אטרקציות ברומא

אטרקציות ופעילויות ברומא

גבעת הפאלאטיום
גבעת הפאלאטיום (Palatine Hill): גבעת הפאלאטיום היא הגבעה המרכזית בין שבע גבעות רומא והיא בין האזורים העתיקים ביותר, אם לא העתיק ביותר, שהייתה קיימת עליו התיישבות קבע בעיר רומא שבאיטליה. הגבעה עצמה מתנשאת לגובה של כ- 70 מטר, וממוקמת בין הסירקוס מקסימוס והפורום רומאנום. המילה האנגלית לארמון "Palace", שואבת את מקורה משם הגבעה. 

לפי האגדה הרומית, גבעת הפאלאטיום הייתה מיקומה של המערה, הידועה כלופרקאל (Lupercal), שם רומולוס ורמוס נמצאו על ידי הזאבה שהצילה אותם והחזיקה אותם בחיים. על פי אגדה זו, רועה הצאן פאוסטולוס מצא את התינוקות, וגידל אותם יחד עם אשתו אקא לרנטיה. כשהילדים התבגרו, הרגו הם את דודם מדרגה שנייה (שתפס את כס המלוכה מהסבא שלהם), והחליטו השניים לבנות את העיר רומא על גבעה זו. לאחר ויכוח אלים אחד עם השני, הרג רומולוס את אחיו התאום הרמוס. כך "רומא" קבלה את שמה - מרומולוס. 

כיום אתר הגבעה והפורום הרומי מתחתיו, הוא מוזיאון הפתוח לקהל הרחב שניתן לבקרו עם אותו הכרטיס של הקולוסיאום. הכניסה אליו היא דרך ויה די סן גרגוריו (Via di San Gregorio), הרחוב שמעבר לקשת קונסטנטינוס, בדרך מן הקולוסיאום. 

המוזיאונים הקפיטוליניים
המוזיאונים הקפיטוליניים (Musei Capitolini): המוזיאונים הקפיטוליניים הם מכלול של מוזיאונים לאמנות וארכיאולוגיה הממוקמים סביב כיכר (פיאצה דל קמפידוליו) שעיצב מיכלאנג'לו על גבעת הקפיטולין ברומא שבאיטליה. אחרי ההיסטוריה של המוזיאונים ניתן לעקוב עד 1471, כאשר תרם האפיפיור סיקסטוס הרביעי את אוסף פסלי הברונזה הרומיים שלו לטובת העיר רומא ומיקם אותם בגבעת הקפיטולין. מאז, האוסף של המוזיאונים גדל וכיום הוא כולל מספר גדול של פסלים רומיים עתיקים, כתובות, ופריטים נוספים, אוסף של אמנות מימי הביניים והרנסנס, ואוספים של תכשיטים, מטבעות, ועוד. 

הפסל של הרוכב במרכז הכיכר הוא של קיסר מרקוס אורליוס. זהו העתק, שכן המקור ממוקם במוזיאון הקפיטולין. פסלים רומיים רבים נהרסו בהוראת שלטונות הכנסייה הנוצרית בימי הביניים; הפסל הזה נשמר באמונה המוטעית שהוא תאר את קיסר קונסטנטינוס, שהפך את הנצרות לדת הרשמית של האימפריה הרומית. 

הקולוסיאום
הקולוסיאום (The Colosseum): הקולוסיאום הוא אמפיתיאטרון אליפטי במרכז העיר רומא שבאיטליה, הגדול ביותר שנבנה אי פעם באימפריה הרומית, מבטון ומאבן. היא נחשבת לאחת מיצירותיה הגדולות ביותר של האדריכלות וההנדסה הרומיות. בנייתו החלה בשנת 72 לספירה תחת הקיסר אספסיאנוס והושלמה בשנת 80 לספירה תחת טיטוס, עם שינויים נוספים שנעשו בתקופת שלטונו של דומיטיאנוס (81-96). 

הקולוסיאום, שהיה מסוגל לאכלס עד כ- 50 אלף צופים, נועד לשם צפייה במופעי בידור בהם קרבות של גלדיאטורים, מופעים הכוללים ציד בעלי חיים, דרמות ממיתולוגיה קלאסית והוצאות להורג. המבנה חדל לשמש לבידור בעידן המוקדם של ימי הביניים. מאוחר יותר, המבנה שימש למטרות כגון דיור ומקדש נוצרי. 

למרות שבמאה ה- 21 הוא נותר הרוס בחלקו בגלל הנזק שנגרם על ידי רעידות אדמה הרסניות וגנבי אבנים, הקולוסיאום מהווה סמל אייקוני של רומא הקיסרית. זהו אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר ברומא, ועדיין יש לו קשרים הדוקים עם הכנסייה הקתולית. ב- 7 ביולי 2007 נבחר הקולוסיאום לאחד משבעת פלאי תבל החדשים. 

וילה ד
וילה ד'אסטה (Villa d'Este): וילה ד'אסטה הוא ארמון בטיבולי שבאיטליה, סמוך לרומא, הידוע בגנים המיוחדים ובמזרקות הרבות ויוצאות הדופן שבשטחו. הוילה, יחד עם אדרכילות הנוף שלמרגלותיה, המשלבת מערכת מדרגות, מזרקות וגינון, מהווים דוגמה מופתית לאדריכלות הרנסאנס ולעיצוב הנוף האיטלקי ועל כן הוכר המקום כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו מאז שנת 2001. 

מרחצאות דיוקלטיאנוס
מרחצאות דיוקלטיאנוס (Baths of Diocletian): מרחצאות דיוקלטיאנוס (Thermae Diocletiani) הן מרחצאות מפוארות ברומא אשר נבנו על ידי מספר קיסרי האימפריה הרומית. המרחצאות נחנכו בשנת 306 על ידי הקיסר דיוקלטיאנוס והיו המפוארות והגדולות מבין המרחצאות הקיסריות. הפרויקט הוזמן במקור על ידי הקיסר הרומי מקסימיאן עם חזרתו לרומא בסתיו של 298, ונמשך לאחר התפטרותו שלו ושל דיוקלטיאנוס תחת קונסטנטיוס, אביו של קונסטנטין. למרות שלאמבטיות רבות ברומא ובסביבתה היו את אותם האלמנטים, מרחצאות דיוקלטיאנוס ייחודיות בגודלן. 

מרחצאות קרקלה
מרחצאות קרקלה (Baths of Caracalla): מרחצאות קרקלה (באיטלקית: Terme di Caracalla) ברומא שבאיטליה, הינם מרחצאות ציבוריים שנבנו על ידי הקיסר הרומי קרקלה ברומא בין השנים 212 - 216 לספירה. שרידי מרחצאות אלה מהווים כיום אתר תיירות פופולרי. הגישה לאזורים מסוימים מוגבלת, על מנת למנוע נזק לרצפות הפסיפס, למרות שנזק כזה כבר נראה לעין בבירור. כמו כן, סך של 22 עמודים שהשתמרו היטב מהחורבות נמצאים בכנסיית סנטה מריה בטרסטוורה, לשם הם נלקחו במאה ה- 12. כיום משמש המבנה כאתר מופעים וקונצרטים, כאשר אחד מן הקונצרטים הידועים היה קונצרט שלושת הטנורים שנערך במקום בשנת 1990.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X