פורסם ע"י חיים פרנקל בתאריך 07/09/13  (ביקר ביעד במרץ 2003 בטיול משפחתי) 4 לייקים   |   2.5K צפיות

אמנם עבר עשור מאז, אך נעים להיזכר בטיול היפה ביותר שלנו - טרק סובב אנפורנה בנפאל. לא לצעירים בלבד.

כשהחלטנו לצאת לטרק בנפאל הינהנו כל חברנו בראשם כאילו נסתרה בינתנו ונפרדו מאתנו כאילו זו דרכנו האחרונה. גם הצעירים הישראלים שפגשנו בהמוניהם בדרך הסתכלו עלינו בתחילה כאילו נפלנו מהירח. רק כשראו במשך הזמן שאנו מתמידים ואף עומדים בקצב שלהם, התמיהה הפכה להערכה. כן, יש להסביר, אנו סבים ל- 4 נכדים (היום ששה) חיים בן 64 וטובה בת 58, לא ספורטאים במיוחד, סתם זוג שאוהב לטייל בארץ ובעולם.

משום מה, אם רואים בדרך מבוגרים, הם אירופאים, והישראלים המבוגרים לא מגיעים. אנו כותבים פה כדי לעודד מטיילים ישראלים שזה אפשרי וכדאי בכל גיל. יצאנו לטרק בשלהי אוקטובר 2002. למרות שיש גם רגעים קשים נהנינו מכל רגע. הנופים הנפלאים, הנוף האנושי המרתק והרגשת ההישג שעמדנו במשימה, גרמו לנו לחוויה בלתי רגילה.  לפני היציאה התלבטנו אם לבחור בטרק כל כך ארוך. נראה לנו מוזר כיצד אפשר ללכת וללכת יום אחר יום במשך כ-3 שבועות? אך מסתבר שהזמן חולף במהירות, כל יום והנופים שלו, כל יום וחוויותיו, וכשזה נגמר נשארנו עם טעם של עוד. יש לנו מספר המלצות כדי להקל על אלו הרוצים אך מהססים:

1. להתאמן בהליכה של שעה לפחות בכל פעם, שלוש פעמיים בשבוע כולל בשטחים משופעים, מדרגות, וכו` וזאת במשך מספר חודשים לפחות (טוב לבריאות בכל מקרה).

2. לא לוותר על מקלות הליכה מקצועיים, כאלה שאפשר לקצר ולהאריך (חשוב במיוחד בירידות ממושכות) 

3. לקנות נעלי הליכה גבוהות שלא חדירות למים (מסוג "סקרפה")  או שווי איכות, אשר מספרם גדול בחצי מספר מזה שאתם רגילים להלך בהם, וכמובן להצטייד בכמה זוגות גרביים עבות. 

4. לבדוק אצל אורטופד באם הינכם זקוקים למדרסים. נעלים מתאימות ומדרסים אורטופדיים "עושים`" את הטרק. את אימוני ההליכה לבצע כאשר הנכם מהלכים בנעלים ובמדרסים הנ``ל ולא לחכות לרגע האחרון.

5. לבדוק את מצב בריאותכם ובמיוחד לעבור בדיקת א.ק.ג. במאמץ סמוך ליציאתכם לטרק על מנת לברר את התאמתכם למאמץ הנדרש, חשוב מאוד לא להחמיץ את ההרצאה ב- "במננג" שעניינה מחלת גבהים.

6. לא להביא דבר מהבית. את כל הציוד ניתן לשכור בפוקרה בפרוטות, כולל פורטר. שלנו היה בחור מקסים, דובר אנגלית, שמו קמאל, שדאג לכל מחסורנו כולל מציאת מקומות לינה מצוינים. זה המייל שלו: kamalrai12@hotmail.com.

7. אנו ממליצים על תרמיל מימיית גב המכיל לפחות שלושה ליטרים של מים אותם יש לטהר. עשינו שימוש בכדורי טיהור על בסיס כסף, המים היו מצוינים ללא טעם לווי שהוא. קחו בחשבון שהמים עלולים לקפוא בטמפרטורות הנמוכות מנקודת הקיפאון. אנו נתקלנו בתופעה זו ביום מעבר ההרים "היי קמפ".

8. והעיקר, לא למהר ! לכו לאט, אל תתרשמו מלהקות הצעירים שיחלפו אתכם בסערה, לכו לאט, צלמו הרבה ותיהנו מכל רגע, סביר ביותר שתפגשו צעירים אלו בערבו של יום כפי שפגשנו אנו, באיחור של שעתיים לכל היותר.  קצרה היריעה, נשמח לייעץ ברחבות מניסיוננו (בחינם) לאלו שיירצו ליהנות מהטרק כשם שנהנינו אנו. 

טובה וחיים.

על מנת להגיב עליכם
טיפים לטייול באנאפורנה
פורסם ע"י חן הר בתאריך 03/02/15  (ביקר ביעד בספטמבר 2014 בטיול תרמילאים) לייק אחר   |   1.7K צפיות
שלום לכולם! לפני מספר חודשים חזרנו מטראק סובב האנאפורנה בנפאל. פרט לכך שהיה מדהים והנהנו מכל רגע אני כאן כדי להמליץ על מדריך מדהים לכל מי שמתכנן טראק ומעוניין במדריך ("פורטר גייד") תותח ,קר רוח עם ידע וניסיון, עם איכפתיות ודאגה לאנשים אותם הוא מדריך מוזמן לפנות אליו. שמו גאנש והוא היה המדריך שלנו ושל עוד משפחות \ ...המשך קריאה
אנאפורנה, נפאל   /   טיול תרמילאים   /   מדריכים ונותני שירותים
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X