טיסות
מלונות
המציאון - לטוס בזול
עוד שירותים
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
מידע על גאורגיה
מדריך למטייל
מטיילים משתפים
טיסות לגאורגיה בתי מלון השכרת רכב ביטוח נסיעות

עונות מומלצות לטיול בגאורגיה

גאורגיה היא אמנם מדינה הררית קטנה, אך האקלים שלה מגוון מאוד. הרי הסוראמי מחלקים אותה לשני אזורי אקלים עיקריים - המזרחי והמערבי. במרבית האזור המערבי שורר אקלים סובטרופי לח, עם חורף קר, קיץ חם ולח, וגשמים לאורך כל עונות השנה (ירידת הגשמים עשויה להיות כבדה במיוחד במהלך הסתיו). במזרח גאורגיה, כמות המשקעים השנתית נמוכה בהרבה ממערבה, והעונות הרטובות ביותר הן בדרך כלל האביב והסתיו (חודשי החורף והקיץ נוטים להיות היבשים יותר). הקיץ חם והחורפים קרים יחסית. חשוב להיערך לכך שהאקלים משתנה בהתאם לגובה - ככל שעולים בגובה, כך יותר קר. לעתים, אזורים השוכנים בגובה של למעלה מ- 2,000 מטרים מעל לפני הים, עשויים להיות קפואים ומושלגים גם בחודשי הקיץ. החודשים המומלצים ביותר לביקור בגאורגיה הם יוני-יולי וספטמבר-אוקטובר, כאשר החום נסבל וניתן ליהנות מטיול נעים על ההרים. 
 

עונות

קיץ  עונת הקיץ נעה בין החודשים יוני לאוגוסט. העונה מאופיינת לרוב במזג אוויר חם ויבש, עם טמפרטורה ממוצעת של בין 20-24 מעלות צלזיוס. שימו לב שבחודשים הללו יש לצפות לעומס רב באתרי הנופש שבעיירות החוף, בעיקר של גאורגים המגיעים ליהנות מחופשת הקיץ. הלחות באזורי החוף גבוהה עד כדי כך שלעתים זה אפילו לא נוח ונעים, אבל על ההרים הרוח נעימה והאקלים נפלא לטיול. סך הכל, הזמן הטוב ביותר מבחינת אקלים לבקר בגאורגיה הוא בין סוף מאי לספטמבר.

חורף: עונת החורף נעה לרוב בין סופו של חודש נובמבר לתחילת חודש מרץ. מזג האוויר בחודשים הללו קר, עם שלג לעתים קרובות בהרים, וטמפרטורות שנעות בין 2-4 מעלות צלזיוס. זוהי עונה מצוינת לחובבי ספורט החורף, שישמחו על האקלים הגאורגי החורפי, שמביא עימו תנאי גלישה מצוינים בהריה המושלגים.

סתיו: עונת הסתיו נעה לרוב בין החודשים ספטמבר לסוף נובמבר. מזג האוויר הסתווי של גאורגיה אמנם קריר, אך הוא צובע את העצים בשלל צבעים ומכסה את האדמה בכפור. כמו סוף האביב, גם הסתיו ידוע לרוב כעונה רטובה, ולכן בשל מזג האוויר, מומלץ להתלבש בשכבות ולהביא ציוד וביגוד המתאימים לימים גשומים.

אביב: עונת האביב נעה בין החודשים מרץ למאי. העונה מאופיינת במזג אוויר גשום ביותר אך בפריחה יפהפייה המרמזת על הקיץ הממשמש ובא. גם בעונת האביב, כמו בסתיו, אל תשכחו להביא עמכם ציוד מתאים לימים גשומים, ובטח שגם שכבות של ביגוד כי לעתים היא הפכפכה.\


בגדים וציוד
 

מאחר והקיץ הגאורגי נוטה להיות חם, החורף קר, ועונות המעבר נוטות להיות די הפכפכות, תצטרכו לארוז בהתאם לתקופה בה תסעו, כשכלל האצבע הוא "שכבות" לעונות המעבר (למשל ג'קטים אותם ניתן להוריד כשמתחמם מעט). כמה פריטי לבוש שמומלץ לשים במזוודה הם נעלי הליכה נוחות (בגאורגיה מטיילים הרבה!), גרביים עבות או קלילות בהתאם לעונה, מעיל חם, סוודרים מצמר, כפפות וצעיף לנוסעים בחורף, מטרייה, מעיל גשם ומגפיים עמידים מפני מים בשל המשקעים, ובגד ים, משקפי שמש וקרם הגנה לנוסעים בקיץ החם. אל תשכחו בתיק הגב לקחת עמכם מצלמה עם סוללה ומטען (וסוללה נוספת במידה ותתקעו במקום ללא חשמל), דוחה יתושים, ערכת עזרה ראשונה למקרה הצורך ובקבוק מים.

מזג אויר ממוצע בגאורגיה בחלוקה לפי חודשים

בחירת עיר להצגת מזג אויר ממוצע לפי חודשים
select
ינואר
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  9
מתאים לספורט חורף
פברואר
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  9
מתאים לספורט חורף
מרץ
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  17
מתאים לספורט חורף
אפריל
טמפ' ממוצעת:  11°
ממוצע ימים גשומים:  19
מזג אויר סביר לטיול
מאי
טמפ' ממוצעת:  17°
ממוצע ימים גשומים:  21
מזג אויר טוב לטיול
יוני
טמפ' ממוצעת:  22°
ממוצע ימים גשומים:  17
מזג אויר אידאלי לטיול
יולי
טמפ' ממוצעת:  25°
ממוצע ימים גשומים:  17
מזג אויר טוב לטיול
אוגוסט
טמפ' ממוצעת:  24°
ממוצע ימים גשומים:  15
מזג אויר טוב לטיול
ספטמבר
טמפ' ממוצעת:  19°
ממוצע ימים גשומים:  14
מזג אויר אידאלי לטיול
אוקטובר
טמפ' ממוצעת:  13°
ממוצע ימים גשומים:  12
מזג אויר טוב לטיול
נובמבר
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  10
מזג אויר סביר לטיול
דצמבר
טמפ' ממוצעת:  
ממוצע ימים גשומים:  8
מתאים לספורט חורף
המידע על הטמפרטורות הממוצעות ומספק ימי הגשם הממוצעים בגאורגיה בחלוקה לפי חודשי השנה מסתמך על שקלול נתוני מזג האויר בגאורגיה ב- 10-15 השנים האחרונות. המלצת הטיול בגאורגיה לגבי כל אחד מהחודשים משקללת גם את מזג האויר הצפוי וגם פרמטרים נוספים כמו עומס תיירים, חופשים, חגים ופסטיבלים שמתקיימים בגאורגיה במהלך אותו חודש. כדאי לקחת בחשבון שלרוב בחודשי הטיול הטובים ביותר, מחירי הטיול בגאורגיה הם הגבוהים ביותר.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X
עכשיו במציאון - טיסות לגאורגיה מ- $193
מחירים מעולים לטיסות לגאורגיה מ- $193 הלוך-חזור. 10 תשלומים ללא ריבית על כל הטיסות. אפשרות להוספת ביטוח ביטול מכל סיבה כחלק מתהליך ההזמנה