אטרקציות ופעילויות בקייפטאון | אקספלורר
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
מידע על קייפטאון
מדריך למטייל
מטיילים משתפים
טיסות לקייפטאון בתי מלון השכרת רכב ביטוח נסיעות
אטרקציות בקייפטאון

אטרקציות ופעילויות בקייפטאון

הגן הבוטני הלאומי קירסטנבוש
הגן הבוטני הלאומי קירסטנבוש (Kirstenbosch National Botanical Garden): קירסטנבוש הוא שמו של גן בוטני מפורסם השוכן למרגלות מורדותיו המזרחיות של הר השולחן בקייפטאון. הגן הוא אחד מתשעה גנים בוטניים לאומיים המשתרעים על פני חמש קבילות אקולוגיות גדולות מתוך שש הקהילות האקולוגיות השונות של דרום אפריקה. כשקירסטנבוש, הגן המפורסם ביותר מבין הגנים, נוסד בשנת 1913 על מנת לשמר את צמחייתה הייחודית של המדינה, היה זה הגן הבוטני הראשון בעולם עם אתוס שכזה. יתר על כן, מה שהופך את הגן לכה מפורסם בעולם הוא שמטופחים בו רק רק צמחים מקומיים (עם חריגות קלות). בקיץ, מתקיימת בגן סדרה פופולרית של קונצרטים תחת כיפת השמים בימי ראשון בערב. 

הגן כולל חממה גדולה המציגה צמחים ממספר אזורים שונים. בחוץ, המוקד עובר לצמחים מקומיים של אזור הכף, עם אוספים מרהיבים של פרוטאות (שיחי נוי טרופיים). לקירסטנבוש פופולריות רבה בקרב התושבים והמבקרים כאחד. מספר שבילים מובילים מהגנים למעלה ההרים, ועושים בהם שימוש מטיילים ומטפסי הרים רבים. אחד מהשבילים, במעלה הגיא, נקרא "ערוץ השלד". זהו מסלול קל ופופולרי לפסגת הר השולחן. מסלול זה ידוע גם כמסלול סמאטס על שמו של ראש הממשלה ז'אן סמאטס שהלך במסלול זה באופן קבוע. במדרונות שמעל החלקים המטופחים של הגן, מסלול קווי מוביל דרך יערות לקונסטנטיה נק (מעבר נמוך דרך רכס הרי השולחן), דרומה. באותה הדרך ניתן ללכת צפונה לאורך קילומטרים רבים, שיובילו את המטיילים אל עבר מצבת הזיכרון רודוס, דרך מורדות "פסגת השטן" ומעבר. 

הר השולחן
הר השולחן (Table Mountain): פארק לאומי שממקום בסמוך לקייפטאון ובתחומו נמצא הר השולחן המפורסם (Table Mountain). ההר שמתנשא לגובה של 1,086 מטרים ושטח הפסגה שלו עולה על 3 קילומטרים, קיבל את שמו תודות לצורתו השטוחה שמזכירה שולחן גדול ורחב. בכדי להקל על המבקרים במקום, הוקם רכבל מיוחד שמגיע עד לפסגה של ההר וחוסך את הטיפוס המייגע. על הרכס ניתן למצוא מספר נקודות תצפית נוספות לרבות "פסגת השטן", "ראש האריה" ו- "גבעת הסימן". מומלץ להגיע אל פסגת ההר בשעות הבוקר המוקדמות או לקראת השקיעה בכדי לזכות בראות הטובה ביותר. בימים בהם ישנה רוח חזקה או שהשמיים מכוסים בעננים, הפארק נסגר למבקרים ולכן מומלץ לבדוק מראש לפני שמגיעים למקום. 

ווקר ביי
ווקר ביי (Walker Bay): ווקר ביי הוא מפרץ גדול הממוקם בדרום-מערב פרובינציית הכף המערבי של דרום אפריקה. זהו המפרץ הגדול הבא בין מפרץ פולס (False) ליד קייפטאון וקייפ אגולאס בדרום-מזרח. ווקר ביי מפורסם בהיותו בעל נקודות תצפית מן הטובות ביותר בעולם על לווייתנים, כשעיירה שעל חופיו, הרמנוס, הפכה לפופולרית בזכות זאת. לווייתני הדרום מבקרים במפרץ בחודשי החורף והאביב. העיירה גנסבאיGansbaai) ) שעל חופי המפרץ גם כן הפכה לידועה מאוד בזכות צלילות עם הכריש הלבן הגדול המצוי באזורה. ווקר ביי הופך גם לאזור יין מבטיח בדרום אפריקה עם אקלים קריר. התנאים באזור מאפשרים גידולים טובים של פינו נואר ושרדונה בעמק Hemel-en-Aarde.
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X