כרטיסי הנחה לתחבורה בשוויץ - כל מה שצריך לדעת | אקספלורר
עוד שירותים
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
פורסם ע"י איתמר קוטלר בתאריך 30/08/15  (ביקר ביעד באוגוסט 2015 בטיול משפחתי) 7 לייקים   |   3.2K צפיות

מיד כשתתחילו לתכנן את הטיול לשווייץ, תגלו עד כמה יקרים מחירי התחבורה במדינה. בהנחה ואתם מתכננים לעשות שימוש מאסיבי באמצעי התחבורה השונים במדינה (רכבות, אוטובוסים, סירות, רכבלים וכו'), כדאי לרכוש כרטיס הנחה שבחישוב נכון ובחירת הכרטיס המתאים, עשוי להוזיל משמעותית את עלויות התחבורה. את כרטיסי ההנחה ניתן לרכוש בכל תחנת רכבת במדינה וניתן גם להזמין אותם אונליין. אלו כרטיסי ההנחה המרכזיים:

Swiss Pass - כרטיס הנחה שנותן כניסה חופשית לכל שירותי ההסעה הרגילים בשווייץ (כולל רכבות, אוטובוסים, סירות, רכבלים ועוד). בנוסף כולל הכרטיס כניסה חינם ל- 480 מוזיאונים ואתרים ברחבי המדינה. את הכרטיס רוכשים לפרק זמן מוגדר של בין 3 ל- 15 יום כשהמחיר מתחיל מ- 210 פרנק למבוגר ועולה בהתאם למספר הימים שהכרטיס בתוקף. חשוב להדגיש כי הכרטיס אינו נותן כניסה בחינם לרכבות / רכבלים העולים לפסגות הגבוהות (כמו יונגפראו, טיטליס, גורנגרט ועוד). העלייה לפסגות הללו למחזיקי כרטיס ה- Swiss Pass היא בהנחה של 50%. בנוסף, קיימות מספר רכבות (קטן מאוד) המופעלות ע"י מפעילים פרטיים עבורן כרטיס ההנחה אינו תופס. כרטיס ה- Swiss Pass משתלם בד"כ למי שמטייל בשווייץ באמצעות התחבורה הציבורית.

Swiss Half Pass - כרטיס הנחה שחותך את כל מחירי התחבורה בשווייץ בחצי כולל את הרכבות והרכבלים לפסגות הגבוהות. הכרטיס מתאים בעיקר למי שמטייל עם רכב ורוצה לחסוך בעלויות (המאוד גבוהות) שכרוכות בעלייה לפסגות הגבוהות במדינה. הכרטיס עולה 120 פרנק למבוגר והוא תקף לחודש שלם מרגע הקנייה. כדאי לסכם את העלויות של כל הפעילויות שברצונכם לעשות ואז לבדוק האם כרטיס ההנחה משתלם עבורכם.

כרטיס הכל כלול אזורי - באזורים שונים בשווייץ ניתן לרכוש כרטיס "הכל כלול" לכל אמצעי התחבורה באותו האזור. גם כאן תוקף הכרטיס מוגבל בזמן (בד"כ 3 או 4 ימים) וזה משתלם אם אתם מתכננים לעשות המון פעילויות באזור מסויים או שאתם רוצים לעלות לאחת מהפסגות המאוד יקרות. לדוגמא, כרטיס Jungfrau Pass תקף לשלושה ימים ומאפשר כניסה חופשית לכל אמצעי התחבורה באזור היונגפראו. הכרטיס עולה 245 פרנק למבוגר ואילו רק עלות הרכבת מאינטלאקן לפסגת היונגפראו היא 190 פרנק כך שבהחלט ייתכן והכרטיס ישתלם. לפני שקונים כרטיס אזורי, כדאי לסכם את כל העלויות של הפעילויות שאתם רוצים לעשות ולראות אם רכישת הכרטיס משתלמת. בנוסף, כדאי לבדוק את מזג האוויר הצפוי בימים בהם הכרטיס יהיה בתוקף בכדי לוודא שלא תיאלצו לוותר על פעילויות בגלל מזג האוויר.

כרטיס הנחה לילדים ונוער - ילדים עד גיל 5 עולים בחינם לכל אמצעי התחבורה בשווייץ. עבור ילדים בגילאי 5-16 ניתן לרכוש כרטיס הנחה מיוחד הנקרא Junior Card ומאפשר כניסה במחיר מצחיק לכל אמצעי התחבורה במדינה כולל עלייה לפסגות הגבוהות. עלות כרטיס ה- Junior Card היא 30 פרנק בלבד אך השימוש בו מותנה בכך שהילד נוסע עם מבוגר אחד לפחות ששילם מחיר כרטיס מלא או שמחזיק באחד מכרטיסי ההנחה Swiss Pass או Swiss Half Pass. הכרטיס הינו בתוקף לשנה שלמה מיום הרכישה. אם אתם מטיילים עם ילדים בגילאי 5-16, כרטיס ה- Junior Pass משתלם עבורכם בוודאות.

את כרטיסי ה- Swiss Pass וה- Swiss Half Pass ניתן לרכוש בכל תחנת רכבת או באתר הזה. את הכרטיסים האזוריים ניתן לרכוש בתחנות הרכבת באזור הספציפי או באתר הרשמי של האזור הספציפי באינטרנט (לעיתים ניתן לרכוש את הכרטיסים גם במלונות באזור).

כרטיסי הנחה לרכבות בשווייץ
על מנת להגיב עליכם
כתבות על שווייץ
טיפים לטייול בשווייץ
שאלות על שווייץ
הכתבה מאת איתמר קוטלר פורסמה בתאריך 10/07/16 תגובה אחת   |   17 לייקים   |   13K צפיות
טיול קיץ בשווייץ שווייץ היא אחת מהמדינות הקטנות ביותר באירופה, אבל כמות הנופים השונים, האטרקציות והפעילויות שיש לה להציע פשוט לא נגמרת ומצדיקה לחלוטין את המוניטין שנוצר למדינה של אחת מהמדינות הכי יפות בעולם. שווייץ מתאימה לסוגים שונים של טיולים בהתאם לתקופה בשנה ולסגנון הטיול המועדף עליכם. בחורף, מדובר על בירת הסקי ...המשך קריאה
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X