אטרקציות במדריד

אטרקציות ופעילויות במדריד

מדריד סיטי טור

מדריד סיטי טור (Madrid City Tour)

מדריד סיטי טור היא חברה בעלת רישיון המפעילה את שירות אוטובוס התיירים בעיר. האוטובוס הוא אדום והוא פועל בשני מסלולים עיקריים הנושקים במספר תחנות. אחד מן המסלולים מתרכז במרכז העיר ואילו השני יוצא ממנו לכיוון אתרי תיירות ידועים נוספים. 

מוזיאון ריינה סופיה
מוזיאון ריינה סופיה (Museo Reina Sofia): מוזיאון ריינה סופיהMNCARS) ) הוא המוזיאון הלאומי של ספרד לאמנות המאה ה-20. הוא נחנך ב-10 בספטמבר 1992 ונקרא על שמה של סופיה, מלכת ספרד. המוזיאון נמצא במדריד, סמוך לתחנות הרכבת והמטרו אטוצ'ה, בקצהו הדרומי של משולש הזהב של האמנות של מדריד (יחד עם מוזיאון הפראדו ומוזיאון תיסן בורנמיסה). 

במוזיאון מוצגים אוספים של שני אמניה הבולטים של ספרד במאה העשרים, פבלו פיקאסו וסלבדור דאלי. יצירת האמנות המפורסמת ביותר במוזיאון היא ציורו של פיקאסו, "גרניקה". באוסף של ריינה סופיה ניתן למצוא מיצירותיהם של אמנים כמו חואן גריס, חואן מירו, חוליו גונזלס, אדוארדו צ'ילידה, אנטוני טאפייס, פבלו גארגאיו, פבלו סראנו, לוסיו מוניוז, לואיס גורדיו, חורחה אוטאיסה, וחוסה גוטיירס סולאנה. יחד עם האוסף הנרחב שלו, מציע המוזיאון בגלריות הרבות שלו מגוון של תערוכות מתחלפות לאומיות ובינלאומיות. 

מוזיאון תיסן בורנמיסה
מוזיאון תיסן בורנמיסה (Thyssen Bornemisza Museum): מוזיאון תיסן בורנמיסה (על שם מייסדה), הוא מוזיאון לאמנות במדריד בירת ספרד, הממוקם בסמוך למוזיאון הפראדו באחת השדרות הראשיות של העיר. המוזיאון נכלל ב"משולש הזהב של האמנות", יחד עם הגלריות הלאומיות פראדו וריינה סופיה הסמוכות אליו. האוסף המוצג במוזיאון תיסן בורנמיסה משלים במידת מה את האוספים בשני המוזיאונים האחרים: אל מול מוזיאון הפראדו, מציג האוסף יצירות מוקדמות מאיטליה וכן עבודות מהאסכולות האנגלית, ההולנדית והגרמנית ואל מול מוזיאון ריינה סופיה מציג יצירות מזרמי האימפרסיוניזם והאקספרסיוניזם, לצד יצירות מאירופה ומאמריקה מחלקה השני של המאה ה-20. עם מעל ל- 1,600 ציורים, האוסף של תיסן בורנמיסה היה פעם האוסף הפרטי השני בגודלו בעולם אחרי האוסף המלכותי הבריטי. 

