הגעה, עזיבה והתניידות באוסטריה | אקספלורר
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
מידע על אוסטריה
מדריך למטייל
מטיילים משתפים
טיסות לאוסטריה בתי מלון השכרת רכב ביטוח נסיעות
הגעה, עזיבה והתניידות באוסטריה

הגעה, עזיבה והתניידות באוסטריה

הגעה ועזיבה

טיסות: מרבית המטיילים מישראל נוחתים בנמל התעופה הבינלאומי של וינה "שווכאט" (Schwechat), המקושר כמעט לכל נמלי התעופה הבינלאומיים הגדולים בעולם. נמלי תעופה בילאומיים נוספים באוסטריה כוללים את גראץ, קלגנפורט, לינץ, אינסברוק וזלצבורג, כשבשניים האחרונים נוחתים המבקרים באזורי הסקי הפופולריים. טיסות לאוסטריה ממריאות בכל שבוע מנתב"ג, ואורכות כ- 3.5 שעות, כשאת הטיסות הסדירות מפעילות בעיקר חברות התעופה אל-על, ואוסטריאן איירליינס (חברת התעופה הגדולה באוסטריה). טיסות שכר (צ'ארטר) ניתן לאתר בשפע ויתרונן כמובן טמון במחיר (אחת מהחברות הפופולריות ביותר שמפעילה טיסות שכר לאוסטריה נקראת "ניקי"), אבל בטיסות אלו עלולים לצוץ עיכובים רבים. גם חברות תעופה אחרות מפעילות טיסות סדירות לאוסטריה, כשההגעה אליה כוללת עצירת ביניים באחת מערי אירופה והן נחשבות לטיסות זולות יותר. 

עלות כרטיס טיסה לאוסטריה נעה בין 250-500 דולרים כאשר אחד הגורמים המשפיעים ביותר על העלות הוא העונה. המחירים הגבוהים ביותר הם בחודשי הקיץ (בעיקר יולי-אוגוסט) וגם בעונות הסקי העמוסות (באזור חג המולד ובפברואר). הגעה באמצעות טיסה מיעדי אירופה שונים עשויה להיות אלטרנטיבה זולה יותר (בהתאם ליעד המקור ולעונה), כשכרטיס טיסה עשוי לעלות כ- 30 אירו. 

שייט: דרך פחות פופולרית להגיע אל אוסטריה היא באמצעות שייט על הדנובה מגרמניה. נהר הדנובה הנובע ביער השחור שבגרמניה, עובר דרך הערים לינץ ווינה ומסתיים בים השחור. אם אתם אוהבים טיולים מאורגנים, ישנם קרוזים השטים במשך כשבועיים מאמסטרדם לוינה, שעוצרים ביעדים פופולריים בדרך. 

תחבורה יבשתית: קיימות באירופה דרכים רבות להגיע מיעד אחד למשנהו באמצעות היבשה. ישנם מסלולים מאורגנים, מסודרים, ויעילים להפליא של אוטובוסים ורכבות, וכמובן ניתן גם לשכור רכב ולעבור את הגבול באופן עצמאי (רק יש לשים לב לבדוק את תנאי מעבר הגבול השונים בהתאם ליעדים הרלוונטיים). אחד מן הארגונים הגדולים ביותר באירופה המפעיל כ- 500 קווי אוטובוסים בינלאומים העוברים דרך למעלה מ- 25 מדינות, הוא היורוליינס (Eurolines). למרות שלעתים ניתן להשיג כרטיסי טיסה פנים אירופים במחירים אטרקטיביים, נסיעה באוטובוס עשויה להיות פתרון נפלא לבעלי תקציב נמוך כמו גם עבור אלו שצריכים לנסוע בדקה ה- 90. קחו בחשבון שהמחירים אמנם זולים יותר מטיסות, אבל הנסיעה באוטובוסים לא תמיד נוחה. 

מערכת הרכבות המחברת בין הערים האירופיות השונות נקראת יורוסיטי (ובקיצור: EC), כאשר לעומת מערכת האוטובוסים, הנסיעה ברכבת היא למעשה מהירה יותר ואף היא מגיעה למספר לא מצומצם של יעדים. מיקומה המרכזי של אוסטריה מהווה יתרון גדול מאחר וניתן להגיע אליה מכל היעדים המרכזיים באירופה. ללוח זמני הרכבות יחד עם זאת, מדובר בנסיעה בעלויות גבוהות יותר ויש לזכור שבעונה החמה כדאי להזמין מקומות מבעוד מועד.


תחבורה בתוך המדינה

רכבות: תשתית הרכבות באוסטריה מפותחת ביותר ויעילה באופן יוצא מן הכלל, לכן אין זה מפתיע שמדובר באחד מאמצעי ההתניידות הנוחים במדינה. מפעילת הרכבות העיקרית באוסטריה היא Bundesbahn (OBB), והיא מכסה כמעט את כל חלקיה, גם את המרוחקים ביותר. בכל התחנות הגדולות תוכלו לקבל מידע באנגלית על מגוון סוגי הכרטיסים והעלויות, שירות שמירת חפצים, ואף בחלקן תמצאו "צ'יינג'ים" להמרת כסף. הרכבות המסומנות באופן הבא - EuroCity (EC), InterCity (IC), ו- InterCityExpress (ICE) עוצרות בתחנות גדולות בלבד, והן נחשבות למהירות ויעילות. רכבות ה- EuroNight (EN) הן רכבות בינלאומיות עם קרונות המיועדים לשינה לנסיעות במהלך הלילה. כל הרכבות הללו מציעות כרטיסים הן למחלקה ראשונה והן למחלקה שנייה. הרכבות אשר אינן מסומנות באותיות, הן הרכבות האיטיות יותר העוצרות כמעט בכל התחנות. 

כרטיסים ניתן לרכוש באינטרנט באתר של OBB (לא לשכוח להדפיס את הואוצ'ר), או בתחנות עצמן. עלות הכרטיסים תלויה אך ורק במרחק אותו אתם עוברים ומחירן הבסיסי די יקר, אך באוסטריה מוצעות הנחות רבות שמוזילות את העלויות עבור אלו שמתכננים לשלב מספר יעדים. העלויות הבסיסיות עבור נסיעה של 10 ק"מ נעות סביב ה- 2€ במחלקה השנייה ו- 7€ במחלקה הראשונה. נסיעות ארוכות יותר של 100 ק"מ מגיעות לעלות של כ- 16€ במחלקה השנייה וכ- 28€ במחלקה הראשונה. מפעילה נוספת של רכבות - WestBahn - היא מפעילה חדשה יחסית, והיא מאוד נוחה עבור הנוסעים בין הערים וינה וזלצבורג. 

אוטובוסים: נסיעות בין עירוניות ועירוניות פופולריות יותר באמצעות רכבות מאשר אוטובוסים, מאחר ומערכת הרכבות האוסטרית מפותחת ויעילה יותר ממערכת קווי האוטובוס. יחד עם זאת, רשת קווי האוטובוסים של Postbus היא אלטרנטיבה טובה לרכבות עבור אלו שרוצים להגיע ליעדים קצת פחות מרכזיים, ולנסיעות שאינן ארוכות. בנוסף, חברת WestBus (של WestBahn) מפעילה מספר קווים לכמה יעדים עיקריים במדינה ומחוצה לה. את הכרטיסים יש לקנות מראש באתר האינטרנט של החברה (WestBus), כשעלות כרטיס מוינה לקלגנפורט למשל, מגיעה לכ- 22€. חברת 

תחבורה מקומית: בתוך הערים, קיימות צורות רבות יעילות, בטוחות ונוחות של תחבורה ציבורית המרושתת היטב, בין אם רכבות מקומיות, אוטובוסים או חשמליות, כך שלרוב אין צורך להתנייד בערים באמצעות רכב שכור או במונית. הערים והיישובים הקטנים יותר מקושרים על ידי רשת האוטובוסים של Bundesbus, ובתוך הערים קווי האוטובוסים מספקים מענה יעיל ופשוט לכל. בחלק מן הערים הגדולות ניתן גם להתנייד באמצעות חשמליות, כשברובן ניתן לשלב באותו הכרטיס נסיעה בחשמלית ובאוטובוס. 

