אטרקציות בבייג'ין

אטרקציות ופעילויות בבייג'ין

החומה הסינית
החומה הסינית (The Great Wall of China): כ-8,850 קילומטרים של חומה עצומה ומרשימה מתפתלים סמוך לגבולה הצפוני של סין. מדובר במבנה ארכיטקטוני מרשים ביותר, כה מרשים עד כי התפתחה אגדה אורבנית כי זהו המבנה היחיד מעשה ידי אדם, הניתן לראותו מן הירח בעין בלתי מזוינת. את החומה החל לבנות קיסרה הראשון של סין משושלת צ'ין ב- 207-221 לפנה"ס, במטרה להגן על עמו מפני נוודים ופולשים. כיום מדובר באחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר ברחבי העולם, כאשר רוב המטיילים פוגשים את החומה בבדאלינג (Badaling), כ- 70 קילומטרים צפונית מערבית מבייג'ין. אל תשכחו להצטייד במצלמה טרם ההגעה מאחר והנופים מן החומה שווים כל צילום חובבני ומקצועי כאחד. 

העיר האסורה
העיר האסורה (Forbidden City): העיר האסורה הייתה ארמונם של קיסרי סין החל משושלת מינג ועד תום שושלת צ'ינג. העיר ממוקמת במרכז בייג'ין ומשכנת כעת גם את מוזאון הארמון. במשך למעלה מ-500 שנים היוותה העיר האסורה מקום משכן לקיסרים ובני משק ביתם, כמו גם מרכז טקסי ופוליטי של הממשלה הסינית. עד היום, העיר האסורה אשר הוכרזה בשנת 1987 כאתר מורשת עולמית והייתה סגורה לעולם במשך 500 שנים, עודנה שופעת בהוד והדר עם כ-720,000 מ"ר של חצרות, ביתנים, אולמות, גני פרחים, וקרוב ל-10,000 חדרים. חלק מן המבנים המקוריים נותרו בעינם מתקופת שושלות מינג עד צ'ינג. הקיסר האחרון Puyi (הידוע גם בזכות הסרט "הקיסר האחרון") עזב את את הקומפלקס בשנת 1925. נהוג לחלק את האתר לשני חלקים - היחידה הצפונית (החצר הפנימית) הייתה מקום מגוריהם של הקיסר ובני משפחתו המלכותית, ואילו היחידה הדרומית (החצר החיצונית) שימשה לצרכים טקסיים. 

כיכר טיאננמן
כיכר טיאננמן (Tiananmen Square): כיכר טיאננמן היא כיכר גדולה במרכז בייג'ין, הקרויה על שם שער טיאננמן (שער השלום השמימי) הממוקם בצפונה ומהווה חוצץ בינה לבין העיר האסורה. הכיכר נחשבת לכיכר השלישית בגודלה בעולם עם שטח המתפרש על גבי 440,000 מ"ר. לכיכר משמעות תרבותית חשובה ביותר שכן שימשה היא כאתר למספר אירועים חשובים בהיסטוריה הסינית, כדוגמת הכרזתו של מאו צה דונג על הרפובליקה העממית הסינית בשנת 1949. יחד עם זאת, רבים זוכרים את הכיכר בשל הדיכוי האלים של מחאת הסטודנטים הפרו-דמוקרטיים על ידי השלטון הצבאי הסיני, בו מאות ואפילו אלפי סטודנטים ומוחים נהרגו. ניתן לבקר במונומנטים רבים בכיכר כדוגמת המאוזולאום - מבנה הקבורה המפואר של מאו צה דונג. מלבד מבנים היסטוריים רבים המהווים מוקד תיירות פופולרי, משמשת הכיכר כמקום בילוי ומפגש של מקומיים ומבקרים רבים. 

מקדש השמיים
מקדש השמיים (Temple of Heaven): מקדש השמיים נבנה על ידי אותו קיסר שבנה את העיר האבודה. מטרתו של המקדש היא להוות במה לטקסים אלמותיים שבוצעו על ידי הקיסר עצמו. בימים ההם האמינו שגן העדן עגול ואילו כדור הארץ מרובע ולכן המבנה בנוי בצורה עגולה אבל היסודות שלו מרובעים. המבנים במקום מעוטרים בסמלים וצורות כשהמוטיב החוזר בהם הוא המספר 9 שמייצג את כל חלקי הממלכה והשמיים. במקום יש "אבני הד" שאם תעמדו לידם תוכלו לשמוע את הקול שלכם חוזר על עצמו בקול מתהדהד. 

קברי שושלת מינג
קברי שושלת מינג (Ming Dynasty Tombs): קברי שושלת מינג הם נקרופוליס הממוקם בעמק, כ- 42 קילומטרים צפונית למרכז בייג'ינג בירת סין. באתר קבורים שלושה עשר מתוך שישה עשר הקיסרים של שושלת מינג, עשרים ושלוש נשותיהם, פילגש בכירה אחת ותריסר פילגשים קיסריות שהועלו כקורבן. האתר, הממוקם על המדרון הדרומי של הר טיאנשואו (במקור הר הואנגטו), נבחר בקפידה בהתאם לעקרונות הפנג שווי על ידי קיסר השלישי של שושלת מינג יונג־לה (1402-1424), שהעביר את בירת הקיסרות מנאנג'ינג לבייג'ינג. לזכותו של יונג לה נזקפים תכנון העיר העתיקה של בייג'ינג כמו גם כמה מנקודות הציון והמונומנטים בעיר כדוגמת העיר האסורה ומקדש השמים 

החל מן הקיסר יונג־לה, 13 קיסרי שושלת מינג נקברו באזור זה. בתקופת שושלת מינג היו הקברים מחוץ לתחום עבור פשוטי העם. נכון להיום, קברי שושלת מינג הוכרזו כאתר מורשת עולמית של ארגון אונסק"ו באוגוסט 2003. הם נוספו לצד קברי קיסרי סין נוספים לאתר מורשת הקרוי קברים קיסריים של שושלות מינג וצ'ינג. 

שוק הלילה דונג-הואה-מן
שוק הלילה דונג-הואה-מן (Donghuamen Night Market): שוק הלילה דונג-הואה-מן הנו שוק אוכל לילי מרהיב הממוקם בקצהו הצפוני של רחוב Wangfujing בבייג'ין. אחד ממוקדי העניין המרתקים עבור מטיילים רבים הפוקדים את השוק, הוא מגוון המאכלים הסיניים יוצאי הדופן המוצעים בו למכירה - מרקים של חלקים פנימיים, צרצרים מטוגנים, מרבי רגליים ולטאות משופדים על מקל ועוד מבחר של חרקים ובעלי חיים במגוון אופני הכנה. כמו כן, מציע השוק מאכלים סיניים פופולריים יותר בקרב תרבות המערב כמו אגרול, כופתאות ופירות ממותקים.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X