פוארטה דל סול
פוארטה דל סול (Puerta del Sol): פוארטה דל סול ("שער השמש") היא אחת הכיכרות המרכזיות והעמוסות ביותר במדריד, בירת ספרד. הכיכר היא מרכזה (קילומטר אפס) של מערכת הכבישים בספרד, ובה ממוקם מגדל השעון המפורסם שפעמוניו מסמנים את תחילתה של שנה חדשה. בפוארטה דל סול ממוקמים אתרים רבים המזוהים עם מדריד בספרד ומחוצה לה. בצדה הדרומי של הכיכר ממוקמים בית הדואר, המאכלס כיום את נשיאות קהילת מדריד, ופסל לזכרו של המלך קרלוס השלישי. על המבנה המזרחי בכיכר מותקן שלטו המואר של "טיו פפה" (Tio Pepe), מותג יין שרי מפורסם. בצפון הכיכר ממוקם פסל הדב האוכל מעץ התות - סמלה של העיר מדריד.פוארטה דל סול ממוקמת בלב ליבה של מדריד כשבקרבתה, בכיוון דרום מערב, שוכנת כיכר מאיור (Plaza Mayor). מתחת לכיכר ממוקם מרכז תחבורה ציבורית עם קווי המטרו 1, 2 ו -3. הכיכר מחברת למעשה מספר אזורי מסחר ובילוי כך שגם בה וברחובות הסמוכים לה תוכלו למצוא מגוון של אזורי קניות ומסעדות המיועדים למקומיים ולתיירים כאחד. האזור נשאר פעיל עד השעות הקטנות של הלילה ושעות הבוקר שכן הברים ומועדוני הריקוד הסמוכים נפתחים רק בסביבות 1:00 בלילה. רחובות צדדיים סמוכים לכיכר מכילים גם דירות מגורים, משרדים קטנים, ואכסניות לתיירים.

  

פלאסה דה אספניה
פלאסה דה אספניה (Plaza de Espana): פלאסה דה אספניה היא כיכר מפורסמת ומרכזית במדריד, בירת ספרד. הכיכר ממוקמת במרכז העיר מדריד, בקצהו המערבי של רחוב גראן ויה ובסמוך לארמון המלוכה. ברחובות הגובלים בכיכר נמצאים שניים מהמבנים הגבוהים בעיר - מגדל מדריד ובניין ספרד. במרכז הכיכר מוצבת אנדרטה לזכרו של הסופר והמחזאי הספרדי מיגל דה סרוואנטס. האנדרטה מורכבת מעמוד אבן שבחלקו התחתון פסלו של סרוואנטס ולרגליו פסלי ארד של דון קישוט וסנצ'ו פנצ'ו, גיבורי רומנו המפורסם - דון קישוט. בשני צדי העמוד מוצבים פסלי אבן של דולצינאה, בחירת לבו של דון קישוט. 

פלאסה דה סיבלס
פלאסה דה סיבלס (Plaza de Cibeles): פלאסה דה סיבלס היא כיכר מפורסמת ומרכזית עם פסלי שיש ומזרקות בסגנון ניאו-קלסי, במדריד בירת ספרד, שהפכה במרוצת השנים לאחד מסמלי העיר. כיכר סיבלס ממוקמת על הציר החוצה את מדריד מצפון לדרום. בדרומה יוצאת שדרת פראדו הנמשכת עד תחנת הרכבת אטוצ'ה ובצפונה יוצאת שדרת רקולטוס הנמשכת עד פלאסה דה קולון. ממזרח וממערב לכיכר מתפרש רחוב אלקלה, היוצא מפוארטה דל סול במערב ונמשך עד שער אלקלה במזרח. הכיכר תחומה בארבעה מבנים בולטים: בנק ספרד, פלאסיו דה לינארס ופלאסיו דה סיבלס. מבנים אלו שוכנים בארבע שכונות שונות משלושה מחוזות סמוכים שונים: סנטרו, רטירו וסלמנקה. במשך השנים, ארמון סיבלס (פלאסיו דה סיבלס) והמזרקה שלו הפכו למונומנטים סמליים של העיר. 

קאסה דה קמפו
קאסה דה קמפו (Casa de Campo): קאסה דה קמפו (בספרדית: בית כפרי) הוא הפארק העירוני הגדול ביותר הממוקם מערבית למרכז מדריד שבספרד. בעבר היה הפארק אחוזת ציד מלכותית. השטח שלו מתפרש על יותר מ- 1,700 דונם. פארק השעשועים "פארקה דה אטרקסיונס דה מדריד" (Parque de Atracciones de Madrid), וגן החיות של מדריד נמצאים בשטח הפארק. משפחות רבות ממדריד מבלות את ימיהן לעתים קרובות בפארק, ניהנות ממזג האוויר הנעים ומביטות בחיות הבר שניתן לראות באזור (בעיקר סנאים, ארנבות ומינים שונים של ציפור).
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X