הגעה, עזיבה והתניידות בהונגריה | אקספלורר
עוד שירותים
כלים למטייל
בית ספר לטיסות
שירות לקוחות
אקספלורר
מידע על הונגריה
מדריך למטייל
מטיילים משתפים
טיסות להונגריה בתי מלון השכרת רכב ביטוח נסיעות
הגעה, עזיבה והתניידות בהונגריה

הגעה, עזיבה והתניידות בהונגריה

הגעה ועזיבה

טיסות: מרבית המטיילים מישראל נוחתים בנמל התעופה הבינלאומי של בודפשט "פרנץ ליסט" המקושר לנמלי תעופה בינלאומיים רבים בעולם. טיסות להונגריה נחשבות לטיסות זולות באופן יחסי, הן ממריאות בכל שבוע מנתב"ג, ואורכות כ- 3.5 שעות, כשאת הטיסות הסדירות מפעילות בעיקר חברות התעופה אל-על וויז אייר (Wizz Air), חברת תעופה הונגרית הפועלת במתכונת של חברת תעופה זולה. טיסות שכר (צ'ארטר) ניתן לאתר בשפע ויתרונן כמובן טמון במחיר אבל בטיסות אלו עלולים לצוץ עיכובים רבים. גם חברות תעופה אחרות מפעילות טיסות סדירות להונגריה, כשההגעה אליה כוללת עצירת ביניים באחת מערי אירופה. עלות טיסהת הלוך-חזור להונגריה מתחילה בכ 160$ ועשויה להגיע גם ל- 500$ ויותר כתלות במועד ההזמנה. ככל שתקדימו להזמין, כך עלות הטיסה תרד.

שייט: דרך פחות פופולרית להגיע אל הונגריה היא באמצעות שייט על הדנובה. נהר הדנובה הנובע ביער השחור שבגרמניה, עובר דרך 10 מדינות ובדרכו חוצה את ערי הבירה וינה, ברטיסלבה, בודפשט ובלגרד, ונשפך לים השחור כדלתה בתחום רומניה. בחודשי האביב והקיץ תוכלו לשוט מדי יום על הנהר בין בודפשט לוינה בשיט האורך כ- 6 שעות. עלות השייט לכיוון אחד נעה סביב ה 100€.

תחבורה יבשתית: קיימות באירופה דרכים רבות להגיע מיעד אחד למשנהו באמצעות היבשה. ישנם מסלולים מאורגנים, מסודרים, ויעילים להפליא של אוטובוסים ורכבות, וכמובן ניתן גם לשכור רכב ולעבור את הגבול באופן עצמאי (רק יש לשים לב לבדוק את תנאי מעבר הגבול השונים בהתאם ליעדים הרלוונטיים). אחד מן הארגונים הגדולים ביותר באירופה המפעיל כ- 500 קווי אוטובוסים בינלאומים העוברים דרך למעלה מ- 25 מדינות, הוא היורוליינס (Eurolines), המתחבר עם חברת אוטובוסים הונגרית מקומית בשם וולנבוס (Volánbusz). למרות שלעתים ניתן להשיג כרטיסי טיסה פנים אירופים במחירים אטרקטיביים, נסיעה באוטובוס עשויה להיות פתרון נפלא לבעלי תקציב נמוך כמו גם עבור אלו שצריכים לנסוע בדקה ה- 90 (בידקו הנחות ומבצעים באתר החברה). קחו בחשבון שהמחירים אמנם זולים יותר מטיסות, אבל הנסיעה באוטובוסים לא תמיד נוחה. 

מערכת הרכבות ההונגרית (MÁV) מחברת בין הונגריה ליתר המסילות המובילות לערים האירופיות השונות כמו ברלין, פרנקפורט, מינכן, ציריך, לונדון, פריז, מוסקבה, רומא ועוד באמצעות חברת הרכבות האירופית יורייל (Eurail). לעומת מערכת האוטובוסים, הנסיעה ברכבת היא למעשה מהירה יותר ואף היא מגיעה למספר לא מצומצם של יעדים. מיקומה המרכזי של הונגריה מהווה יתרון גדול מאחר וניתן להגיע אליה כמעט מכל היעדים המרכזיים באירופה. יחד עם זאת, מדובר בנסיעה בעלויות גבוהות יותר ויש לזכור שבעונה החמה כדאי להזמין מקומות מבעוד מועד.


תחבורה בתוך המדינה

טיסות: נכון לימים אלו, להונגריה אין מערכת של טיסות פנימיות בעיקר בשל גודלה ומיקומה של בודפשט במרכז המדינה, שכן שהנסיעה הכי ארוכה ממנה באמצעות רכבת לא אמורה לעלות על יותר מ 3 שעות. 

רכבות: תשתית הרכבות בהונגריה מפותחת ויעילה לכן אין זה מפתיע שמדובר באחד מאמצעי ההתניידות הנוחים במדינה. מפעילת הרכבות העיקרית בהונגריה היא Magyar Államvasutak (MÁV), והיא מכסה כמעט את כל חלקיה יחד עם מפעילה נוספת בשם Raaberbahn (GySEV). בכל התחנות הגדולות תוכלו לקבל מידע על מגוון סוגי הכרטיסים והעלויות, שירות שמירת חפצים, ואף בחלקן תמצאו "צ'יינג'ים" להמרת כסף. הרכבות הבינעירוניות (Intercity, IC) נחשבות למהירות וליעילות ביותר והן מחברות בין בודפשט ליתר הערים הגדולות. כרטיסים ניתן לרכוש באינטרנט באתר של MÁV (לא לשכוח להדפיס את הואוצ'ר), או בתחנות עצמן. עלות הכרטיסים תלויה במרחק אותו אתם עוברים ומחירן הבסיסי שווה לכל כיס כשהעלויות הבסיסיות עבור נסיעה של עד 30 ק"מ נעה סביב ה 2.5$ ואילו נסיעות ארוכות יותר של למעלה מ 200 ק"מ מגיעות לעלות של כ 15$ (כמובן שכשעולים ברמת המחלקה, כך עולה המחיר). 

אוטובוסים: נסיעות בין עירוניות ועירוניות פופולריות גם בקרב נוסעי האוטובוסים. מערכת הרכבות ההונגרית מפותחת ויעילה אך גם מערכת קווי האוטובוס מספקת מענה יעיל ונוח. רשת קווי האוטובוסים של Volán היא אלטרנטיבה טובה לרכבות עבור אלו שרוצים להגיע ליעדים קצת פחות מרכזיים, ולנסיעות שאינן ארוכות. לעתים הנסיעות באוטובוס הן אף יותר קצרות בזמן שכן קווים מסויימים אינם מחוייבים לעבור דרך בודפשט. את הכרטיסים מומלץ לקנות מראש בעיקר בחגים מקומיים, בסופי שבוע ובקיץ דרך אתר האינטרנט של החברה או באוטובוס עצמו מהנהג. עלות נסיעה של כ 100 ק"מ נעה סביב ה 8$.

תחבורה מקומית: בתוך הערים והעיירות השונות, קיימות צורות רבות יעילות, בטוחות ונוחות של תחבורה ציבורית המרושתת היטב, בין אם רכבות מקומיות, אוטובוסים או חשמליות, כך שלרוב אין צורך להתנייד בערים באמצעות רכב שכור או במונית. החברה המפעילה את רשת התחבורה הציבורית בבודפשט נקראת Budapest Transport Company (BKV) והיא מפעילה אוטובוסים, חשמליות ורכבת תחתית (בודפשט היא העיר היחידה בהונגריה שבה רכבת תחתית). התחבורה הציבורית בעיר יעילה להפליא, ומוצעים גם מגוון של כרטיסים המספקים נסיעה מוזלת. שעות התחבורה הציבורית נעות מהבוקר מוקדם (בין 5-6 בבוקר) ועד כ 9 בערב במקומות פחות מרכזיים, כשבערים גדולות ומרכזיות היא פועלת עד שעות מאוחרות יותר. כרטיסים ניתן לרכוש בקיוסקים שונים ובתחנות עצמן בעלות הנעה סביב דולר אחד בלבד.

רכב שכור: בזכות תשתית כבישים טובה, ההתניידות באמצעות רכב שכור בהונגריה נוחה ומהנה, ולכן אין זה מפתיע שנסיעה עצמאית עם רכב הפכה לדרך פופולרית להכיר את המדינה. חברות להשכרת רכבים קיימות בשפע ומומלץ לבצע השוואת מחירים טרם ההגעה להונגריה. קחו בחשבון שהחברות הבינלאומיות המוכרות, גובות מחירים גבוהים יותר מהמקומיות. בערים הגדולות קיימת מצוקת חנייה גבוהה מאוד לפיכך, מומלץ לוותר על רכב שכור בעת השהות בהן ולהשען על התחבורה הציבורית היעילה גם ככה. טווח מחירי ההשכרה לשבוע נעים בין 170 ל- 300$ וצפונה. 

אופניים: דיווש על אופניים הוא אמצעי התניידות נעים וחסכוני, עם מסלולים לצד הדנובה ומסביב לבודפשט, שמספקים נופים יפהפיים ומקומות נעימים לעצור בהם. תוכלו למצוא מספר חנויות להשכרת אופניים וציוד נלווה בעיקר בבירה, שם הדיווש העירוני הוא הפופולרי ביותר. מחירי ההשכרה משתנים אך צפו לשלם כ- 9$ ליום השכרה.

שייט: שייט הוא לא אמצעי התחבורה הפופולרי ביותר בהונגריה, אבל הוא כן מספק נופים יפים וחוויה תיירותית נעימה בפני עצמה. לאורך הדנובה אם כך, תמצאו סירות רבות שישיטו אתכם מבודפשט ליעדים שונים על הנהר כמו סנטאנדרה, וישגרד ואסטרגום. 

נסיעות בטרמפים: בקרב "מרימי האגודל", הונגריה נחשבת למדינה די נוחה בנושא הטרמפים. מומלץ לנסות ולהשיג טרמפ בתחנות השירות השונות אך לא על הכבישים המהירים שכן בהם טרמפים הם אינם חוקיים. יחד עם זאת, אל תשכחו כי אל מול היתרון הטמון באפס עלויות, אין זה בטוח לקחת טרמפ מאדם זר, ולעתים תיאלצו להמתין זמן ממושך עד שיגיע עובר אורח נדיב. 

טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
רק טיסות ישירות
רק סופי שבוע
רק חגים
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X
עכשיו במציאון - טיסות להונגריה מ- $53
מחירים מעולים לטיסות להונגריה מ- $53 הלוך-חזור. 10 תשלומים ללא ריבית על כל הטיסות. אפשרות להוספת ביטוח ביטול מכל סיבה כחלק מתהליך ההזמנה