אטרקציות באיזמיר

אטרקציות ופעילויות באיזמיר

המוזיאון האתנוגרפי איזמיר
המוזיאון האתנוגרפי איזמיר (Izmir Ethnography Museum): המוזיאון האתנוגרפי איזמיר מכיל מספר פיסות של בגדים וכלי חרס מהתקופה הסלג'וקית של ההיסטוריה טורקית ואילך. הוא נבנה במאה ה- 18 והוא ממוקם סמוך למוזיאון הארכיאולוגי איזמיר. הכניסה למוזיאון היא בחינם. 

סרדיס
סרדיס (Sardis): סרדיס או סרדס הייתה עיר עתיקה באזור של סארט המודרנית במחוז מניסה בשטחה של טורקיה. הייתה בירתה של ממלכת לידיה הקדומה, אחת מהערים החשובות של האימפריה הפרסית, מושב הפרוקונסול הרומי, ובירת פרובינציית לידיה בתקופה הרומית המאוחרת והביזנטית. כאחת משבע הכנסיות של אסיה, היא מאוזכרת על ידי המחבר של ספר ההתגלות (חזון יוחנן) במונחים הרומזים שאוכלוסייתה הייתה ידוע לשמצה כפחדנים ורכי לב. חשיבותה נבעה בשל כוחה הצבאי, מיקומה על כביש חשוב המוביל מפנים הארץ לחוף הים האגאי, ובשל פיקודה על המישור הרחב והפורה של הרמוס. 

פרגמון
פרגמון (Pergamon): פרגמון (או פרגמום) הייתה עיר יוונית עתיקה בטורקיה של ימינו, הממוקמת במרחק של 26 ק"מ מהים האגאי על צוק, בצד הצפוני של נהר קאיקוס (היום "אקירג'אי"). פרגמון מצוטטת בספר ההתגלות כאחת משבע הכנסיות של אסיה. כיום, אתריה המרכזיים של פרגמון העתיקה שוכנים מצפון וממערב לעיר המודרנית ברגמה. 

פרגמון שגשגה עד המאה ה- 14, כאשר תחת השלטון העותומני, היא ננטשה וכוכבה החל לדעוך. כיום, חלק גדול משרידי העיר המפוארת לשעבר, שוכנים מתחת לעיר ברגמה אך שרידי המבנים החשובים ביותר שלה עדיין גלויים לעין, הודות למיקומה של פרגמון על ראש גבעה. דומיננטי ביותר הוא האקרופוליס של פרגמון שנראה בבירור מכל מקום בברגמה. יש לו שני מקדשים משוחזרים באופן חלקי, אמות מים עתיקות, ותיאטרון מדהים על צלע גבעה, שנאמר כי הוא מכיל את מקומות הישיבה התלולים ביותר בתיאטרון בעולם.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X