוכה.
 

Kantishna Wilderness Trails excursion


מידי פעם רואים בעלי חיים, דובים, דורבנים, מוס, ציפורים ונופים מדהימים, חלק מקרוב והרוב מרחוק. את הלילה העברנו בבקתה על גדת נחל כמה קילומטרים משמורת Denali.


Denali River Cabins & Cedars Lodge

פעילות: לפארק Denali אי אפשר להיכנס עם רכב פרטי, על כן הצטרפנו לטיול של יום שלם באוטובוס שאסף אותנו מהמלון בו התאכסנו, הטיול נקרא Kantishna Wilderness Trails excursion ואורכו כ-11 שעות. מזג האוויר היה קר מאוד ומעונן רטוב. למרות זאת בסופו של אותו יום רשמנו לעצמנו מפגשים עם כמה דובים, דרבן, שועל, קריבו ומוסים פה ושם.     
 

שועלAnchorage 
 
הרבה אין מה לכתוב על העיר, ה-Down Town קטן ושטוח, עיר שקטה. מה שכן, אכלנו במסעדה בתוך קניון בשם "Sullivan Steak house",סטיקים מדהימים (ולא זולים), מומלץ! 
   
למחרת נסענו לטיול של יום ל- Seward עם סטייה ליישוב המבודד Whittier אליו עוברים עם מנהרה ארוכה מאוד החצובה מתחת להר. מידע נוסף: קישור.
  
בחזרה עברנו במקלט לשיקום חיות בר שנפצעו הממוקם ממש מול הצומת בו פנינו בבוקר ל- Whittier. אם אתם עוברים כאן, אני ממליץ בחום על הביקור, זה קצת כמו ספארי אבל זו הזדמנות לראות מקרוב את כל בעלי החיים שראינו בטיול בהבלחים קצרים ולהתפעל מהם בלי לחץ.
 

Whittier

 

WhittierSeattle

בלילה טסנו ל-Seattle. שלושה ימים של פיצוי לאיריס, אין קניון בדאון טאון שלא חרשנו אותו פעם, פעמיים ואף יותר במטרה להגדיל את משקל המזוודות שלנו על מנת שנוכל לשלם בגאווה קנס על משקל יתר. הביתה: משם לארץ, דרך לונדון הרותחת וזהו, צריך להתחיל לחזור לשפיות ולעבודה.


טיפים ודגשים לתכנון הטיול

מזג אוויר: בשלושת השבועות של הטיול זכינו הן לימי שמש מ-20 מעלות צלסיוס ועד 30 מעלות והן לימים סגריריים מ-12 מעלות צלסיוס ועד 19 כשבמעבר הפנימי היו באופן יחסי יותר ימי גשם (Ketchikan, Juneau, Gustavus) מאשר בחלק היבשתי, אם כי לא נחסך מאתנו חמסין או גשם בכל אחד החלקי הטיול. בגדול, מעיל טוב וגופיה טרמית הספיקו מעל ומעבר. סנדלים, מכנסיים קצרים וגופיה ישלימו את המלתחה לימים חמים.

אוכל: תשכחו מהדיאטה בטיול הזה!!  אמריקה כמו אמריקה, המנות הסטנדרטיות גדולות, הרבה פחמימות. יש לי חוב אישי שנאגר מהטיול, 3 ק"ג חדשים שעכשיו מנהלים נגדי מלחמת חורמה ומסרבים לעזוב את המארח שלהם. בתור אחד שלא מתפעל מדגים ומאמין במשפט שטבע חברי הקרניבור ירון בן פורת: "הדג הכי טעים הוא פרה!" למדתי על בשרם של דגי אלסקה שיש מקום להתחשב בסלמון המקומי ובהליבוט. אין, אני מצהיר!, אין כמו ההליבוט הטרי. מדובר בדג "עם בשר", טעים, רך, מדהים  ו....יקר באופן מודגש. אפילו בעת הזמנת פיש אנד צ'יפס יש הבדל של כמה דולרים בעת הזמנת הליבוט.

