אטרקציות בברלין

אטרקציות ופעילויות בברלין

אנדרטת השואה
אנדרטת השואה (Holocaust Memorial): האנדרטה ליהודי אירופה שנרצחו (ידועה גם כאנדרטת השואה), היא יד זיכרון שהוקמה בברלין ליהודים שנרצחו בשואה, ותוכננה על ידי האדריכל פיטר אייזנמן. האנדרטה נחנכה בתאריך ה-10 במאי 2005. האנדרטה משתרעת על שטח של 19,000 מ"ר והיא כוללת 2,711 קוביות בטון, המסודרות בתבנית משבצות על גבי מישור אשר שקוע במרכזו, ומזכיר סידור של קברים בבית עלמין.  

גמאלד-גאלרי
גמאלד-גאלרי (Gemaldegalerie): גמאלד-גאלרי הוא מוזיאון לאמנות בברלין שבגרמניה, אחד המוזיאונים הלאומיים של ברלין בקומפלקס המוזיאונים קולטורפורום. המוזיאון הוא משכנו של אחד האוספים החשובים והגדולים בעולם של הציור האירופי בין המאה ה-13 למאה ה-18, עם יצירות של אמנים כגון אלברכט דירר, לוקאס, טיציאן, רפאל, קאראווג'יו, פטר פאול רובנס, רמברנדט ויוהנס ורמיר. האוסף במתכונתו הנוכחי הוא תוצאה של מדיניות איסוף שאפתנית, והוא משקף את בסיס השורש ואת המאורעות הפוליטיים של אירופה במאתיים השנים האחרונות. הוא נפתח לראשונה בשנת 1830, והמבנה הנוכחי הושלם בשנת 1998. הוא ממוקם כאמור באזור המוזיאונים קולטורפורום, מערבית לכיכר פוטסדאם. 

הגלריה הלאומית הישנה
הגלריה הלאומית הישנה (Alte Nationalgalerie): הגלריה הלאומית הישנה (בגרמנית: אלטה נציונלגאלרי) היא מוזיאון לאמנות במרכז ברלין, הנמצא באי המוזיאונים. הגלריה מציגה אמנות מהמאה ה- 19 ומנוהלת על ידי קרן המורשת התרבותית הפרוסית. אוספיה מכילים יצירות אמנות מתקופות שונות כמו אמנות ניאוקלאסית, רומנטית, אימפרסיוניסטית, ומודרנית מוקדמת. הגלריה מיועדת להיות חלק מרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. 

המוזיאון הישן
המוזיאון הישן (Altes Museum): האלטס מוזאום ("המוזיאון הישן") הוא אחד ממספר מוזיאונים בעלי שם עולמי באי המוזיאונים בברלין שבגרמניה. המוזיאון הישן נפגע קשות במהלך מלחמת העולם השנייה, ולאחר השיפוץ ב-1966 נבנתה לבניין כיפה חדשה, שונה מזו המקורית, בצורת חצי אליפסה. המבנה, אשר מצוין לרוב בה"א הידיעה כדוגמה לאדריכלות נאו-קלאסיציסטית, תוכנן ונבנה בין השנים 1823 ו-1830 על ידי האדריכל קארל פרידריך שינקל עבור משפחת המלוכה הפרוסית, כמקום הצגה ואכסון של אוסף האמנות המשפחתי. עד שנת 1845 נקרא המוזיאון Königliches ("המוזיאון המלכותי"). יחד עם מוזיאונים ומבנים היסטוריים נוספים באי המוזיאונים, המוזיאון הישן הוכרז על ידי אונסק"ו בשנת 1999 כאתר מורשת עולמית. 

וילה ואנזה
וילה ואנזה (Wannsee Conference Villa): ועידת ואנזה הייתה התכנסות של נציגים מכל משרדי הממשל הנאצי, שהתקיימה ב-20 בינואר 1942 ב"וילה ואנזה" שברחוב "אם גרוסן ואנזה" בפרבר ואנזה שבברלין. בוועידת ואנזה התקבלה ההחלטה על אופן ביצוע הפתרון הסופי - התוכנית להשמדת יהודי אירופה, תוך תיאום בין כל זרועות הממשל הנאצי. 

מגדל הטלוויזיה של ברלין
מגדל הטלוויזיה של ברלין (TV Tower Berlin): מגדל הטלוויזיה של ברלין (הפרנזהטורם) הוא מגדל תקשורת במרכז ברלין, בסמוך לאלכסנדרפלץ. המבנה נבנה בין השנים 1965 - 1969 ביוזמת ממשלת הרפובליקה הדמוקרטית הגרמנית, במטרה לסמל את העיר ברלין. מגדל הטלוויזיה נותר סמלה של העיר שכן הוא נראה בקלות מן המרכז וממספר מחוזות פרברי ברלין. עם גובה של 368 מטרים, מדובר במבנה הגבוה ביותר בגרמניה הנשקף ממרבית הטיסות לברלין או מנקודות גבוהות אחרות באיזור. 

מוזיאון פרגמון
מוזיאון פרגמון (Pergamon Museum): מוזיאון פרגמון הוא מוזיאון המצוי באי המוזיאונים שבברלין. בשל ייחודו הארכיטקטוני של המבנה, ובשל ייחודיות מוצגיו החליט ארגון אונסק"ו כי מוזיאון זה, יחד עם מוזיאונים אחרים באי המוזיאונים יהוו אתר מורשת עולמית. מבנה המוזיאון תוכנן על ידי אלפרד מסל ולודוויג הופמן ונבנה בין השנים 1910 - 1930. המוזיאון מכיל מספר מבנים עתיקים שהובאו אליו בשלמותם והוקמו בו מחדש, בהם מזבח פרגמון, שער השוק של מילטוס, שער אישתר, חומת ארמון משטה וחדר חלב. המוזיאון מכיל אוסף של עתיקות מהעת העתיקה (יוון העתיקה ורומא העתיקה), מוזיאון לעתיקות המזרח הקדום ומוזיאון לאמנות איסלמית. מבקרים בו למעלה מ- 1,135,000 אנשים מדי שנה, מה שהופך אותו למוזיאון האמנות הפופולרי ביותר בגרמניה (נכון לשנת 2007). 

שוק האקה
שוק האקה (Hackescher Markt): אזור בילוי תוסס ומרכזי, מלא מסעדות, בתי קפה וברים, כמו גם חנויות. מצוי בלב העיר, לצד הנהר - שם אפשר להנות מישיבה בלילות הקיץ הנעימים. 

שוק הפשפשים של ברלין
שוק הפשפשים של ברלין (Berlin trodelmarkt): זהו שוק פשפשים ותיק ובו מספר גדול של דוכנים אשר מציעים מבחר גדול של פריטים משומשים, לעיתים חדשים, לעיתים עתיקים. כאן תמצאו תמונות, ציורים וחפצי אומנות, בובות, כלי בית ומזכרות שונות. 

שער ברנדנבורג
שער ברנדנבורג (Brandenburg Gate): שער ברנדנבורג הוא שער ניצחון אשר מהווה כיום את אחד מסמליה החשובים ביותר של ברלין, גרמניה, ובמשך השנים, מאז הקמתו ב-1788, שימש משטרים רבים כסמל לשלטונם, תוך שינויים רבים בתפקודו ובסמליו החיצוניים. השער מתנשא לגובה של 26 מטרים, רוחבו 65.5 מטרים ועוביו 11 מטרים. השער מעוצב בהשראת הפרופילאה, ששימש ככניסה לאקרופוליס באתונה, יוון והיווה חלק מגישה אדריכלית רחבה יותר של הקלאסיציזם שהייתה נפוצה באותה תקופה ושאבה אלמנטים רבים מהתקופה היוונית.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X