דגל שווייץ

חגים ואירועים בשווייץ

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
שווייץ
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בשווייץ

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר

New Year's Day - יום חג ציבורי זה חל ב- 1 בינואר ומסמל את תחילתה של השנה החדשה בלוח הגרגוריאני (הלועזי). רבים מתחילים את החגיגות בערב החג (החל ב- 31 בדצמבר) עם קונצרטים ציבוריים, מסיבות וזיקוקים, כשהחגיגות בגדות נהר לימט ואגם ציריך מושכות יותר מ- 150,000 חוגגים בכל שנה. ביום השנה החדשה מרבית שירותי הציבור כגון הדואר, בנקים, וחנויות אינם עובדים. יש לשים לב לשינויים בלוח הזמנים של התחבורה הציבורית. 

Epiphany - יום זה חל מידי שנה ב- 6 בינואר ומסמל את היום בו ביקרו שלושת החכמים את ישו התינוק. בנוסף, מסמל יום זה את תום תקופת חג המולד. ביום זה תתקשו למצוא שירותים ציבוריים פתוחים כמו דואר, בנקים וחנויות.

Silvesterklause - הסילבסטרקלאוסה הינה מסורת של חגיגות השנה החדשה, המתקיימת למעלה מ- 200 שנים באזור אורנש (Urnasch). ב- 13 בינואר נצבע האזור במסכות ובתלבושות עם פעמוני פרות ענקיים וכובעים מסורתיים גדולים. 

International Balloon Festival - בסוף חודש ינואר מתקיים פסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי במשך שמונה ימים צבעוניים, בכפר האלפיני שאטו-דואה (Château-d'Oex). מדובר במחזה מרהיב של כ- 80 כדורים פורחים המגיעים מ- 20 מדינות שונות. 

Vogel Gryff Festival - פסטיבל פוגל גריף מתקיים באזור Kleinbasel, אזור בבזל על הגדה הימנית של נהר הריין. הפסטיבל מתקיים בכל שנה בתאריכים שונים ברוטציה - 13, 20 ו- 27 בינואר. רחובות העיר מוצפות בדמויות אבירים, מתופפים, נושאים דגל וליצנים, אשר אוספים כסף לנזקקים של Kleinbasel. 

Whip-Cracking Festival - ב- 6 בינואר בעיר שוויץ (Schwyz) מתקיימת מידי שנה תחרות להשמעת צליל נפץ באמצעות שוט על במה בכיכר העיר, כשילדים מפגינים את כישוריהם ברחובות הצדדיים. מתקיימת בנוסף תהלוכה ססגונית בשם "יפני" - קרנבל של תלבושות בסגנון יפני, המלווה בשלושה רוכבי סוסים ולהקה, שזורקים סוכריות לילדים.

פברואר :

Valentine's Day - יום האהבה החל מידי שנה ב- 14 בפברואר, מהווה מעין תירוץ לאוהבים בכל רחבי העולם לבטא את חיבתם בין אם בין ידידים או אהובים.

Carnival - בחודש פברואר נפתחת עונת הקרנבל בערים רבות בשווייץ עם מצעדים תוססים, מוזיקאים ותלבושות מפוארות. את הקרנבל מאפיינים מראות של מסכות ותחפושות במגוון של מצעדים ברחובות. הארועים החגיגיים מתקיימים ברחבי שוויץ, כשהתאריכים והפרטים משתנים מקנטון לקנטון. אחד מן הידועים ביותר הטא הקרנבל בבזל, למרות שגם אלו המתקיימים בציריך, לוצרן ופריבורג לא מאכזבים.

מרץ :

Easter - חג הפסחא חל ביום ראשון בכל רחבי שווייץ ומהווה יום חג לאומי. החג מציין את תחייתו של ישו, על פי האמונה הנוצרית, ביום השלישי לאחר שנצלב ונקבר בירושלים. אנשים מציינים את היום על ידי ביקור בכנסייה, ארוחות חג משפחתיות, והענקת מתנות. אחד מן הסמלים המובהקים ביותר של החג הוא ביצה מקושטת המעניקים במתנה האחד לשני.