דלק: בנהיגה היבשתית הוזהרנו בכל מקום למלא דלק בכל הזדמנות משום שאין בין נקודות היישוב היכן למלא דלק. ברור שזו הדרך הנכונה, אבל נתקלנו כמעט בכל דרך בתחנות קטנות "בין היישובים". המקום היחיד שלאורכו לא הייתה תחנה או יישוב או משהו היא דרך הנוף Denali Highway. 

ציפורים / עופות: בלי סוף! המון עיטי דגים בכל מיני גדלים וצורות, פאפינים, עורבים ענקיים ועוד מיני ציפורים שלא ידענו לזהות.    
 

נשר

  
מעבורות: השתמשנו מידי פעם ב-Alaska Marine Highway שהוא שירות מעבורות (עם / בלי רכב) מיישוב ליישוב בתוך המעבר הפנימי. יש לזכור שבחודשי הקיץ צריך להתייצב במשרד שעה לפני ההפלגה אם אין רכב או שעתיים אם יש רכב.  אפשר להוסיף תא להעביר את הזמן בנמנום או בלי תא, על כל מעבורת יש יותר ממקום אחד לשבת בכורסא ולנמנם בנוחות אבל אי אפשר להיזרק ולישון ממש. בחלק מהמעבורות ראינו שעל הסיפון העליון ישנים בשקי שינה אבל בגדול זה נראה לי קר להחריד ומיועד לנוסעים בהפלגות ארוכות שנדרשים לחסוך מאוד בהוצאות. מידע נוסף: קישור

מבט מחרטום המעבורת בזמן הפלגה:
 

מעבורת

   
נהיגה: הכבישים מסודרים להפליא, מרחקים גדולים מאוד, הקפדה רצינית על עמידה בחוקי התנועה -  אלסקה זה לא המקום להרביץ מהירות בגלל קנסות ללא רחמים.

שמירה על הטבע: הטבע כל כך יפה ומפעים שבאופן טבעי כולם שומרים על הטבע, כחיזוק דעו שהרשויות רגישות מאוד לנושא, קנסות בגין השלכת פסולת מרכב עלולים להגיע אף ל-5,000$ ואין רחמים.

טוטמים (TOTEM): פוגשים אותם בכל מקום, בכל הצורות והגדלים.     
 

TOTEM

 
טיולים / סיורים מקומיים: זהו ענין מסודר מאוד, כל מה שתואם אכן מתבצע, מה שמתבטל עקב מזג האוויר אינו מחויב ואין משחקים מלוכלכים, גם הנחות - יוק.

גמישות לשינויים: הלו, אמריקה, אין דבר כזה גמישות לשינויים. האמריקאים לא מבינים מה זה לאלתר שינוי "אד הוק" ולא מסוגלים לחשוב שאפשר אחרת. קחו בחשבון שקשה מאוד אפילו להחליף פעילות / ימים עם אותה חברה ולכן כדאי לתכנן במדויק ומראש.

דיג: דייג אוהב דגים?  תלוי. מה שבטוח שלדוג דגים "גדולים" באלסקה (ולא רק מעל סירה) צריך רישיון. הרישיון כולל רישיון "רגיל" ועוד בול של King Salmon למקרה שתדוגו כזה. לא ניתן לדוג בלי הרישיון ובעל הסירה לא יאפשר לדוג בלי כזה רישיון. הכל בפיקוח עצמי, גם גודל הדגים שמעלים לסירה, גם כמות הדגים וכמובן שימוש אך ורק בעזרים מותרים.

עלויות: בגדול, חדר ללילה נע בין 100-250$ תלוי במקום ובאיכות. אפשר גם ללון באוהלים אם ממש רוצים, רק אז צריך להביא אותם או לקנות אותם במקום. יש מגוון עצום של טיולים, טיסות והפלגות במחירים שנעים בין 100$-500$ לאדם כתלות בפעילות (טיסה בהליקופטר יקרה מאוד, שיט לחצי יום 300$, קיאקים 100$ וכדומה).

