דגל גרמניה

חגים ואירועים בגרמניה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
גרמניה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בגרמניה

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר

New Year's Day- יום חג ציבורי זה חל ב- 1 בינואר ומסמל את תחילתה של השנה החדשה בלוח הגרגוריאני (הלועזי). רבים מתחילים את החגיגות בערב החג (החל ב- 31 בדצמבר) עם קונצרטים ציבוריים, מסיבות וזיקוקים. ביום השנה החדשה מרבית שירותי הציבור כגון הדואר, בנקים, וחנויות – אינם עובדים. יש לשים לב לשינויים בלוח הזמנים של התחבורה הציבורית. 

Epiphany- יום זה חל מידי שנה ב- 6 בינואר ומסמל את היום בו ביקרו שלושת החכמים את ישו התינוק. בנוסף, מסמל יום זה את תום תקופת חג המולד. המדינות היחידות בגרמניה החוגגות את היום כיום חג לאומי הן: באדן וירטמברג, בוואריה וסקסוניה אנהלט. במדינות אלו בלבד תתקשו למצוא שירותים ציבוריים פתוחים כמו דואר, בנקים וחנויות.

פברואר   :

Candlemas (Groundhog Day)- יום זה החל ב- 2 בפברואר, מציין עבור הנוצרים שלושה אירועים היסטוריים חשובים: הצגת ישו הילד, כניסתו הראשונה של ישו למקדש וטיהור מריה הבתולה. במרבית המדינות, אין מדובר ביום חג לאומי.

Valentine's Day- יום האהבה  החל מידי שנה ב- 14 בפברואר, מהווה מעין תירוץ לאוהבים בכל רחבי העולם לבטא את חיבתם בין אם בין ידידים או אהובים.

Mardi Gras Carnival- יום זה הנופל לרוב בין פברואר לתחילת מרץ מהווה למעשה את היום האחרון טרם תחילת הצום הארוך החל בכנסיות רבות. ליום זה שמות רבים כמו: Fat Tuesday, the Tuesday of Carnival, ו- Pancake Day. זהו יום בו מתענגים על ארוחות דשנות וחוגגים עם תהלוכות צבעוניות את תחילתו של הצום הנוצרי.

Berlinale Film Festival- מדובר באחד מן האירועים המתוקשרים ביותר בגרמניה ובאירופה בכלל, ובאחד מפסטיבלי הקולנוע הגדולים ביותר בעולם. הפסטיבל מתקיים מידי שנה, החל משנת 1951, בעיר ברלין, והוא לא יורד בחשיבותו מן הפסטיבלים הידועים המתקיימים בונציה ובקאן.

מרץ :

International Women's Day- יום זה חל מידי שנה ב- 8 במרץ וחוגג הוא למעשה את הישגיהן של נשים לאורך ההיסטוריה ובכל העולם. היום ידוע גם כ: the United Nations (UN) Day for Women's Rights and International Peace.

אפריל  :

April Fool's Day- ה- 1 באפריל הוא יום הנועד לתעלולים. זוהי מסורת הנפוצה בכל העולם ובמדינות רבות מצוינת באופן לא פורמאלי. על פי תיאוריה אחת (מיני רבות), מקור היום מגיע מהחלפת הלוח השנה היוליאני בגרגוריאני ולכן לעגו לאלו אשר שכחו לבצע את ההחלפה וחגגו את תחילת השנה החדשה בתאריך הלא נכון.

Good Friday- זהו יום חג לאומי החל ביום ששי שלפני פסחא בכל רחבי גרמניה. ביום זה רבים מן הגרמנים פוקדים את הכנסיות לציון צליבתו של ישו. עבור אחרים בגרמניה, יום זה מסמל את תחילתו של סוף שבוע ארוך ומהנה כמו גם את תחילתה של חופשת  האביב.

Easter- חג הפסחא חל ביום ראשון בכל רחבי גרמניה ומהווה יום חג לאומי. החג מציין את תחייתו של ישו, על פי האמונה הנוצרית, ביום השלישי לאחר שנצלב ונקבר בירושלים. אנשים מציינים את היום על ידי ביקור בכנסייה, ארוחות חג משפחתיות, והענקת מתנות. אחד מן הסמלים המובהקים ביותר של החג הוא ביצה מקושטת המעניקים במתנה האחד לשני.

Easter Monday- זהו יום חג לאומי בגרמניה החל יום אחרי חג הפסחא. יום זה מציין אף הוא את תחייתו של ישו, על פי האמונה הנוצרית, לאחר צליבתו וקבורתו בירושלים. יום זה נחגג בתהלוכות מוארות באור נרות, טיולים באזורים הכפריים, ומירוצי ביצים. שימו לב כי ביום זה מרבית בתי העסק והשירות לציבור סגורים כגון דואר ובנקים.

Walpurgis Night- פסטיבל אביב מסורתי החל מידי שנה בלילה שבין ה- 30 באפריל ל- 1 במאי. יום זה נחגג לרוב על ידי מדורות וריקודים בלילה, 6 חודשים בדיוק לפני ערב כל הקדושים.

מאי  :

Labour Day- יום זה הנקרא גם May Day, מסמל את תחילתו של האביב ומהווה גם תעמולה לזכויות העובדים בעיקר בעיר ברלין. זהו יום חג לאומי בכל רחבי גרמניה ורבים מנצלים זאת לחופשה משחתית קצרה בפרברים.

Ascension Day- יום חג ציבורי בכל רחבי גרמניה, המציין את יום עלייתו של ישו לגן עדן. זהו היום ה- 40 לאחר חג הפסחא הידוע גם כיום האב או יום הגברים בחלקים מגרמניה. נוצרים רבים פוקדים ביום זה את הכנסיות, ובעיר אאכן מעניקים את הפרס הבינלאומי "קרל הגדול" לאלו אשר תרמו תרומה רבת משמעות לאנושות ולשלום עולמי.

Bach Festival- מידי שנה ב- Ascension Day, מארחת העיר לייפציג קהל רחב מכל עבר לכבוד האירוע "פסטיבל באך". בפסטיבל מנגנים מוזיקאים בינלאומיים את יצירותיו של באך וניתן אף לקחת חלק באירועים תרבותיים נוספים.

Mother's Day- יום האם מספק תירוץ נפלא להביע את החיבה והתודה עבור אמהות ודמויות אמהיות ברחבי העולם. זהו אירוע שנתי גרמני החל בתאריכים שונים במדינות השונות.

Rhine in Flames- חמישה מפגנים מרשימים ביותר של זיקוקים, המתקיימים מידי שנה לאורך נהר הריין. מדובר באירוע יפהפה אותו פוקדים מבקרים רבים מידי שנה על מנת לחזות באורות האדומים המאירים את השמיים.

יוני :

Whit Monday- נוצרים רבים בגרמניה מציינים את היום השני של הפנטקוסט (חג שבועות נוצרי המציין את ירידת רוח הקודש על שליחיו של ישו 50 ימים לאחר חג הפסחא, ומסיים למעשה את עונת הפסחא). זהו יום חג ציבורי בכל רחבי גרמניה אשר נחגג באופן מסורתי בכנסיות ובמנהגים שונים במדינות גרמניה השונות. שימו לב כי ביום זה השירותים הציבוריים כגון דואר ובנק, סגורים לקהל הרחב.

Corpus Christi- יום זה חל 60 ימים לאחר חג הפסחא ומכבד למעשה את סעודתו האחרונה של ישו – אירוע חשוב עבור הכנסייה הקתולית. זהו יום חג ציבורי בחלק ממדינות גרמניה המצויין על ידי תהלוכות לכבוד הלחם הקדוש. המדינות המציינות את היום החגיגי הן: באדן וירטמברג, בוואריה, הסה, נורדריין-וסטפאליה, ריינלנד-פאלץ, חבל הסאר, וחלקים מתורינגיה וסקסוניה.

יולי :

Berlin Love Parade- ב- 1989 אסף אמן הטכנו ד"ר מוטה 150 מחבריו הקרובים על מנת להתחיל מסיבת רחוב מרהיבה, אשר מטרתה העיקרית הייתה לקדם בפני החברה ערכים של סבלנות ואהבה. כיום הפכה המסיבה לאירוע שנתי רב ממדים המברך מאות תקליטנים מכל רחבי העולם עם קהל של למעלה ממיליון איש. מדובר בחוויה יוצאת דופן אליה הצטרפו עוד מדינות רבות בעולם.

אוגוסט

Peace Festival- פסטיבל השלום באוגסבורג גרמניה נחגג מידי שנה ב- 8 באוגוסט. יום זה מנציח את אבדן החופש הדתי של הפרוטסטנטים בעיר אוגסבורג בשנת 1629.בנוסף, מציין היום את הטמעת השלום בוסטפאליה. זהו יום חג ציבורי באוגסבורג שבמדינת בוואריה הגרמנית.

Assumption Day- יום לקיחתה של מריה הקדושה לשמיים נחגג בחלק ממדינות גרמניה ב- 15 באוגוסט מידי שנה. זהו יום חג ציבורי בחבל הסאר ובחלקים ממדינת בוואריה. קתולים רבים פוקדים את הכנסיות ורבים נוספים מלקטים עשבים כחלק ממסורת היום.

ספטמבר :

Oktoberfest- פסטיבל בירה מדהים בן 16-18 ימים, המתקיים מידי שנה במינכן שבמדינת בוואריה שבגרמניה, מאמצע חודש ספטמבר ועד לשבוע הראשון של אוקטובר. זהו אחד מן האירועים המפורסמים ביותר בגרמניה והיריד הגדול ביותר בעולם (בכל שנה משתתפים למעלה מ- 5 מיליון מבקרים). הבירות היחידות המוגשות בפסטיבל הן אלו אשר התבשלו בגבולותיה של מינכן. מדובר באירוע מרשים ביותר וחוויה יוצא מן הכלל עבור מבקרים מכל עבר.

אוקטובר  :

German Thanksgiving- יום התודות המפורסם לאלהים, נחגג בעיקר בארה"ב ובקנדה אולם גם לגרמנים גירסה משלהם הנקראת: Erntedankfest ("פסטיבל הקציר של התודות"). זהו יום חג החל ביום ראשון הראשון של אוקטובר, ונחגג כיום בו מסתיים ה- Oktoberfest (פסטיבל הבירה במינכן).

German Unity Day- יום זה חל מידי שנה ב- 3 באוקטובר וחוגג את יום השנה לאיחוד האומה הגרמנית. יום זה מציין למעשה את איחוד הרפובליקה הפדרלית של גרמניה והרפובליקה הדמוקרטית של גרמניה לכדי פדרציה גרמנית אחת מאוחדת, ב- 3 באוקטובר, 1990. זהו יום חג ציבורי בכל רחבי גרמניה ולכן המקומיים מקבלים חופשה בה לוקחים הם חלק בחגיגות ציבוריות רבות עם נאומים של אנשי ציבור, קונצרטים, זיקוקים ועוד מגוון של אטרקציות היוצרות אווירת פסטיבל.

Reformation Day- יום זה מהווה יום חג ציבורי בחמש מדינות בפדרציה הגרמנית, ב- 31 לאוקטובר בכל שנה. היום מציין ומזכיר לכל את הרפורמציה הדתית באירופה; יום המנציח את ההצעות אשר העלה ב- 1517 מייסד הנצרות הפרוטסטנטית – מרטין לותר -  אשר החלו את התמורות הדתיות והחברתיות באירופה. המדינות הגרמניות המציינות יום זה כיום חג ציבורי הן: ברנדנבורג, מקלנבורג-מערב פומרניה, סקסוניה, סקסוניה-אנהלט, ותורינגיה.

Halloween- ליל כל הקדושים נחגג מידי שנה ב- 31 באוקטובר על ידי מסיבות של תחפושות וביקורי בית של ילדים המבקשים ממתק או תעלול.

נובמבר :

All Saints' Day- יום כל הקדושים הוא יום חג עבור הקתולים וחלק מן הקהילה הפרוטסטנטית. היום חל ב- 1 בנובמבר ומכבד הוא את חייהם של כל הקדושים, ואת חיי הקרובים והאהובים אשר נפטרו. לכן, ביום זה גרמנים רבים פוקדים את בתי הקברות בכדי לבקר בקברי קרוביהם. זהו יום חג ציבורי במדינות הגרמניות: באדן-וירטמברג, בוואריה, ריינלנד-פאלץ, נורדריין-וסטפאליה וחבל הסאר.

Day of Repentance and Prayer- יום זה הנו יום חג ציבורי במדינת סקסוניה הגרמנית, המצוין ביום רביעי האחרון לפני ה- 23 בנובמבר מידי שנה. נוצרים פרוטסטנטים ביום זה מתפללים ומהרהרים במחשבותיהם (מסורת המזכירה את יום הכיפורים), כ- 11 ימים טרם תחילת עונת הציפייה המקדימה את חג המולד (Advent).

דצמבר  :

St. Nicholas Day- ניקולס הקדוש הנו קדוש נוצרי פופולרי בקרב ילדים, בזכות העובדה כי ידוע הוא כמעניק מתנות נדיב. דמויות כמו סנטה קלאוס, שאבו את השראתן מדמותו של ניקולס הקדוש. ביום זה נהוג להעניק לילדים מתנות אותן הם מוצאים בתוך מגף או נעל.

Christmas Eve- ערב חג המולד נחגג ב- 24 בדצמבר ומסמל הוא את תחילתה של עונת חג המולד. אנשים רבים מבלים את זמנם בקישוט בתיהם ועצי האשוח, בביקור בכנסיות, בסעודות משפחתיות ובפתיחת מתנות. ערב חג המולד בגרמניה אינו נחשב ליום חג ציבורי, אולם מרבית בתי העסק והשירותים הציבוריים כגון בנקים ודואר, סוגרים מוקדם באותו יום.

Christmas Day- ה- 25 בדצמבר הנו יום חג לאומי בכל רחבי גרמניה המציין את יום הולדתו של ישו הנוצרי. אנשים רבים מבלים את החג בקרב משפחתם סביב שולחן האוכל עם תפאורת קישוטי החג הצבעוניים. 

Second Day of Christmas (Boxing Day)- יום זה הנו יום חג ציבורי בגרמניה החל ב-  26 בדצמבר (נקרא גם St. Stephen's Day). עבור אנשים רבים מדובר ביום חופש בו ניתנת להם ההזדמנות לבלות עם קרובים וחברים בבית או בטיולים ברחבי אזוריה הכפריים של גרמניה.

New Year's Eve- ערב השנה החדשה (הנקרא גם סילבסטר) החל ב- 31 בדצמבר, הנו היום האחרון בלוח השנה הגרגוריאני ולכן נחגג הוא ברחבי העולם ובכל חלקיה של גרמניה, במסיבות ציבוריות ופרטיות. למרות שיום זה אינו נחשב בגרמניה כיום חג ציבורי, דואר, בנקים, ועסקים רבים אחרים, סוגרים את שירותיהם לקהל הרחב מוקדם יותר. לעומת זאת, ערים גדולות מגבירות את שירותיהן הציבוריים כמו התחבורה, על מנת שהמבקרים יוכלו להגיע בביטחה לחגיגות הגדולות.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים