דגל דרום אפריקה

עונות לטיול בדרום אפריקה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
דרום אפריקה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

עונות מומלצות לטיול בדרום אפריקה

עונותיה של דרום אפריקה הפוכות מאלו שבישראל, אך יחד עם זאת, מזג האוויר בה מאפשר לטייל במדינה בכל ימות השנה. זוהי מדינה שמשית ויבשה יחסית, עם ממוצע של למעלה מ- 8 שעות של שמש ביום (מהגבוהים בעולם!), כשהטמפרטורות אינן גבוהות מידי כמו בשאר המדינות הממוקמות על אותו קו רוחב. רוב הגשמים נופלים בקיץ, ואילו החורף ידוע כיבש יחסית. שיא עונת התיירות נעה בין נובמבר לינואר ולכן יש לקחת בחשבון עלייה חדה מאוד במחירים ועומס באתרים ובמקומות הלינה, בעיקר באזור הכף המערבי וקייפטאון בפרט. החודשים החמים פברואר ומרץ הם חודשים מצוינים לביקור בדרום אפריקה, כשהעומס המתויר קצת פוחת והטמפרטורות נעימות.
עונות
עונת הקיץ (נובמבר - פברואר) : עונה חמה הידועה כגשומה יותר מבין עונות השנה בדרום אפריקה. הקיץ עמוס בתיירים והמחירים עולים בהתאם. מומלץ מאוד שלא להגיע לאיזור מאמצע דצמבר ועד ינואר, שכן המקומיים נמצאים בחופשות בתי הספר, וגם המוני תיירים מאירופה וצפון אמריקה פוקדים את המדינה. בזמן זה דרום אפריקה הופכת להיות צפופה ועמוסה, בעיקר ביעדי התיירות הפופולריים, עם מעט מאוד מקומות פנויים ומחירים המכפילים את עצמם. הטמפרטורות נעות בין 27 מעלות צלזיוס בקייפטאון ל- 32 מעלות צלזיוס בפארק הלאומי קרוגר, כשבאזורים קוואזולו-נטאל ומפומלנגה הטמפרטורות עשויות להגיע עד ל- 40 מעלות צלזיוס עם לחות גבוהה.

עונת הסתיו (מרץ - אפריל) : עונה זו ידועה כעונה טובה מאוד לביקור בדרום אפריקה בשל תנאי מזג האוויר, בעיקר באזור הכף המערבי ובנתיב הגנים המפורסם. כל הצבעים משתנים די בפתאומיות, והאקלים נעים מאוד במהלך ביום וקריר מעט בלילה. בכלל, עונות המעבר הן התקופות הטובות ביותר לביקור באיזור קייפטאון, והן אף אינן עמוסות בתיירים כמו בקיץ.

עונת החורף (מאי - ספטמבר) : זוהי עונה קרירה יותר ודווקא יבשה יותר, ולכן זהו זמן אידיאלי לטיול בטבע תחת כיפת השמיים. זהו גם הזמן הטוב ביותר לצפייה בבעלי חיים שמחפשים מקורות מים קבועים כמו נהרות, מאחר ומקורותיהם האחרים מתייבשים. האזורים היותר חמים בתקופה זו הם אזורי החופים, בעיקר בחופי האוקיינוס ההודי המזרחיים, והחודשים הקרים ביותר הם יולי ואוגוסט. מיולי ועד אוקטובר קיים סיכוי סביר להבחין בלוויתנים באזור הכף המערבי, הידוע כגשום בעונה זו בניגוד לשאר החלקים במדינה. הטמפרטורות נעות בין 21 מעלות צלזיוס בקייפטאון ל- 25 מעלות צלזיוס בדרבן.

עונת האביב (אוקטובר - נובמבר) : זוהי עונה נפלאה לטיול בדרום אפריקה, כשהכל פורח ומלבלב בצבעים שלא חשבתם שקיימים. אלו הם חודשים נעימים מאוד עם טמפרטורות הנעות במהלך היום בין 25 ל- 30 מעלות צלזיוס, ורוחות שהופכות את האקלים לצלול ומרענן. יחד עם זאת, האקלים באזורים קוואזולו-נטאל ומפומלנגה אינו שונה בהרבה מהחורף במהלך האביב, ולכן יש לקחת את זה בחשבון כשמטיילים ולהכין את עצמכם עם ביגוד וציוד מתאימים.
בגדים וציוד
לטיול בדרום אפריקה מומלץ לקחת בעיקר בגדים קצרים לשעות היום, בגד ים וכפכפים, אך גם מעט בגדים ארוכים לשעות הערב והלילה אז יכול להיעשות קריר. לצורך הספארי כדי מאוד להצטייד בכובע רחב שוליים ובמשקפי שמש להגנה מפני השמש ומפני האבק הרב שנמצא באוויר בזמן הנסיעה. אם אתם ישנים בקמפינג כדאי להצטייד במטליות לחות ופנס לשעות החושך, כשלטיולים רצוי שיהיו לכם נעלי הליכה נוחות. מומלץ גם להביא משקפות לצפייה בבעלי חיים מרוחקים, ועדשות עם זום בשביל לתעד אותם. יש להיוועץ עם רופא לפני הנסיעה ולקחת אתכם כדורים נגד מלריה (תלוי באילו אזורים של דרום אפריקה אתם מתכוונים לטייל). כמו כן, מצרך חשוב הוא חומר דוחה יתושים ובקבוק מים צמוד.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים