טיסות
מלונות
השכרת רכב
המציאון - טיסות זולות
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
פורסם ע"י איתמר קוטלר בתאריך 24/07/13  (ביקר ביעד ביולי 2013 בטיול זוגי) 2 תגובות   |   27 לייקים   |   3.3K צפיות

שלום לכולם,

חזרנו השבוע ממספר ימי חופשה בעקבה ואני אסכם את כל מה שלמדנו על מעבר הגבול בדרך לירדן ובחזרה (המידע שמצאנו באינטרנט לפני הנסיעה היה חסר ולעיתים מקורות שונים נתנו מידע סותר ולא עדכני).

מעבר גבול יצחק רבין נמצא בסמוך לקיבוץ איילות וממנו ניתן להגיע לעיר עקבה בירדן. במתחם של המעבר יש חניונים מסודרים בהם ניתן להשאיר את הרכב בזמן השהות בירדן (החניונים הם ללא תשלום).  יש גם אפשרות לעבור לירדן עם רכב, אבל היא מסובכת ויקרה (ניתן לעבור רק עם רכב שרשום על שמכם ולא מעוקל לבנק. רכב חברה ואופנועים לא עוברים. בצד הירדני תצטרכו לרכוש ביטוח חובה לשנה, ביטוח מקיף לתקופת השהייה ולהחליף לוחיות רישוי. מחישוב שאנחנו עשינו, אם רוצים לנהוג לבד בצד הירדני, עדיף כבר לעבור את הגבול ברגל, לקחת מונית לעיר ולהשכיר רכב מסוכנות להשכרת רכב בעקבה.

בצד הישראלי צריך לשלם אגרת נוסע יוצא שעומדת על 100 ₪ לאדם (החברה שלוקחת את התשלום גובה עוד 5 ₪ עמלה לנוסע). יש אפשרות חדשה לשלם את האגרה באינטרנט ולחסוך את העמלה. אנחנו עשינו את זה, אבל כשהגענו לשם לא כל כך ידעו איך לאכול את התשלום שנעשה באינטרנט וזה עיכב אותנו קצת במעבר עד שהם התאפסו על עצמם (יש שם מכונה כמו בטאבה שאמורה להנפיק אוטומטית את אישור תשלום האגרה כשמעבירים את כרטיס האשראי איתו היא שולמה, אבל המכונה עדיין לא עובדת. בטח יסתדר בשבועות הקרובים).

אותה חברה שמטפלת בגביית הכסף עבור אגרות המעבר, נותנת גם שירות של המרת כספים. השער שהם מציעים הוא לא פחות ממזעזע ועל זה עוד גובים עמלה (לנו לקחו שער של 5.29 להמרה משקלים לדינר ירדני כשהשער היציג היה 5.03. על זה הם עוד הוסיפו עמלה של 50 ₪). אם יש לכם אופציה, כדאי למצוא מקום שפוי יותר להחליף את הכסף. שמענו ממטיילים שבצד הירדני יותר זול להחליף, אבל לא יצא לנו לבדוק.

תהליך ביקורת הדרכונים בצד הירדני הוא דיי הזוי. הם יושבים במבנה הם מספר חדרים ומתחילים להעביר אתכם מחדר לחדר (לא מוסבר בשום מקום מה בדיוק התהליך שצריך לעבור). הם ברובם נחמדים, אבל נראה שלא מתחשק להם לעבור יותר מידי.  משטרת הגבולות עשויה לדרוש מכם הזמנה למלון (במידה ואתם נכנסים למספר ימים) או פרטים על מדריך שתיאמתם איתו מראש, במיוחד אם אתם קבוצה של מספר מטיילים. בכדי שלא יהיו בעיות, מומלץ להגיע בכל מקרה עם הזמנה למדריך מקומי או למקום לינה.

כשיוצאים ממעבר הגבול, יש תחנת מוניות עם מחירים קבועים. מונית לעקבה תעלה 11 דינר ומונית לאזור טאלה ביי (החופים הדרומיים שנמצאים מחוץ לעיר) תעלה 20 דינר. כמובן שבדרך חזרה כשתתפסו מונית מהעיר המחירים יהיו זולים משמעותית. אם סגרתם עם מדריך לטיול בירדן, כדאי לבקש ממנו שיסדר לכם גם הסעה מהגבול למלון ובחזרה - בטוח שתשלמו פחות מהמחיר בגבול עצמו.

במעבר הגבול בחזרה לארץ, תידרשו לשלם אגרת יציאה מירדן בגובה של 10 דינר לאדם (כדאי להגיע עם סכום מדויק לתשלום).

מידע רשמי על מעבר הגבול לעקבה ניתן למצוא כאן.

תעשו חיים ::) 

איתמר

התקבלו 2 תגובות
יפה בן אליהו:  ואיך היה המדריך והטיול? והמלון בעקבה
נכתב לפני 8 שנים
שירי ברד:  יפה, תצטרכי לחכות לעדכון המלא של איתמר אבל מדהים מדהים מדהים! הירדנים אנשים ממש מקסימים ונורא חשוב להם שתהני מהחוויה בירדן. תמונות בקרוב :)
נכתב לפני 8 שנים
על מנת להגיב עליכם
כתבות על עקבה
טיפים לטייול בעקבה
שאלות על עקבה
הכתבה מאת איתמר קוטלר פורסמה בתאריך 04/08/13 4 תגובות   |   2 לייקים   |   14K צפיות
חופשה מדברית מפנקת בעקבה כאשר סיפרנו לחברים שלנו שאנחנו נוסעים לנופש בעקבה, כמעט כולם הרימו גבה. לרובם נראה היה שמדובר ביעד מסוכן, חלקם היו בטוחים שעקבה זה בכלל במצרים והשאר חששו שהאביב הערבי עומד להגיע גם לירדן. הירדנים התגלו כאנשים נחמדים, אדיבים ומסבירי פנים שמקבלים אותנו (הישראלים) בברכה ורק מקווים שיותר תיירים יגיעו ...המשך קריאה
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
X