אטרקציות בסן פרנסיסקו

אטרקציות ופעילויות בסן פרנסיסקו

אנדרטת השואה בסן פרנסיסקו
אנדרטת השואה בסן פרנסיסקו (San Francisco Holocaust Memorial): האנדרטה לזכר השואה בארמון קליפורניה של לגיון הכבוד היא אנדרטה לזכר השואה בסן פרנסיסקו, קליפורניה, המשקיפה למפרץ סן פרנסיסקו. היא נוצרה על ידי האמן ג'ורג' סגל מברונזה צבועה בלבן. כמה מהדמויות שבפסלים עוצבו להיות סימבוליים. אחת מן הדמויות דומה לישו, ואחרת לאישה מחזיקה תפוח. שניהם מסמלים את הקשר שבין היהודים לנוצרים. משערים כי דמות האדם העומדת היחידה היא ייצוג הפסל למגזין הצילום לייף המפורסם של שנת 1945 של מרגרט בורק-ווייט לשחרור בוכנוואלד. 

גולדן גייט פארק
גולדן גייט פארק (Golden Gate Park): גולדן גייט פארק, הממוקם בסן פרנסיסקו, קליפורניה, הוא פארק עירוני גדול הכולל 1,017 אקר של שטחים ציבוריים. הוא מעוצב כמלבן, ודומה לסנטרל פארק בניו יורק, אך גדול ממנו ב- 20%. הפארק נמתח לאורך יותר מ- 5 ק"מ ממזרח למערב, וכ- 1 ק"מ מצפון לדרום. 13 מיליון המבקרים שפוקדים אותו בשנה זיכו אותו במקום החמישי ברשימת הפארקים הפופולאריים בארצות הברית, אחרי הסנטרל פארק בניו יורק, הלינקולן פארק בשיקגו, ופארק בלבואה ומישן ביי בסן דייגו. 

גן החיות של סן פרנסיסקו
גן החיות של סן פרנסיסקו (San Francisco Zoo): גן החיות של סן פרנסיסקו הוא גן חיות המתפרש על גבי 100 אקר הממוקם בפינה הדרום מערבית של סן פרנסיסקו שבקליפורניה, בין אגם מרסד והאוקיינוס השקט לאורך הכביש המהיר הגדול (the Great Highway). הכניסה הראשית לגן החיות נמצאת כיום בצידו המערבי של גן החיות, בצד האוקיינוס, ביציאה מן הכביש המהיר הגדול. גן חיות של סן פרנסיסקו הוא מקום הולדתה של קוקו הגורילה - גורילה נקבה שמסוגלת להבין יותר מ- 1,000 סימנים המבוססים על שפת הסימנים האמריקנית, ומבינה כ- 2,000 מילים באנגלית המדוברת, ובגן שוכנים 693 בעלי חיים בודדים שמתוכם כ- 197 מינים נכון לשנת 2011. 

גשר הזהב
גשר הזהב (Golden Gate Bridge): גשר שער הזהב הוא גשר תלוי המחבר בין שני קצותיו של מצר "שער הזהב" שהוא נתיב הכניסה למפרץ סן פרנסיסקו מהאוקיינוס השקט. הגשר מחבר בין העיר סן פרנסיסקו לבין מחוז מרין שליד העיר סוסליטו, כחלק מכביש ארה"ב מספר 101 וכביש מדינת קליפורניה מספר 1. זהו אחד מהסמלים המוכרים ביותר בעולם של סן פרנסיסקו, קליפורניה, ושל ארצות הברית. הגשר נחשב בעיני רבים לאחד הגשרים היפים ביותר הן מבחינת עיצוב המבנה והן מבחינה אסתטית. הגשר הוכרז אחד מפלאי העולם על ידי האגודה האמריקאית של מהנדסים אזרחיים. 