אפריל :

Ascension Day - יום חג ציבורי המציין את יום עלייתו של ישו לגן עדן. זהו היום ה- 40 לאחר חג הפסחא. נוצרים רבים פוקדים ביום זה את הכנסיות.

Sechselauten - הסצ'סלאוטן הינו חג אביב מסורתי המתקיים בעיר ציריך לרוב ביום שני השלישי בחודש אפריל, מאז תחילת המאה ה- 20. שיאו של החג הוא "שריפת החורף" בדמותו של Boogg, איש שלג. אירועים נוספים בחג האביב כוללים גם את מצעד הילדים, מצעד צהריים צבעוני עם תלבושות מסורתיות ולהקות לשפת האגם בו נשרף ה- Boogg ועוד.

Whit Monday - נוצרים רבים בשווייץ מציינים את היום השני של הפנטקוסט (חג שבועות נוצרי המציין את ירידת רוח הקודש על שליחיו של ישו 50 ימים לאחר חג הפסחא, ומסיים למעשה את עונת הפסחא). זהו יום חג ציבורי אשר נחגג באופן מסורתי בכנסיות ובמנהגים שונים. שימו לב כי ביום זה השירותים הציבוריים כמו דואר ובנק, סגורים לקהל הרחב.

מאי :

Labour Day - יום זה הנקרא גם May Day, מסמל את תחילתו של האביב ומהווה גם תעמולה לזכויות העובדים. זהו יום חג לאומי עם חגיגות רבות בעיקר לילדים, באזורים כמו אגם ז'נבה, גאלן ואזור וו (Vaud), שרבים מנצלים לחופשה משפחתית קצרה בפרברים.

יוני :

Lugano Jazz Festival - פסטיבל הג'אז של לוגאנו מתקיים מידי שנה בעיירה לוגאנו במשך חמישה ימים רצופים. הפסטיבל כולל כ- 17 הופעות ג'אז עם כניסה חופשית לחובבי הג'אז מכל קצוות העולם. 

Piazza Blues Festival - פסטיבל הבלוז פיאצה מתקיים בכל שנה באוויר הפתוח, בסוף השבוע האחרון של חודש יוני. הפסטיבל מושך אליו המוני מעריצי ג'אז ובלוז המגיעים לעיר בלינצונה לחגיגות עד השעות הקטנות של הלילה.

Ascona Jazz Fesitval - פסטיבל ג'אז נוסף בשווייץ הינו פסטיבל הג'אז השנתי באסקונה המתקיים בסוף יוני ויולי, לחופו של אגם מאג'ורה. הפסטיבל מתמקד בסגנונות ג'אז מסורתיים, ובו מוענקים פרסים לאמנים הבולטים של אותה שנה.

יולי

Ascona Music Festival - זהו פסטיבל מוזיקה קלאסית באסקונה, המפגיש בין האמנים הטובים ביותר בעולם לביצוע מגוון רחב של מיטב יצירות המוסיקה הקאמרית. האירוע מתקיים לאורך 6-8 שבועות, מחודש יולי ועד אוגוסט. מרבית ההופעות והארועים מתקיימים בכנסיית קולחיו פאפיו (Collegio Papio) בנוסף למספר מקומות אחרים ברחבי אסקונה.

Montreux Jazz Festival - פסטיבל הג'אז מונטרו מתקיים מידי שנה לאורך יותר משבועיים, למרגלות הרי האלפים על גדות אגם ז'נבה. הפסטיבל מושך אלפי מבקרים להופעות של יותר מ- 250 להקות ג'אז. 

Paleo Rock Festival - פסטיבל הרוק פלאו נערך מידי שנה בעיר ניון בסוף חודש יולי, ואורך כשישה ימים. כיום מדובר באחד מפסטיבלי המוזיקה באוויר הפתוח, הגדולים ביותר ביבשת אירופה והגדול ביותר בשווייץ. מומלץ להזמין כרטיסים מראש.

