ים כרמל - מתחם אירועים ואטרקציות ביער עופר | אקספלורר
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
הכתבה מאת גלית מסל פורסמה בתאריך 28/09/11 5 תגובות   |   21K צפיות

משטח עץ עם מרפסת המשקיפה על השקיעה בים, מגלשת הרים מהירה, מסלול אבובים יבש, גלישת אומגה, קירות טיפוס, פארק חבלים, סנפלינג... האם זהו פארק אטרקציות בקליפורניה? נסו קצת יותר קרוב: ים כרמל - מתחם אטרקציות וארועים ביער עופר, מרוחק כשעת נסיעה אחת מתל אביב. 


"ואביא אתכם אל-ארץ הכרמל, לאכל פריה וטובה" (ירמיהו ב', ז') 

ה- 2 בדצמבר 2010 היה היום בו עם ישראל נצמד למרקע הטלוויזיה המרצד בתמונות האש המתפשטת בפארק הכרמל. אחד מן האזורים השופעים ביותר בארצנו הקטנטונת היה נתון בסכנת הכחדה, ובנקודה זו, רבים מאיתנו הבינו יותר מתמיד עד כמה חשוב הוא אותו שטח ירוק בעל הצמחייה העשירה והעצים הלא נשירים. תהליך השיקום החל מייד לאחר האסון, וכיום נותרנו אנו עם המשימה לסייע בהחייאת ההר עם כיבודו בביקורנו, באתרים אשר נותרו בעינם- ירוקי עד.


יער עופר - "ההר הירוק כל ימות השנה..."

אחת מן הנקודות המוריקות לאורך כל ימות השנה, אשר לא התכלתה על ידי הדליקה המשתוללת, היא נקודת התצפית – מצפה עופר. המצפה שוכן ביער עופר הקרוי גם בשם יער חוף הכרמל, על מורדותיו המערביים של הר הכרמל. מדובר באזור יפהפה, שקט ושלו, גדוש במסלולים נפלאים לרוכבי אפניים ולהולכי רגל, החל ממטיילים סקרנים הפוקדים את האזור לטיול סופשבוע רגוע, וכלה במטיבי לכת אשר חוצים את האזור בין היתר בדרכם על שביל ישראל העובר בסמוך. עבור אלו מכם אשר אינם מפחדים מגבהים, מומלץ לעלות על מגדל התצפית הממוקם בלב ליבו של היער ולהשקיף על רכס הכרמל, מישור חוף הכרמל, וכמובן על הים התיכון המעניק לנוף הירקרק גוון תכל ויפהפה. 
 

ים כרמל - פארק אטרציות ביער עופר


רבים כמו המשורר יורם טהר לב, שלמרגלות הכרמל חיבר את השיר "ההר הירוק תמיד",  שואבים השראה מתמונת הנוף הפסטורלית הזו. אולם אין צורך להיות סופר, משורר או צייר בכדי ליצור יש מאין מתמונת נוף אחת – כמו שלומי פורת יזם מקרית אונו ואחרים, אשר החלו לפני כ- 13 שנים לרקום יחדיו רעיון שעתיד יהיה להקרא "ים כרמל". זהו מתחם בלב יער עופר, המכיל רשימה ארוכה של אטרקציות לכל המשפחה כמו גם מרחב אירועים מרהיב המשקיף לנוף ההרים והים. 


"ים כרמל" רוקמת עור וגידים

אם כך, מהו ים כרמל? מתחם גדוש בפעילויות לכל בני המשפחה, הורים וילדים כאחד, אשר מיקומו הנפלא משמש גם כיתרון להיותו מרחב ארועים למגזר הפרטי והעסקי. ומהו התמריץ? מלבד המימד הכלכלי הברור מאליו, על פי דברי המקימים, קיים מאחורי הפרוייקט מניע הנועד להעצים את תיירות הפנים ואת התיירות הנכנסת באזור חוף הכרמל ויד ביד עם קק"ל, להכניס בהנאה צרופה את האנשים ליער ולחוות את "אמא אדמה" מבלי להזיק לה.
 

ים כרמל - פעילויות לכל המשפחה"אני מלך העולם!"

ההגעה לים כרמל מלווה בעלייה על כביש אספלט ולאחר מכן ישנה דרך עפר באורך של כ- 400 מטרים אשר בסופה מגיעים לחניון סלול גדול, נוח ונגיש. על מנת להכנס למתחם הארועים, יש לעלות בגרם מדרגות קצר מעץ, המביא את המבקר למשטח דק עץ רחב המתפרש בסופו. משטח העץ הופך לאמפיתאטרון יפהפה (עם מקום לעד 500 איש) אשר משקיף על צלעות הכרמל הירוקות וגולש בצורתו מטה כאילו מתאים עצמו לצורתו הטופוגרפית של ההר. 

מבט מערבה יגלה לעינכם מרפסת רחבה היוצאת מן הדק, תחומה במעקה ירוק, הנראית כחרטום של ספינה גדולה. עמידה לצד המעקה הירוק "בחרטום" המרפסת, תוך מבט הסורק את נוף הים התיכון העוטף את מישור חוף הכרמל, מזכירה במעט את הסצנה המפורסמת של דיקפריו בסרט "טיטאניק". אין ספק כי תרמה לכך הפנורמה הנשקפת, בשילוב עם האוויר הצלול והשקט המופתי. העומדים על המרפסת יוכלו בנוסף להשקיף על הפעילות המתרחשת מטה במתחם האטרקציות, עם כוס קפה ביד ורגע של אתנחתא.
 

בית הקפה בים כרמל


מתחת למרפסת ממוקם בית הקפה החלבי, הוא עתיד להיפתח בכל ימות השבוע מלבד בשבתות בהן יפעלו לצרכי הקהל הרחב, קיוסק ודוכני מזון. אל מתחם המסעדה ניתן להכנס דרך האמפיתאטרון כאשר מדובר למעשה בחלל בעל שני חלקים. החלל נראה כמצפה גדול המכיל חלון זכוכית ממנו נשקף נוף הים, החוף והיער, כשבחלקו השני ניתן למצוא את אולם הכנסים. אטרקציות ואתגרים ביער

אל מתחם האטרקציות ניתן להגיע ישירות ממגרש החנייה. הכוכב העולה של המתחם הוא ללא ספק מגלשת היער. מדובר במגלשת הרים המתחילה את מסלולה במצפה, וגולשת לאורך של 700 מטרים בין עצי היער התמירים. אטרקציה שכזו אמנם כבר מוכרת לנו מצוק מנרה הסמוך לקרית שמונה, אולם חווית הגלישה בים כרמל הינה אקסטרימית יותר מזו הצפונית מאחר והגלישה בה מתבצעת על מסילה בעלת צינור אחד (בניגוד לשניים במנרה). החוויה לכשעצמה ממריצת אדרנלין ומרגשת ביותר, וניחוח היער אכן מעניק לה נופך נוסף; הילדים זוכים להתרגש מגלישה במורדות ההר בעל הנוף המרשים במהירות המגיעה עד ל- 40 קמ"ש, ואילו לאחר מכן, נהנים הם מירידת קצב פעימות הלב תוך עלייה של 300 מטרים, המאפשרת התרשמות מן הנוף שעד לפני רגע לא קיבל מספיק התייחסות. מהירות הגלישה היא בשליטת הנוהג, כך שלמעשה אין הגה אלא רק מעצורים. על המגלשה יכולים לעלות שני אנשים כך שהחוויה הופכת למשותפת.
 

רכבת ההרים בים כרמל


מסלול האבובים היבש המגיע מן האלפים האיטלקים, הוא היחיד מסוגו בארץ ומדמה גלישת אקסטרים בנהר הכוללת פיתולים וקפיצות המקפיצות את סף הריגוש. החוויה מהנה ביותר עבור הילדים וההורים, אשר יכולים להיכנס יחדיו לאבוב ולגלוש במורד המדרון האורך כ- 60 מטרים. על האבובים יכולים לעלות בגפם ילדים עם חבריהם, אשר עושים דרכם במהרה עם האבוב בידם מתחתית המסלול לתחילתו, על מנת להספיק ולעלות לסיבוב גלישה נוסף.
 

מסלול האבובים היבש בים כרמל


והיכן ממוקמות שאר האטרקציות? ובכן, המבקרים באתר יבחינו בנקל במגדל המגיע לגובה של כ- 11 מטרים, ממנו יוצא כבל אומגה באורך של כ- 100 מטרים, כמו גם מסלול גבוה של גשרי חבלים, קירות טיפוס וסנפלינג. באתר עובדים מפעילים מוסמכים הדואגים לביטחון הילדים, ההורים וכל שאר המבקרים הפוקדים את המתחם. כמו כן, מכיל האתר את כל אישורי הבטיחות הנדרשים על מנת להשתתף בפעילויות ללא דאגה.
 

קיר הטיפוס בים כרמלאז כמה עולה לנו הריגוש הזה?

על מנת לקבל את התמונה הגדולה, גלישה לבודד במורד ההר במגלשת היער עולה כ- 20 ש"ח כמו גם גלישה במשך רבע שעה במסלול האבובים היבשים. פעילות של שעה לדוגמה בקיר הטיפוס עולה כ- 50 ש"ח לאדם. שימו לב כי קבוצות ומשפחות יקבלו הנחות עם רכישת כרטיסים משפחתיים משולבים.

סיכום

ים כרמל ביער עופר מספק לנו לראשונה מתקן מסודר המרכז מבחר של אטרקציות ממריצות אדרנלין במתחם אחד. ייחודיות האתר נשענת בין היתר גם על מיקומו הנגיש, שכן נסיעה ליער לדוגמה מראשל"צ או מהקריות, לא תעלה על שעה אחת בודדת. בילוי משפחתי בים כרמל ממלא למעשה את כל היום בפעילויות משחררות מתחים כמו פעילויות האקסטרים במתחם ורכיבה על אופניים, ומותיר אתכם המבקרים מרוצים מטעימה מפולפלת מן ההר הירוק, אשר בתורה אולי אף תשלוף לפרקים את דור העתיד מן העולם הוירטואלי של האינטרנט לעולם האמיתי הניזון משמש ומים.

התקבלו 5 תגובות
ליאור קורן:  מסלול המגלשות נראה מסקרן בהחלט, מאיזה גיל ניתן לעלות עליו?
נכתב לפני 10 שנים
גלית מסל:  ילדים מגיל 3 יכולים לעלות על המסלול לבדם
נכתב לפני 10 שנים
אורי גורן בר:  היי גלית! גרתי באזור (בגבע כרמל) והייתי עולה לעיתים קרובות למגדל היערנים שם לקפה ותצפית. ידוע לך אם העלייה למעלה כרוכה בתשלום עכשיו? ד"ש!
נכתב לפני 10 שנים
גלית מסל:  היי אורי, דרך לא רעה לשתות את הקפה של הבוקר :-) העלייה למגדל לא כרוכה בתשלום, רק השימוש במתקני המתחם (אומגה קיר טיפוס...). ד"ש חזרה!
נכתב לפני 10 שנים
ענבל פורת:  המקום מהמם!!! חוויה מדהימה לכל המשפחה!!!!!!!!!!
נכתב לפני 10 שנים
על מנת להגיב עליכם
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X