החברה המפעילה את רשת התחבורה הציבורית בוינה נקראת Wiener Linien והיא מפעילה אוטובוסים, חשמליות ורכבת תחתית (וינה היא העיר היחידה באוסטריה עם מטרו). התחבורה הציבורית בעיר יעילה להפליא, ומוצעים גם מגוון של כרטיסים (כמו ה- Vienna Card), המספקים נסיעה מוזלת ואפילו הנחות למספר מוזיאונים מרכזיים. שעות התחבורה הציבורית באוסטריה נוחות ביותר, מהבוקר מוקדם (בין 5-6 בבוקר) ועד חצות. במקומות פחות מרכזיים, התחבורה אינה פועלת עד חצות והתדירות נמוכה יותר בסופי שבוע. בוינה לעומת זאת, קיימים קווי אוטובוסים המופעלים גם בלילה, ואילו המטרו פועל בכל ימות השבוע.

רכב שכור: בזכות תשתית כבישים מצויינת ושילוט טוב בכל פינה, ההתניידות באמצעות רכב שכור באוסטריה היא כיפית ונוחה, ולכן זה לא מפתיע נסיעה עצמאית עם רכב הפכה לדרך פופולרית להכיר את המדינה. חברות להשכרת רכבים קיימות בשפע ומומלץ לבצע השוואת מחירים טרם ההגעה לאוסטריה. קחו בחשבון שהחברות הבינלאומיות המוכרות, גובות מחירים גבוהים יותר מהמקומיות. בערים הגדולות קיימת מצוקת חנייה גבוהה מאוד לפיכך, מומלץ לוותר על רכב שכור בעת השהות בהן ולהשען על התחבורה הציבורית היעילה גם ככה. טווח מחירי ההשכרה ליום נע בין 65-80€, ויש לזכור שגם על הכבישים המהירים עליכם לשלם על מדבקה מיוחדת שיש להצמיד על הרכב, העולה כ- 8€ לעשרה ימים. את המדבקה ניתן לקנות בכל תחנת דלק וגם לרכוש דרך חברות ההשכרה עצמן. לא לשכוח לקחת אתכם שרשראות לנסיעה בשלג אם אתם שוכרים רכב בחורף.

טיסות: טיסות פנימיות באוסטריה לרוב לא מהוות אמצעי תחבורה פופולרי בקרב מטיילים, בעיקר בשל גודלה ובזכות מערכת הרכבות היעילה ביותר, המגיעה לכל יעדיה של המדינה בעלויות נמוכות מכרטיס טיסה. חברת התעופה הידועה ביותר המפעילה טיסות פנימיות במדינה היא Tyrolean Airways, שמחברת בין יעדים שונים באוסטריה ביניהם וינה, לינץ, זלצבורג, אינסברוק, גראץ וקלגנפורט. עלות כרטיס טיסה לכיוון אחד מוינה לזלצבורג למשל, נעה סביב ה- 180€.

אופניים: דיווש על אופניים הוא אמצעי התניידות פופולרי ביותר באוסטריה, ואפילו ניתן למצוא מסלולים מיוחדים לרוכבים בערים ומחוצה להן. אחד מהמסלולים הידועים ביותר הוא מסלול האופניים שלצד הדנובה, שמספק נופים יפהפיים ומקומות נעימים לעצור בהם, אך ישנם מסלולים נוספים בסמוך לנהרות ואגמים, שמספקים מחזות מקסימים למדוושים. כמעט בכל הערים והעיירות באוסטריה בהן נהוג להתנייד באופניים, תוכלו למצוא מספר חנויות להשכרת אופניים וציוד נלווה. מחירי ההשכרה משתנים מעיירה לעיירה אך צפו לשלם כ- 10€ ליום השכרה.

שייט: שייט הוא לא אמצעי התחבורה היעיל והנוח ביותר באוסטריה, אבל הוא כן מספק נופים יפים וחוויה תיירותית נעימה בפני עצמה. לאורך הדנובה אם כך, תמצאו סירות רבות שישיטו אתכם מוינה ליעדים שונים באוסטריה (וגם מחוצה לה בהונגריה למשל), וגם בחלק מן האגמים הגדולים במדינה ישנם שירותי שייט. 

נסיעות בטרמפים: בקרב "מרימי האגודל", אוסטריה נחשבת למדינה נוחה ביותר גם בנושא הטרמפים. מומלץ כמובן לנסות ולהשיג טרמפ בתחנות השירות השונות על הכבישים המהירים, אך אל תשכחו כי אל מול היתרון הטמון באפס עלויות, זה לא תמיד בטוח לקחת טרמפ מאדם זר, ולעתים תיאלצו להמתין זמן ממושך עד שיגיע עובר אורח נדיב.

רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X