אוגוסט

Assumption Day - יום לקיחתה של מריה הקדושה לשמיים נחגג ב- 15 באוגוסט מידי שנה. זהו יום בו קתולים רבים פוקדים את הכנסיות ורבים נוספים מלקטים עשבים כחלק ממסורת.

Geneva Festival - פסטיבל ז'נבה מתקיים מידי שנה באוגוסט במשך עשרה ימים קיציים. הוא מכיל הרבה מוסיקה, ריקודים, שתייה, וחגיגות נוספות. זהו אחד מאירועי הקיץ הגדולים והפופולריים ביותר בשוויץ, עם מאות אלפי מבקרים מכל רחבי העולם. 

Interlaken Music Festival - פסטיבל המוזיקה של אינטרלקן הוא אחד האירועים החשובים ביותר בלוח השנה של המוזיקה הקלאסית השוויצרית, עם תזמורות בינלאומיות וסולנים מובילים בעולם. בכל שנה, בסוף חודש אוגוסט.

Lucerne Music Festival - פסטיבל המוסיקה הבינלאומי של לוצרן החל את פועלו בשנת 1938, כאשר ארתורו טוסקניני ניצח על קונצרט דה גאלה מול ביתו לשעבר של ריכרד ואגנר ב- Tribschen. 

אוקטובר :

International Film & Television Festival - הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע וטלוויזיה מתקיים בכל שנה בז'נבה על מנת לחלוק כבוד ליצירות חדשניות שנעשו עבור הטלוויזיה או הקולנוע. הפסטיבל כולל גם יום עבור ילדים, הקרנות בכורה של סרטים, ושוק סרטים. האירועים מתקיימים במשך שישה ימים מסוף חודש אוקטובר לתחילת נובמבר בסינמה טו אקרן (Cinéma Tout Ecran, Maison des Arts du Gruetli) שבז'נבה.

נובמבר :

All Saints' Day - יום כל הקדושים הוא יום חג עבור הקתולים וחלק מן הקהילה הפרוטסטנטית. היום חל ב- 1 בנובמבר ומכבד הוא את חייהם של כל הקדושים, ואת חיי הקרובים והאהובים אשר נפטרו. לכן, ביום זה שווייצרים רבים פוקדים את בתי הקברות בכדי לבקר בקברי קרוביהם.

דצמבר :

Christmas Eve - ערב חג המולד נחגג ב- 24 בדצמבר ומסמל הוא את תחילתה של עונת חג המולד. אנשים רבים מבלים את זמנם בקישוט בתיהם ועצי האשוח, בביקור בכנסיות, בסעודות משפחתיות ובפתיחת מתנות. מרבית בתי העסק והשירותים הציבוריים בשווייץ כמו בנקים ודואר, נסגרים מוקדם באותו יום.

Christmas Day - ה- 25 בדצמבר הנו יום חג לאומי בשווייץ המציין את יום הולדתו של ישו הנוצרי. אנשים רבים מבלים את החג בקרב משפחתם סביב שולחן האוכל עם תפאורת קישוטי החג הצבעוניים. 

St. Stephen's Day - יום זה הנו יום חג ציבורי בשווייץ החל ב- 26 בדצמבר. עבור אנשים רבים מדובר ביום חופש בו ניתנת להם ההזדמנות לבלות עם קרובים וחברים בבית או בטיולים ברחבי אזוריה הכפריים של המדינה.

Christmas Tree Festival - מבין הארועים הרבים שמציעה ז'נבה לאורך כל עונת חג המולד, אחד מן הבולטים הוא פסטיבל עצי חג המולד. הפסטיבל מזמין אמנים מכל רחבי שוויץ ואירופה ליצור עצי בנושאים שונים עם אפקטים אמנותיים של תאורה ונגיעות חדשניות אחרות. חלק מהעצים הטובים ביותר נמצאים סביב Place St-Gervais, Place de Chevelu, Place de l'Ile ובאזורים נוספים בסביבת הנהר. כל האירוע הוא ללא תשלום.
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים