אטרקציות בבנגקוק

אטרקציות ופעילויות בבנגקוק

Ananta Samakhom Throne Hall
Ananta Samakhom Throne Hall: אולם הכס Ananta Samakhom הוא אולם קבלת פנים לשעבר בתוך ארמון דוסיט בבנגקוק שבתאילנד. כיום משמש הוא כמוזיאון, ומעת לעת גם כאתר לאירועים מדיניים מסוימים. אולם הכס הוא מבנה בן 2 קומות עם כיפה גדולה (בגובה 49.5 מטרים) במרכזו, מוקף בשש כיפות קטנות יותר. הכיפות והקירות מכוסים בציורים של פרופסור גלילאו צ'יני וקרלו ריגולי, המתארים את ההיסטוריה של שושלת צ'אקרי, משלטונה הראשון ועד לשישי. 

אם.בי.קיי סנטר
אם.בי.קיי סנטר (MBK Center): למרכז הקניות העצום MBK, המהווה אטרקציה בפני עצמה בין אם הנכם חובבי קניות או לאו, כדאי שתרכשו מצפן בכדי לא ללכת לאיבוד. מדובר במבנה רב קומות, אחד מן הקניונים האגדיים של בנגקוק, עם 8 קומות עמוסות בכ- 2,000 חנויות של כל דבר העולה על דעתכם. אם נותר לכם מעט זמן, עלו לקומות העליונות וצפו בסרט באחד מאולמות הקולנוע המרשימים של הקניון. 

ארמון המלך
ארמון המלך (The Grand Palace): מתחם ארמון המלוכה מתפרש על שטח של 218,400 מ"ר, ומוקף בחומות אשר נבנו בשנת 1782, שאורכן מגיע ל- 1,900 מטרים. בתוך אותן ארבע חומות ממוקמים משרדי ממשלה, בית תפילה מלכותי, ומגוריה הרשמיים של משפחת המלוכה. ארמון המלך הוא למעשה אחד מן האתרים הפופולריים ביותר בבנגקוק, המופיע בכל רשימות ה"חובה לבקר" של המטיילים. 

ארמון וימאנמק
ארמון וימאנמק (Vimanmek Mansion): ארמון וימאנמק הנו המבנה הגדול ביותר בעולם הבנוי כולו מטיק זהב (סוג של עץ). במוזיאונים החולקים כבוד למלך ראמה המנוח, תוכלו להתרשם מריהוט עתיק, מכלי זכוכית, חרסינות, תצלומים עתיקים, ועוד מגוון של פריטים אותנטיים ויפהפים. מבין המוזיאונים במתחם הארמון, יהיה זה ה- Abhisek Dusit Hall המרשים ביותר בזכות אוסף של יצירות מלאכת יד. אם ברצונכם לצפות בריקוד תאילנדי מסורתי, אתם מוזמנים להגיע בכל יום בשעות 10:30 ו- 14:00. 

ביתו של ג
ביתו של ג'ים תומפסון (Jim Thompson's House): ביתו של ג'ים תומפסון הוא מוזיאון וביתו של יזם אמריקאי אשר יסד חברת משי תאילנדית ידועה הקרויה על שמו. הישגו של תומפסון במהלך 25 שנות שהותו בממלכה התאילנדית, הקנו לו מעמד גבוה ומוכר כ"אמריקאי האגדי של תאילנד". סיפור הצלחתו ידוע ביותר שכן תרם הוא רבות לתעשיית המשי של הממלכה. בשנת 1967 נסע תומפסון עם חבריו לנופש במלזיה, נכנס לג'ונגל ומעולם לא שב. בנקודה זו החלה אגדתו של האיש לתפוס תאוצה, וביתו הפך למוקד תיירות פופולרי ביותר. 

המוזיאון הלאומי של בנגקוק
המוזיאון הלאומי של בנגקוק (Bangkok National Museum): המוזיאון הלאומי של בנגקוק נפתח במקור על ידי המלך ראמה ה- V, על מנת להציג את שלל העתיקות והמתנות אשר אביו העניק לו. כיום מכיל המוזיאון שלושה אזורים הפורשים בפני המבקרים את ההיסטוריה התאילנדית על שלל רבדיה. ניתן לקבל סיורים מודרכים באנגלית ללא תשלום נוסף, האורכים כשעתיים, ומתחילים בשעה 09:30 בימים רביעי וחמישי. 

המקדשים של איותיה
המקדשים של איותיה (The Temples of Ayutthaya): איותיה הממוקמת כ- 85 ק"מ צפונית לבנגקוק, הייתה בירת תאילנד בין השנים 1350-1767. כיום, הבירה העתיקה אשר הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, מכילה הריסות היסטוריות ועשרות מקדשים מרשימים כמו גם פסלי בודהה. 

השוק הצף
השוק הצף (The Floating Market): תאילנד מלאה באינספור שווקים צפים, עם סחורות צבעוניות כמו ירקות ופירות טריים, השטות על סירות קנו לאורך תעלות בעוד הסוחרים מנסים למכור את סחורתם למשוטטים על הגדה. למרות ריבוי השווקים, אחד מן השווקים הצפים הידועים ביותר, המהווה אתר תיירות בפני עצמו, הנו השוק הצף הנקרא בעגה המקומית - Damnoen Saduak. השוק ממוקם כ- 105 ק"מ דרומית מערבית לבנגקוק, כשעה וחצי עד שעתיים של נסיעה. זהו מקום נפלא לחזות בדרכי הסחר המסורתיות, ולהתאמן על כישורי המיקוח. מומלץ להגיע אל השוק בשעות הבוקר המוקדמות, לפני שהמקום מתמלא באנשים ועולה החום של הצהריים. 

חוות הנחשים
חוות הנחשים (Snake Farm): חוות הנחשים ב- Queen Saowapha Memorial Institute (לשעבר מכון פסטר), הוקמה על מנת להפיק תרופה נוגדת-ארס לקרבנות אשר הוכשו על ידי נחשים. מידי יום חולבים את הארס של נחשים רבים בחוה, ביניהם מספר זנים של נחש הקוברה, על מנת ליצור תרופה נוגדת רעל. ניתן לחזות בפעולת חליבת הנחשים בשעות 11:00 ו- 14:30 במשך השבוע, ובשעה 11:00 בסופ"ש. במכון תוכלו לקבל אינפורמציה מרתקת בכל הנוגע לתורת הזוחלים והרעלים. 

מוזיאון הסירות המלכותיות
מוזיאון הסירות המלכותיות (National Museum of Royal Barges): במוזיאון הסירות המלכותיות, ניתן להתרשם משמונה סירות מלכותיות יפהפיות, הנשמרות בקפידה לאירועים מיוחדים כמו תהלוכת הסירות המלכותיות. הסירות כולן גולפו מחתיכות עצומות של עץ הטיק, עם דמויות מיתיות בחרטומיהן, ציפוי של זהב וחתיכות קטנות ונוצצות של זכוכית. 

מונומנט הדמוקרטיה
מונומנט הדמוקרטיה (Democracy Monument): מונומנט הדמוקרטיה היא אנדרטה ציבורית במרכז בנגקוק, בירת תאילנד. היא ממוקמת במעגל תנועה בכביש הרחב ראצ'אדאמנואן קלאנג (Ratchadamnoen Klang), בצומת של רחוב דינסו (Dinso Road). האנדרטה היא בערך באמצע הדרך בין סאנאם לואנג, המשרפה המלכותית לשעבר מול Wat Phra Kaew, ובית המקדש של הר הזהב (Phu Kao Thong). 

האנדרטה הוזמנה בשנת 1939 בכדי להנציח את המהפיכה הסיאמית של שנת 1932 (המכונה גם מהפיכת 1932) שהביאה להקמתה של מונרכיה חוקתית במה שהייתה אז ממלכת סיאם, על ידי שליטה הצבאי, הפילדמרשל Plaek Pibulsonggram (המכונה לעתים "פור", או "פיבון"). פיבון ראה באנדרטה כמרכזה של מה שהוא חזה כבנגקוק חדשה ומערבית, מה שהופך את רחוב (Thanon) ראצ'אדאמנואן לשאנז-אליזה ואת אנדרטת הדמוקרטיה לשער הנצחון". 

מקדש הבודהה המוזהב
מקדש הבודהה המוזהב (Temple of the Golden Buddha): המקדש הממוקם בקצהו של אזור הצ'יינה טאון, מאכלס את פסל הזהב של הבודהה היושב הגדול ביותר בעולם. הפסל מגיע לגובה של כ- 5 מטרים, שוקל כ- 5.5 טון, ומורכב מכ- 83% זהב טהור. על פי ההערכות, הפסל נוצר במאה ה- 13, ובאיזשהו שלב צופה בטיח על מנת להסתיר את היותו יציקה של זהב טהור מפני גנבים ובוזזים. רק בשנת 1955, כאשר העבירו את הפסל אל משכנו הנוכחי, נקרעו החבלים, נפל הפסל, וחלק מן הטיח רוסק. כך התגלה לו הבודהה המוזהב. כיום, המבנה בו שוכן הפסל הנו בעל שלוש קומות, כאשר הקומה השלישית היא למעשה מוזיאון החושף את ההיסטוריה של הבודהה המוזהב. 

מקדש הבודהה השוכב - וואט פו
מקדש הבודהה השוכב - וואט פו (The Temple of the Reclining Buddha): מקדש הבודהה השוכב הנקרא גם בשם וואט פו, הנו המקדש העתיק והגדול ביותר בבנגקוק. קומפלקס המקדש מורכב משני מתחמים המופרדים על ידי ה- Sanamchai Road, דרך החוצה את המתחמים ממזרח למערב ובכך יוצרת מתחם צפוני ומתחם דרומי. בוואט פו ממוקמת דמותו המפורסמת של הבודהה השוכב, באורך של 46 מטרים, גובה של 15 מטרים, וציפוי זהב בוהק - פסל הבודהה השוכב הגדול ביותר בתאילנד. 

מקדש השיש
מקדש השיש (Marble Temple): המקדש הקרוי על שם השיש הלבן והבוהק ממנו נבנה, הנו אחד מן המקדשים היפים ביותר בבנגקוק, ואתר תיירות פופולרי מאוד. המקדש נבנה בשנת 1899 על ידי אחיו למחצה של המלך ראמה ה- V - הנסיך נראי, ומכיל הוא את שיש הקרארה המיובא הישר מאיטליה. עיצובו של המקדש מושפע מן הסגנון האירופאי, כדוגמת חלונות הויטרז', עם אלמנטים ארכיטקטוניים תאילנדים מסורתיים. 

סיאם אושן וורלד
סיאם אושן וורלד (Siam Ocean World): סיאם אושן וורלד הוא למעשה האקווריום הגדול ביותר בדרום מזרח אסיה, עם חלל תצוגה של כ- 10,000 מ"ר, ולמעלה מ- 4 מיליון ליטרים של מים. האקווריום התת-קרקעי, הממוקם 2 קומות מתחת למרכז הקניות הנוצץ "סיאם פראגון", מציג למעלה מ- 30,000 יצורים מכל חלקי העולם. מטרת המבנה המרשים הזה היא לא רק לבדר את המבקרים, אלא גם לספק מידע חינוכי שיתרום להבנת העולם המימי. 

פארק לומפיני
פארק לומפיני (Lumpini Park): פארק לומפיני, הקרוי על שם מקום היוולדו של בודהה בנפאל, הנו אחד מן הפארקים העתיקים והגדולים ביותר של בנגקוק. הוא מעניק למקומיים ולמבקרים הזדמנות לצאת מרעש העיר הסואנת, לאוויר צח, נופים ירוקים, ומעט שלווה. הפארק מהווה מרכז לפעילויות תחת השמש כמו פיקניק, ריצה, התעמלות, אירובי, טאי-צ'י ועוד מגוון של בילויים כמו קונצרטים באוויר הפתוח. 

פטפונג
פטפונג (Patpong): פטפונג הנו אחד מן האזורים המפורסמים ביותר בבנגקוק, בשל מבחר מועדוני חשפנות, מופעי סקס, מספר גבוה של ליידי-בויז, ושוק לילה עבור אלו שהברים עם אורות הנאון האדומים אינם מעניינים אותם. השוק מוצף בחיקויים של מגוון סחורות כמו שעונים, ומותגי אופנה, כמו גם בתיירים סקרנים, ומקומיים הלהוטים למכור את זיופם או להזמינכם אל תוך אחד מן הברים המפוקפקים. ואם במפוקפקים עסקינן - היזהרו מכייסים שכן פטפונג העמוסה במטיילים שורצת גם בגנבים. 

צ
צ'יינה טאון בנגקוק (Chinatown Bangkok): אזור הצ'יינה טאון מהווה אטרקציה תיירותית פופולרית לאוהבי הקניות וחובבי התרבות הקולינרית. הרחוב האורך כקילומטר אחד מכיל אינספור דוכנים של מזון ומזכרות, מסעדות, בתי מרקחת סיניים, חנויות לזהב, וקהל עצום של אנשים. 

רחוב הקוואסן
רחוב הקוואסן (Khao San Road): רחוב הקוואסן כונה בחכמה בספר "החוף" כ"מרכזם האוניברסלי של התרמילאים". הרחוב האורך כקילומטר אחד בלבד, מכיל אינספור גסטהאוסים, מלונות, בתי קפה עם אינטרנט, ברים ומועדונים, סוכנויות של נסיעות, מסעדות, חנויות ספרים, ומגוון עצום של דוכני בגדים ומזכרות. קצבו הבלתי פוסק של הרחוב ורבגוניותו, מצדיקים את היותו אחד ממוקדי התיירות הפופולריים ביותר בבנגקוק. 

שוק סוף השבוע צ
שוק סוף השבוע צ'אטוצ'אק (Chatuchak Weekend Market): שוק סוף השבוע צ'אטוצ'אק הנו אחד משווקי סוף השבוע הגדולים בעולם, והפופולרי ביותר בבנגקוק בקרב מטיילים ומקומיים כאחד. השוק מחולק ל-27 אזורים המכילים למעלה מ- 15,000 דוכנים המוכרים את כל הטוב אשר מציעה תאילנד. השוק מארח למעלה מ- 200,000 מבקרים מידי יום בסוף השבוע, המגיעים להתמקח על מזכרות, רהיטים, פרחים, חיות מחמד, משי ועל עוד מגוון של סחורות. למרות שמו של השוק, צ'אטוצ'אק פתוח לקהל הרחב בכל ימות השבוע, כאשר ימי שישי פתוחים לקהל הסיטונאים, ובימים רביעי וחמישי מתקיימות מכירות של צמחים ופרחים. על מנת שתוכלו ליהנות מחוויית הקניות בשוק העמוס, זכרו כי חם ולח מאוד, ולכן לבשו בגדים קלילים, נעלו נעליים נוחות, קחו עמכם תיק גב נוח לשים בו את כל הרכישות החדשות, דאגו להצטייד בבקבוק מים ובמזומן (אין במקום כספומט סמוך), וכמובן -היזהרו מפני כייסים. 

שייט על נהר הצ
שייט על נהר הצ'או פריה (Cruising the Chao Phraya): נהר הצ'או פריה הגדול, חוצה את בנגקוק מצפון לדרום ומאפשר התניידות קלה יותר באמצעות שייט, אל מול פקקי התנועה בכבישיה העמוסים. סירות האוטובוסים מאפשרות הצצה אחרת על העיר הגדושה בחיים הפעילים, ומספקות נקודת מבט מעניינת על מבניה ומקדשיה. ניתן גם לעלות על שייט מאורגן עם ארוחות ערב מפנקות ואפילו הופעות חיות, במחירים שווים לכל כיס. 

תצפית ממגדל באיוק
תצפית ממגדל באיוק (Baiyoke Tower Observation Deck): חווית הביקור במגדל באיוק 2 הנה חוויה מומלצת ביותר, בעיקר עבור כל אלו אשר אינם מפחדים מגבהים. מדובר במגדל הגבוה ביותר בתאילנד, ובמלון הגבוה ביותר בעולם כולו. אי שם בקומה ה- 77, ישנה נקודת תצפית המשקיפה על העיר בנגקוק הסואנת. בעלי התעוזה יכולים לעלות על עוד 3 מעליות, או לחילופין לטפס במעלה גרם של 2,600 מדרגות עד לקומה ה- 84 לתצפית הנשקפת מן הגג. מומלץ להגיע בין השעות 17:00-18:30 על מנת לחזות בשקיעה ובבנגקוק המוארת בלילה.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X