טיסות
מלונות
השכרת רכב
המציאון - טיסות זולות
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
פורסם ע"י מני מוטולה בתאריך 15/04/13  (ביקר ביעד באפריל 2013 בטיול זוגי) 2 לייקים   |   893 צפיות

הדבר הכי חשוב לדעת הוא שקשה לדעת ולצפות את מזג האוויר בליטא ובכל המדינות הבלטיות ולכן יש מושג שנקרא מזג אוויר של הבלטיות.
העונה הטובה לטיול בליטא היא באביב ובקיץ למי שרוצה לברוח מחום הקיץ המזרח תיכוני. ובסתיו למי שרוצה להנות מיופי השלכת ומטמפרטורה של סביב ה 10 עד 16 מעלות. 

בליטא הקיץ הקצר יחסית והטמפרטורות נעות עד סביבות ה 25 מעלות. קורה ויש ימים חמים יותר של 30 מעלות אבל הם לא נמשכים לאורך זמן.
בקיץ הימים ארוכים מאד ואור עד השעות מאוחרות של הערב. בתחילת אפריל למשל יש אור עד אחרי 8 בערב. בקיץ יש אור  עד אחרי 10-11 בלילה.
דבר חשוב לדעת זה שהעונה הגשומה היא בקיץ כך שלראות אנשים יוצאים מהבית בקיץ עם מטרייה זה דבר נורמלי ולא יוצא דופן. זה אומר שאם תחליטו לבלות מספר ימים לחופו של הים הבלטי, יתכן שבמשך היום ירד קצת גשם. חשוב להיות מעודכן בתחזית של יום המחר. תחזית שבועית או יותר לא תמיד מדוייקת באיזור הזה של אירופה. 

למי שחושב לבוא בחורף, החורף כאן לא תמיד קל ולפעמים הטמפרטורות יורדות חד אל איזור ה 20 – או 25 – מעלות למספר ימים. למי שאוהב את השלג ואת הקור זה זמן מתאים אבל בכל מקרה לא בזמן של מינוס 25...הטמפרטורה הממצעת בחורף היא סביב המינוס 8 מעלות. בליטא אין הרים ולכן אין אתרי סקי. יש אתר סקי מלאכותי ליד עיר הספא דרוסקיננקאי.

על מנת להגיב עליכם
טיפים לטייול בליטא
שאלות על ליטא
פורסם ע"י מני מוטולה בתאריך 25/09/13  (ביקר ביעד באוגוסט 2013 בחופשה קצרה) 3 תגובות   |   10 לייקים   |   598 צפיות
עקרונית ליטא היא מדינה מודרנית לכל דבר בימים אילו. ההתפתחות שעברה עליה מאז נפרדה מזרועות התמנון הקומוניסטי היא מרשימה. בשעה שכל אירופה התפתחה לאיטה במרוצת שנות התשעים אל המאה ה -21 , הרי ליטא קפצה ממדינה של שנות השישים ישירות אל המילניום. זה כמו ילד שדילג מכיתה אלף בבית ספר יסודי אל האוניברסיטה....די לראות את הציוד ...המשך קריאה
ליטא   /   חופשה קצרה   /   מידע שימושי למטייל
פורסם ע"י מני מוטולה בתאריך 19/08/13  (ביקר ביעד באוגוסט 2013 בטיול משפחתי) 2 לייקים   |   684 צפיות
למי שרוצה לבלות על שפת הים הבלטי, ליטא יכולה להציע מספר מקומות יפים ומעניינים. הים הבלטי לא מלוח כמו הים התיכון ואחרי רחצה בים הבלטי ניתן להתייבש בשמש וללבוש חזרה בגדים בלי ההרגשה המוכרת של התייבשות המלח על העור...זו גם הסיבה שאין מקלחות לאורך החופים. ההרגשה היא כמו אחרי רחצה בבריכת שחיה רק בלי הכלור בעיניים, אבל מצד ...המשך קריאה
ליטא   /   טיול משפחתי   /   מסלולי טיול
פורסם ע"י מני מוטולה בתאריך 31/05/20  (ביקר ביעד במאי 2020 בחופשה קצרה) 2 לייקים   |   1.2K צפיות
כמי שגר וחי בוילנה ועוסק בה כמדריך תיירים היה עצוב לראות את וילנה היפה שוממת כמעט לחלוטין. החיים מתחילים לשוב למסלולם לאיתם. עדיין קווי הטיסה לישראל עדיין לא עובדים אולם יתכן שבתוך חודש או חודשיים הם יפתחו. ולמרות האיסור המפורש היו באים בקבוצות ליער לאכול ולשתות בירה אני גר ליד האוניברסיטה שבדרך כלל היתה הומה אדם ...המשך קריאה
וילנה, ליטא   /   חופשה קצרה   /   מסלולי טיול
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים