אטרקציות באמסטרדם

אטרקציות ופעילויות באמסטרדם

הארמון המלכותי של אמסטרדם
הארמון המלכותי של אמסטרדם (Royal Palace of Amsterdam): הארמון המלכותי באמסטרדם הוא אחד משלושה ארמונות בהולנד אשר לרשותו של המונרך על פי חוק הפרלמנט. הארמון נבנה כבניין עירייה בתקופת תור הזהב של הולנד במאה ה- 17. הבניין הפך לארמון המלוכה של המלך לואי נפוליאון, ומאוחר יותר של בית המלוכה ההולנדי. הוא ממוקם בצד המערבי של כיכר דאם במרכז אמסטרדם, מול אנדרטת המלחמה וליד הכנסייה מן המאה ה- 15 "ניאווה קרק" (Kerk Nieuwe). 

כיכר דאם
כיכר דאם (Dam Square): דאם (בהולנדית: de Dam, "הסכר") הוא שמה של כיכר העיר של אמסטרדם. הכיכר ממוקמת במרכז העיר העתיקה של אמסטרדם. כיכר דאם ניצבת במקום בו ניצב בעבר סכר על נהר האמסטל. סכר זה נתן את שמו לעיר אמסטרדם ("הסכר על האמסטל"). הסכר נבנה בשנת 1270 ומשני צדיו נבנה היישוב הראשון באזור, שהיווה את ראשיתה של העיר. 

בסמוך לכיכר פעל שוק דגים שהיווה את המרכז המסחרי של אמסטרדם, ובהמשך מרכז הממשל של אמסטרדם (והוקם בכיכר בית המשקולות, אשר נהרס בשנת 1808 בהוראת לואי בונפרטה). בשל פעילות זו הוקם בסמוך לכיכר בניין עיריית אמסטרדם. בשנת 1808 הפך בונפרטה את בניין העירייה לארמון המלכות, ושינה את מבנה הכיכר על מנת לשפר את הנוף מהארמון ואת חזותו. 

בקצה המערבי של הכיכר ממוקם הארמון המלכותי הבנוי בסגנון נאו-קלאסי. מבנה זה שימש כבניין העירייה החל משנת 1655 והפך לארמון בשנת 1808. בסמוך לו, בצדה הצפוני של הכיכר, נמצאת הכנסייה החדשה שנבנתה בשלהי המאה ה-15 בסגנון אדריכלות גותית. כמו כן נמצא בכיכר מוזאון שעווה - סניף של רשת מוזיאוני השעווה של מאדאם טוסו. בצדה המזרחי של הכיכר נמצאת האנדרטה הלאומית שהוקמה בשנת 1956 לזכר חללי מלחמת העולם השנייה. כמו כן, בצד זה של הכיכר נמצא מלון קרסנאפולסקי וחנות הכולבו דה ביינקורף. 

מוזיאון ואן גוך
מוזיאון ואן גוך (Van Gogh Museum): מוזיאון ואן גוך הוא מוזיאון לאמנות באמסטרדם שבהולנד, המוקדש ליצירותיו של האמן ההולנדי וינסנט ואן גוך ובני תקופתו. הוא ממוקם בכיכר המוזיאון ברובע אמסטרדם סאות', בסמוך למוזיאון סטדליק, מוזיאון ריקס, והקונצרטחבאו. 

המוזיאון הוקם בשנת 1973 במבנה שתוכנן עבורו על ידי האדריכל חריט רייטוולד (Gerrit Rietveld). אוסף המוזיאון הוא האוסף הגדול ביותר בעולם של יצירותיו של ואן גוך. בשנת 2012, ביקרו במוזיאון כ- 1,475,800 מבקרים, מה שהופך אותו למוזיאון המתויר ביותר בהולנד ולמוזיאון האמנות במקום ה- 31 מבחינת מספר המבקרים ברחבי העולם. 

קוקנהוף
קוקנהוף (Keukenhof): קיקנהוף נחשב לאחד גני הפרחים היפים בעולם, כל שנה, נשתלות בו 7 מיליון פקעות של צבעונים ופרחים אחרים, ע"י צוות הגננים. הוא פתוח רק חודשיים בשנה (מסוף חודש מרץ עד סוף מאי) בהתאם לעונת פריחת הצבעונים. חווית הביקור במקום הינה בלתי נשכחת לחובבי הפרחים והאסטטיקה. 

רובע החלונות האדומים
רובע החלונות האדומים (Red light district): רובע החלונות האדומים באמסטרדם, בה הזנות חוקית, משרת, בנוסף לצרכני המין, גם את תעשיית התיירות. הרחוב מופיע בספרי תיירות של אמסטרדם מעל מאה שנה. עיריית אמסטרדם, במטרה לפתור את בעיית הפרוצות, חוקקה לקראת סוף המאה ה-20 ובעשור הראשון של המאה ה-21 חוקים המגבילים את עבודת הפרוצות ומעודדים אותן לצאת מהגטו המוכר והבטוח. בניינים באזור המפוקפק נקנו על ידי עיריית אמסטרדם, ופרנסי העיר מנסים לאכלס שם את מיטב המעצבים המקומיים שיהפכו את הרחוב למסלול תצוגה לכל דבר, במסגרת המאבק העירוני לניקוי העיר מהפשע והאלימות. 

רייקסמוזיאום
רייקסמוזיאום (Rijksmuseum): הרייקסמוזיאום ("מוזיאון המדינה") הינו מוזיאון לאומי הולנדי באמסטרדם שבהולנד, המוקדש לאמנות ולהיסטוריה. המוזיאון, אחד מן הידועים בעולם, ממוקם באמסטרדם במוזאומפליין (כיכר המוזיאון), בסמוך למוזיאון ואן גוך, מוזיאון סטדליק אמסטרדם, והקונצרטחבאו. הרייקסמוזיאום נוסד בשנת 1800 בהאג ועבר לאמסטרדם בשנת 1808, במצוות המלך לואי בונפרטה, אחיו של נפולאון בונפרטה. 

המוזיאון מציג כ- 8,000 חפצי אמנות והיסטוריה, מן האוסף הכולל של מיליון פריטים מהשנים 1200-2000, ביניהם כמה מיצירות המופת של רמברנדט, פרנס האלס, ויוהנס ורמיר. כמו כן, ניתן למצוא במוזיאון גם אוסף אסייתי קטן המוצג בביתן אסיה.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X