הגשר פופולרי מאוד בקרב הולכי רגל ורוכבי אופניים, ונבנה עם שבילים בכל צד של ששת נתיבי תנועת כלי הרכב. בתחילה, הם הופרדו מנתיבי התנועה רק על ידי אבן שפה מתכתית, אך בשנת 2003 נוספו מעקים בין השבילים ונתיבי התנועה, בעיקר כאמצעי למניעת נפילת רוכבי אופניים על כביש. המעבר העיקרי נמצא בצד המזרחי, והוא פתוח למעבר באמצע השבוע להולכי הרגל ורוכבי האופניים בבוקר ועד אמצע אחר הצהריים (5:00-15:30), ולהולכי רגל בלבד בשעות האור הנותרות (עד 18:00, או 21:00 בשעון הקיץ). השביל המזרחי שמור להולכי רגל בסופי השבוע (05:00-18:00 או עד 21:00 בשעון הקיץ), ופתוח אך ורק לרוכבי אופניים בשעות הערב והלילה, כאשר הוא סגור להולכי רגל. השביל המערבי פתוח אך ורק לרוכבי אופניים, בשעות שבהן המעבר על השביל המזרחי סגור עבורם. 

טווין פיקס
טווין פיקס (Twin Peaks): שתי הפסגות - תאומות הללו, מהוות את נקודת התצפית הפנורמית הטובה ביותר על סן פרנסיסקו (בהנחה והגעתם ביום בהיר). כביש בצורת 8 מקיף את שתיהן, יש מגרש חניה במקום, מרפסת תצפית מסודרת או טיפוס קצר מאוד אל שתי הפסגות. 

כלא אלקטרז
כלא אלקטרז (Alcatraz Island): באי אלקטרז הממוקם במפרץ סן פרנסיסקו, 2.4 ק"מ מחופי סן פרנסיסקו, קליפורניה, ארצות הברית, היה בית סוהר אמריקאי לעבריינים מסוכנים ביותר. באי הקטן המכונה לעתים קרובות "הסלע" ("The Rock"), הוקמו מתקנים כמו מגדלור, מיגון צבאי, כלא צבאי (1868), והכלא הפדרלי משנת 1933 עד 1963 (בשנת 1963 נסגר הכלא בשל עלויות אחזקה גבוהות). החל מנובמבר 1969, התיישבו על האי במשך יותר מ- 19 חודשים קבוצה של אבוריג'ינים מסן פרנסיסקו, שהיו חלק מגל של אקטיביזם ילידי ברחבי המדינה עם מחאה ציבורית בשונת ה- 1970. בשנת 1972, הפך לאלקטרז לאזור בילוי לאומי ובשנת 1986 הוכרז כאתר היסטורי לאומי. 

כיום, מתקני האי מנוהלים על ידי שירות הפארקים הלאומי, כחלק מאזור הנופש הלאומי גולדן גייט, והוא פתוח לביקורים. מבקרים יכולים להגיע אל האי באמצעות שייט במעבורת מרציף 33, סמוך לרציף הדייגים (Fisherman's Wharf) בסן פרנסיסקו. הורנבלואר קרוזס אנד אוונטס (Hornblower Cruises and Events), הפועל תחת השם "אלקטרז קרוזס", הוא ספק המעבורת הרשמי לאי ובחזרה. האי זכה להיכלל בספר השיאים של גינס בתור "הכלא השמור ביותר בעולם". 

מגדל קויט
מגדל קויט (Coit Tower): מגדל קויט משמש כמקום תצפית על העיר סן פרנסיסקו ומימי המפרץ. המגדל בנוי על "גבעת טלגרף" וגובה הבנין עצמו הינו 64 מטרים, צופה אל מזח הדייגים ומרכז העיר. 

מגדלור פיג
מגדלור פיג'ן פוינט (Pigeon Point Lighthouse): מגדלור פיג'ן פוינט (באנגלית: Pigeon Point Lighthouse "נקודת היונים") הוא מגדלור לחוף האוקיינוס השקט שנמצא 65 קילומטרים מדרום לסן פרנסיסקו במדינת קליפורניה שבארצות הברית. גובהו של המגדלור 35 מטר, ובראשו ניצבת נורה שמהבהבת כל 10 שניות. ראש המגדלור נמצא בגובה של 45 מטר מעל פני הים. שמורה היסטורית הוכרזה מסביב למגדלור.

השם המקורי של המקום היה "Punta de las Ballenas" (בספרדית) או "Whale point" (באנגלית), כלומר "נקודת הלווייתנים". השם שונה לאחר שספינה בשם "Carrier Pigeon" (נושאת היונים) טבעה באזור בשנת 1853. במחצית השנייה של המאה ה-19 חל גידול ניכר באוכלוסיית קליפורניה כתוצאה ממציאת זהב במדינה. המגדלור נבנה לאחר שכמה ספינות שהיו בדרכן מבוסטון לקליפורניה התנגשו בסלעים באזור החוף. הבנייה הסתיימה בשנת 1872. 

מוזיאון המדע סן פרנסיסקו
מוזיאון המדע סן פרנסיסקו (California Academy of Sciences): האקדמיה למדעים של קליפורניה היא בין המוזיאונים הגדולים ביותר בעולם להיסטוריה של הטבע. האקדמיה החלה בשנת 1853 כחברה חוקרת והיא עודנה מבצעת כמות גדולה של מחקרים מקוריים, כאשר מיצגים וחינוך הופכים לעשייתו המשמעותית של המוזיאון במהלך המאה ה- 20. מבנה המוזיאון אשר שופץ לחלוטין בשנת 2008, משתרע על פני 37,000 מ"ר, והוא בין המוזיאונים לטבע החדשים ביותר בארצות הברית. 

מזח הדייגים
מזח הדייגים (Fisherman's Wharf): מזח הדייגים של סן פרנסיסקו מהווה מרכז בילוי שוקק חיים על שפת הים. המקום כולל מקבץ גדול של מסעדות דייגים, בהן ניתן לאכול סרטנים טריים ושלל פירות ים. לצד המסעדות, יש אטרקציות כמו האקווריום הימי הגדול, שיט במימ המפרץ או לאי של כלא אלקטרז, חנויות מזכרות ורציפים רבים עליהם ניתן לטייל. יופי של בילוי ביום בהיר. 

פורט פוינט
פורט פוינט (Fort Point): זוהי הנקודה הפופולרית ביותר לצילומים של גשר הזהב בסן פרנסיסקו. המצודה המקורית נבנתה מעט לפני מלחמת האזרחים האמריקאית למטרת הגנת העיר. כיום מוגדר המקום כאתר היסטורי לאומי. 

צ
צ'יינטאון (Chinatown): רובע צ'יינטאון בעיר סן פרנסיסקו מכיל את הקהילה הסינית הגדולה ביותר מחוץ לאסיה והוא מהווה מקום תיירותי ידוע ומוביל, מכיל מסעדות סיניות, חנויות תבלינים, מקדשים וחנויות מזכרות. 

רחוב לומברד
רחוב לומברד (Lombard Street): רחוב לומברד משתרע בין מערב למזרח סן פרנסיקו, חלק ממנו הינו כביש מהיר רב נתיבים בתוך העיר, אולם החלק המפורסם ביותר יורד מהגבעה הרוסית, בקטע בעל שמונה פיתולים חדים ביותר בירידה תלולה בין ערוגות פרחים. הרחוב צולם באינספור סרטי קולנוע ומהווה נקודת תיירות פופולרית. 

רציף 39
רציף 39 (Pier 39): זהו הרציף המפורסם ביותר על חופה של סן פרנסיסקו, הרציף מצוי באיזור מזח הדייגים - Fisherman's Wharf. זהו קומפלקס גדול בשתי קומות של חנויות, מסעדות ואטרקציות בילוי, מלכודת תיירים קלאסית, אך כזו שכיף להכנס לתוכה... בקצה הרציף, מצויה אטרקציה שאסור לפספס: מקום משכנה של חבורת אריות ים גדולה, אשר נוהגת להתחמם בשמש ולשחק אל מול הצופים.
טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X