הפלגות / אוניות תיירים:  המלונות הצפים מכילים 3,000-5,000 תיירים, המשמעות היא שכשמפלצת כזאת עוגנת (ולפעמים 3-4 ביחד) במזח של עיר או אחת במזח של עיירה קטנה – כל הטיולים נמכרו מראש ואי אפשר לעלות על שום טיול מקומי. על כן, בעת התכנון (ולפני הזמנת טיסות, מעבורות ומלונות) צריך לבדוק עם המקומיים האם אפשר להירשם לטיולים בתאריכים המתוכננים.   
 

אוניה - אלסקה

 
תכנון הטיול: להבדיל מהתכנון הסטנדרטי "מבחוץ פנימה" שבו קובעים את מועדי הטיסות הבינלאומיות, אח"כ מתחילים לרדת לטיסות פנים, מעבורות, מלונות וטיולים, כאן צריך לוודא ראשית את הימים והשעות של הטיולים, המעבורות, המלונות, טיסות הפנים וטיסות בינלאומיות "מבפנים כלפי חוץ". 

הציפור הלאומית של אלסקה: הציפור הלאומית של אלסקה היא היתושה צמאת הדם. כל כניסה לשטח מיוער – ויש לא מעט כאלו – מביאה ענני יתושים שעטים על כל חלקה גלויה וטובה. חייבים אמצעי לפיזור הפגנות יתושים! ניתן לרכוש מקומית תרסיסי שונים ואם השהות המתוכננת ארוכה (טרקים של שעות רבות) אני ממליץ לרכוש כובע עם כילה. שמעתי שם בדיחה מקומית שבאלסקה יש רק שני סוגים של יתושים, האחד, קטנים כל כך שיכולים להיכנס דרך רשת חלון והסוג השני, גדולים כל כך שיכולים לפתוח את הדלת ולהיכנס.
   
על המחבר: דודו זיידנר  (55), נשוי לאיריס (53), מטיילים בכל הזדמנות ובכל מקום.
הטיול נערך בחודש יולי 2013.
 

מטוס ימי - אלסקה

 

אלסקה

 

אלסקה

 

אלסקה
התקבלו 8 תגובות
גלית מסל:  כתבה מצוינת!
נכתב לפני 10 שנים
דודו זיידנר:  תודה תודה , היה טיול ממש נחמד
נכתב לפני 10 שנים
יפה בן אליהו:  תמונות מדהימות
נכתב לפני 10 שנים
איתמר קוטלר:  אחד מהיעדים היותר מיוחדים שיש.
נכתב לפני 10 שנים
יעקב ברגר:  אחת הכתבות המרשימות שקראתי. הואיל וגם אנו מתכננים לעשות שייט באלסקה(למרות המגבלות שצוינו על ידכם שאנו מודעים להן), הייתי שמח לדעת על מה לא לוותר בארגון טיולים מהמקומות בהם עוגנות אוניות השייט.
נכתב לפני 10 שנים
דודו זיידנר:  יעקב שלום, לא כתבת אם היית כבר בנופים דומים אז אני עונה כאילו לא. לא הייתי מוותר על הפעילויות הבאות : ב-Wrangell סיור לצפיה בדובים Anan Creek Bear Watching, יום דיג (הליבוט), שיט צפיה בלוויתנים בפטרסבורג, בג'ונו (בוטל עקב מזג אוויר ומאוד הצטערנו) עליה עם מסוק לקרחון ושם סיור של שעה עם מזחלות רתומות לכלבי אסקי ו..גוסטבוס כולל ההפלגה לפרק הקרחונים. אם כבר הייתם בסיור כזה - אפשר לוותר על פרק הקרחונים.
אני יכול לשלוח לך את תכנית הטיול ממש, כולל העלויות, הטלפונים וכדומה.
דודו
נכתב לפני 10 שנים
דודו כהן:  מקום מדהים לטייל בו.
נכתב לפני 10 שנים
מאיר אראל:  יענקלה שלום,אל תותר סיור חמוש לחיפוש דובים צדים דגי סלמון בנהרות,תהנה מהקרוז,
נכתב לפני 9 שנים
על מנת להגיב עליכם
X